Push-up podprsenka – ano nebo ne?

Každá z nás chce být krásná. Ovšem co si budeme nalhávat, své kráse musíme občas chtě nechtě alespoň trošku dopomoct. V dnešním článku se budeme zaobírat push-up podprsenkami. Všechny je máme ve svém šatníku, nosíme je, ovšem málokdo již tuší, jaká zdravotní rizika s sebou přináší.
prsa

Krásně zaoblený dekolt, svůdné křivky tvého poprsí, opticky zvětšující účinek. To všechno ti je schopná správně vybraná push-up podprsenka věnovat. Bohužel si ale na tvém těle vybírá i určitou daň.

Jak to funguje?

Push-up podprsenku od té klasické rozeznáš podle košíčku. U tohoto typu spodního prádla musíš počítat se silnou vycpávkou ve své spodní části. Díky ní se právě tvá ňadra dostávají do vyvýšené pozice a vytváří hezký zaoblený tvar. Poloha tvého prsa v košíčku je ale nepřirozená. Vycpávka tlačí na tvoji prsní tkáň a znemožňuje, aby zde kůže nebyla utiskována.

Pro versus proti

S touto podprsenkou získáš na první pohled větší a hezčí poprsí, které ti jistě bude nejedna dívka závidět a nejeden kluk okoukávat. Budeš se moci pyšnit efektními křivkami, svůdnými oblinami a neodolatelným vzhledem tvého výstřihu. A za jakou cenu? Jak již bylo zmíněno, prsa jsou v nepřirozené pozici. To má za následek dřívější povisnutí prsou. Vzhledem k tomu, že spousta mladých dívek po této podprsence ráda sáhne, může se jich stále více připravit na nehezké křivky v pozdějším věku.

Alternativa?

Existují přitom možnosti, jak docílit krásného plného dekoltu i bez riskování našeho zdraví. Správná velikost podprsenky zde přitom hraje tu největší roli. Zkusit můžeš i jiný střih podprsenky, který možná více sedne tvé postavě. Kromě té klasické na trhu dále seženeš i podprsenku typu bardotka, korzetovou či typu bandeau. Každá z nich přitom umí něco trochu jiného, a proto stačí jen zkoušet, zkoušet a zkoušet, abys brzy našla tu pravou pomocnici právě pro sebe.

I když ti příroda v oblasti hrudníku příliš nenadělila, věř, že push-up podprsenka není ta jediná možná volba právě pro tebe. A pokud se jí přeci jen vzdát nechceš, zkus po ní sáhnout pouze při výjimečných událostech.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed