Letní grilování: tipy, jak si užít (a připravit) skvělou párty

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-hanky-z/” color=”green”]BLOG HANKY Z.[/button]

Léto je tady a spolu s ním i jedna z nejoblíbenějších letních radovánek – grilování. Máš ty nebo někdo z tvých přátel alespoň kousek zahrady? Pak i ty můžeš uspořádat parádní grilovačku. Přináším ti tipy na co nezapomenout, co nachystat a jaké dobroty připravit!

grilované masoKdyž se rozhodneš uspořádat gril párty, mnoho věcí ti může usnadnit celou organizaci i následnou, nejméně příjemnou část – úklid.

Nejlepší pomocníci? Papírové tácky a hliníkové plechy

I když možná ekologové skřípou zuby, na letní grilování rozhodně doporučuji papírové tácky. Koupíš je za pár korun a ušetří ti dost starostí s přenášením a umýváním nádobí – na konci grilovačky je prostě všechny hodíš do pytle na odpadky a vyhodíš.
Výbornou službu ti poskytnou i hliníkové plechy, na kterých můžeš všechny dobrůtky připravovat – drhnutí mřížky od grilu, kde jsou připečené zbytky jídla fakt není nic moc. Malou nevýhodou může být, že grilování o něco déle trvá, ale zase ti ušetří čas strávený nad umyvadlem.

Báječné recepty (pro začátečníky)

A jaké chuťovky vlastně připravit? Tak rozhodně pamatuj na maso, je třeba ho naložit nejlépe den dopředu. Jak? Úplně stačí trochu oleje a oblíbené koření, případně můžeš přidat hořčici. Co se druhů masa týče, doporučuju kuřecí – nemůžeš s ním šlápnout vedle a rychle se ugriluje. Mimo masa však můžeš připravit i jiné pochoutky:
[box]

Sladká skořicová jablka

Nakrájej několik jablek na kolečka a vykroj jadřince. Jablka mírně potři šťávou z citronu nebo limetky a pokapej rozpuštěným máslem. Griluj, až na jablkách vznikne jemná kůrčička, a ještě teplé obaluj ve skořicovém cukru. Laskomina chutí podobná štrůdlu určitě oslaví úspěch!

Cuketa nebo lilek po ďábelsku

Hodně oblíbenou grilovací ingrediencí je i zelenina jako cuketa nebo lilek. Jak je připravit? Zeleninu umyj a nakrájej na kulaté plátky. Rozlož je na talíř a osol – zelenina se „orosí“ a tím zbaví hořké chuti. Potom cuketu či lilek dochuť kořením jako je česnek, chilli nebo grilovací mix. K dokonalosti toto jídlo můžeš dovést tím, že ho posypeš strouhaným (nebo naplátkovaným) sýrem. Ugriluj a teplé podávej.
[/box]

Na co ještě nezapomenout?

Než přijmeš hosty, kromě venkovního posezení měj připravenou i variantu, kdyby vám počasí příliš nepřálo – altánek nebo jiný přístřešek.
Velmi důležité jsou i ubrousky – přece nechceš, aby si všichni pořád museli chodit umývat ruce od masa a podobně až do domu.

Máš nějaké zkušenosti s grilováním? Připravuješ nějaký svůj oblíbený recept?

Hanka Z.

Miluje sladkosti, letní vzduch po ránu, salsu, moderní tanec a nesnese se s hloupostí a nevychovaností.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.