Kabelka jako poklad i pohled do ženské duše

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

BLOG HANKY Z. – Kabelky a ženy, to k sobě prostě patří. Dělají nám společnost každý den, některé z nás na nich mají i vypěstovanou slušnou závislost. Věděla jsi ale, že kabelka o tobě může i dost vypovědět? Nosily kabelky vždycky jenom ženy? Kde se vzaly rozkošné pumpadurky?

O pramáti kabelcekabelky-do-školy

Ačkoliv jsou kabelky dneska především dámskou parketou, původně je nosili spíše muži – třeba i zemědělci, kteří využívali jen a pouze praktický význam kabelky. Jinak řečeno, kdyby měli tehdy po ruce igelitku, naskládali by všechno svoje nářadí a svačiny klidně do ní. V osmnáctém století jimi však začali spíše obdarovávat ženy a kabelky se dostaly do módy jako doplněk a ukázka vkusu její majitelky. Dámy v nich nosily například parfém, pudr a rtěnku. Když připočteme mobil a ipod, vlastně se za těch 300 let moc nezměnilo, že?
Za zmínku stojí takzvané pompadurky, což jsou rozkošné minikabelky, za které vděčíme milence francouzského krále, Markýze de Pompadour. Dneska se samozřejmě běžně nenosí, ale dost často je můžeš vidět na velkých plesech nebo v ruce nevěsty.
Největší rozmach však kabelky zažily ve 20. století. Staly se velmi důležitými módními doplňky, praktickými pomocníky, vyjádřením osobnosti a třeba i odrazem současné společenské situace.

Tip: Zajímá tě historie kabelek? Pak si nenech ujít výstavu na brněnském hradu Špilberk, kde se můžeš pokochat kabelkami z dávné i nedávné historie.

Kabelka jako žalobníček

Tak schválně, kolik věcí se právě teď nachází ve tvé kabelce? Jestli si odpovíš číslovkou pět a méně, věř, že jsi naprostá výjimka! Většina žen po vysypání své kabelky – po vzoru Hermiony, která měla nekonečně hlubokou kabelku – zaplaví půl místnosti “nezbytnostmi”, které v kabelce nosí. Mezi nejobvyklejší patří telefon, peněženka, lesk na rty, kapesníčky, tampony. To, co v kabelce nosíš, o tobě dost vypovídá, podle psychologů dokonce i to, jakou kabelku máš a jak s ní zacházíš:  například kde ji máš, když sedíš v tramvaji.
Jestli tě tohle téma zajímá, nedávno byl v “blog-světě” boom “Co nosím v kabelce”. Můžeš tak třeba porovnat obsah své kabelky s obsahem kabelky některé známé nebo tebou oblíbené blogerky.

Jakou si jen dnes vezmu?

Všeobecně se tvrdí, že každá žena by měla mít alespoň tři kabelky. Jednu na nějaké to společenské juchání (myšleno kabelka “na úrovni”, obvykle psaníčko), další kvalitní, jednobarevnou, nejlépe koženou kabelku na formální příležitosti, no a poslední dle vlastního výběru, tak nějak volnočasovou, do které nejlépe dostaneš i tenisky do fitka.

A jak jsi na tom s kabelkou ty? Kolik jich vlastníš a jaké množství drobností v ní nosíš?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Comments are closed