Ve znamení melounu

Léto znamená pohodu u vody, spoustu dobrého jídla a pití, ale hlavně meloun. Tento plod, který v obchodech objevíš pod označením zeleniny, dokáže krásně osvěžit ve dnech, kdy rtuť teploměru nezadržitelně stoupá vzhůru.
more_dovolena_leto
Abychom však předešli stereotypům a ty se letos nekrmila jen nakrájenou klasikou, přinášíme ti pár nápadů, díky kterým můžeš svůj letní jídelníček oživit.

Melounový salát

Na první pohled to může znít trochu zvláštně, uznáváme. Ovšem pravdou zůstává, že si tuhle pochoutku zamiluješ. Co se ingrediencí týče, moc jich potřebovat nebudeš. Stačí jen nakrájet vychlazený meloun na kousky, zbavit jej pecek a přidat naporcovaný balkánský sýr. Celkovou chuť ješte podtrhneš smícháním s rozdrcenou mátou.

Nebo raději jednohubky?

U sýrů ješte na chvíli zůstaneme. U této dobroty si však vystačíš s klasickým eidamem. Čím víc procent, tím lepší chuť. Sýr nakrájej na drobné kostičky, na meloun použij speciální vykrajovátko, které vytváří úhledné kuličky. Obě suroviny spoj párátkem a chutná svačinka je na stole.

Můžeš ho i vypít

Nejrůznější koktejly rovněž přichází na scénu s úderem prázdnin. Meloun můžeš například rozmixovat spolu s ananasem a nektarinkou. Pro větší osvěžující efekt nech všechny ingredience nejprve nakrájené zmrznout. Výborná je i kombinace melounu a hroznového vína. A za zkoušku stojí melounové mojito. Stačí rozmixovat meloun, mátu a trochu perlivé vody. Pokud máš ráda něco ostřejšího, neuškodí kapka bílého rumu.

Variací melounu je nepřeberné množství. A jelikož cena této pochutiny je velmi příjemná, stihneš toho ochutnat jistě mnoho.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed