Láska na první pohled, aneb citům neporučíš

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]
Láska je jedno z nejfrektovanějších slov. Používáš ho velice často, aniž by sis to vlastně uvědomila. Dnes a denně tě potkávají nejrůznější životní situace a mezi ně patří i city lásky k těm nejsilnějším a nejprožívanějším. Věříš na lásku na první pohled? Dokážeš ovládnout své city?
Láska na první pohled
Láska na první pohled… Věříš na ni? Věříš skutečně v to, že se do svého protějšku dokážeš zamilovat na první pohled, a až potom ho poznáváš blíže a blíže? Dokážeš se zamilovat do někoho, o kom toho moc nevíš? Proč ne? Pakliže tě něčím neskutečně přitahuje, je ti z nějakého nepochopitelného důvodu bližší a bližší, proč to nezkusit. Člověk nikdy neví, jak to dopadne, a co se může přihodit. A možná, že když nečekáš a nevěříš, stane se zázrak!

Jsou tu minimálně dvě varianty. Buď zjistíš, že je to tvoje osudová láska, bude vám to klapat i nadále, anebo přijdeš na to, že ten druhý člověk má povahu, kterou bys vedle sebe nesnesla. A věř, že po čase poznáš, zda ti ten druhý za to stojí, či nikoliv. Zda tě miluje či zda ti umí být oporou. V opačném případě jdi na své pouti dál a neohlížej se!

Umíš poručit svým citům?

Dokážeš ovládat své city? Umíš se s tím poprat? Někdy je to totiž velice těžké. Především u člověka, kterého miluješ z celého srdce, ale z nějakého prachobyčejného důvodu s ním nemůžeš být. Příčin může být mnoho, ono je to totiž pokaždé velmi komplikované, když se zamiluješ, viď? Ovšem, kdo ví, jestliže je to skutečná láska. Třeba je jen jednostranná.

Ale ty, když se ráno probudíš, na koho myslíš? Jedeš do školy či do práce, na koho opět myslíš? Pak na chvíli zapomeneš, ale poté jedeš autobusem domů, nebo jsi v kavárně nebo kdekoliv jinde a oni začnou hrát „vaše songy“, na koho zase asi tak myslíš? Nebo jdeš po ulici a kluk, jehož by sis jindy ani nevšimla, si vytáhne z tašky studené kafe a začne z něj ucucávat. A v momentě přikusuje i trubičky. To už je moc, si říkáš v duchu. Vzpomeneš si totiž, jak jste přesně to kafe a přesně ty trubičky pili a jedli spolu. Jak se cítíš?

Jaké to je žít bez člověka, se kterým toho máš tolik společného, máš s ním stejné záliby, máš si s ním pořád, co říci? Někdy ani slova nejsou důležitá, stačí jeden jeho jediný pohled a on pozná, co tě trápí. A miluješ ho, tak proč nejste spolu???

Photo (c) 123RF Stock Photos

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.