Líbí se mi mladší kluci. No a?

[button link=”https://slecna.info/tag/evcin-blog/” color=”red”]EVČIN BLOG[/button]

EVČIN BLOG – Někdy je období lásky. Každý ho zná, a kdo ne, tak pozná. Ale někdy je ta laská kapku složitější. Společnost má spoustu zaběhlých pravidel, která by se měla malinko poupravit.

partnerska-pritazlivostJeden čas se mi líbil kluk. To by nebylo zvláštní. Nevěděla jsem o něm vůbec nic. Začala jsem ho poznávat. Tajně, samozřejmě. Časem se ukázalo, že je o dva roky mladší. Na svůj věk tedy rozhodně nevypadal, ale nevadilo mi to, nikdy jsem věk až tak neřešila. Svěřila jsem se kámošce, která mi řekla, že je to v pohodě a dva roky jsou přece v „normě“. Bavily jsme se a přišla další kámoška a chtěla vědět, o čem se bavíme. Tak jsem jí všechno vysvětlila a ona začala o tom, že to není normální, aby byl kluk mladší než holka, a jí se prý líbí kdesi cosi. První kámoška mě potěšila svojí tolerancí a druhá mě překvapila svojí upjatostí. To jako vážně? Jak jsou všichni zvyklí, tak to musí automaticky být? Žijeme ve svobodném světě. Každý má právo na svůj názor a na to, jaký je, ať je jakýkoliv. Tak proč je kolem spousta lidí, kterým vadí jenom to, že je holka ve vztahu starší než kluk? Nezačala jsem s tím klukem sice chodit, ale dost mě zarazila reakce, když se mi „jen“ líbil.

Zkušenosti kamarádek

Ve škole jsem strhla takovou mini debatu na toto téma mezi holkami. Obě kamarádky měly zkušenosti se vztahy, které měly rozdílné vyústění. Hanka poznala milého kluka s nedospělými sklony, byl o půl roku mladší, ale přesto se choval dost dětinsky na to, aby vztah nevyšel podle jejích představ. Naopak Andrejka je na tom o poznání lépe. S o rok mladším klukem (kterého znám osobně a musím uznat, že je to láska jako trám) chodí již dlouhou dobu a na svůj věk je Petr opravdu super partie, slušný, milý, a věkový rozdíl by mezi nimi tipoval málokdo. Ze srdce doufám, že jim vztah vydrží až na věky, protože se k sobě ohromně hodí a neumím si představit, že bych je třeba za pět let potkala odloučené jeden od druhého. A pak tu máme okolí: ze začátku to někteří měli problém skousnout, je teď vše v absolutní pohodě. Naštěstí žádná překážka v cestě lásky tady není.

Tolerance mezi lidmi

Ach, ten věkový rozdíl… v úplně dospělém světě je takovýto milník vztyčen hlavně kvůli penězům. Zlatokopky, zlatokopové. Ale proč se věkové rozdíly protkané skutečnou láskou musí dotýkat i naší generace? Samozřejmě, že svět není černý a bílý, ruku v ruce jde spousta věcí – pro a proti vztahům s věkovým rozdílem, ať už dívka starší nebo kluk starší. François de La Rochefoucauld řekl: “Opatrnost a láska nejsou zrozené jedna pro druhou. Tou mírou, jak roste láska, zmenšuje se opatrnost.”

Podle mne by se ale měli učit toleranci všichni, bez ohledu na to, z jakého prostředí pochází, bez rozdílů. Moje rada je: Kašli na názory, kterými se řídit nechceš. Poslouchej svoje srdce. Takže jestli ho miluješ, není co řešit, a už vůbec ne věk.

Autorka: Evča

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.