Loo: „Můj koníček je i mým zaměstnáním.“

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]
KLÁŘIN BLOG – Můj minulý článek byl věnovaný Pole dance, proto ti dnes přináším rozhovor se slečnou, která se mu aktivně věnuje. Řeč je o krásné Lucii Šimkové alias Loo Leopardí Ženě.

Loo-leopardi-zena (1)Může za to náhoda, že se z Lucky stala Loo Leopardí žena? A jak se dívka k takové kariéře vůbec dostane? Na to vše jsem se zeptala krásné a ohebné Lucie Šimkové.

Co vás k Pole dance vlastně přivedlo a jak dlouho se mu věnujete?

Pole dance jsem objevila úplně náhodou díky internetu a nějaké fotce, kterou jsem náhodou rozklikla a na ní byla gymnastka na tyči. Okamžitě mne ten sport zaujal, koupila jsem si domů tyč a začala jsem trénovat. Je to tak dva a půl roku zpět. Intenzivně ale trénuji jeden rok.

Pokud se nepletu, jste instruktorkou, je pro Vás tato profese ještě koníčkem nebo spíše životním stylem?

Spíš bych řekla, že můj koníček je i mým zaměstnáním, což je ideální kombinace a všem bych přála, aby mohli dělat to samé. A ano, životní styl je to pro mne samozřejmě také. Vše ve svém soukromém životě jsem přizpůsobila této vášni.

Jak reagují Vaši blízcí a okolí?

Největší podporu mám u rodiny. Rodiče jsou rádi, že jsem se konečně v něčem “našla”, protože od puberty jsem vedla spíš život plný zábavy, večírků a neměla jsem jediný cíl. Oni nejvíc vidí, jak jsem změnila kompletní přístup k životu, životnímu stylu, práci. Pole dance mne naučil zodpovědnosti, řádu, sebekázni, překonávání překážek a těžké dřiny. Co se týče okolí, v ČR ještě není pole dance tolik rozšířen, takže se samozřejmě občas setkáváme s předsudky i s pohrdavými pohledy na vystoupeních. Nicméně myslím si, že právě to nás žene dál a dál bojovat za tento náročný sport.

Co považujete za svůj největší profesní úspěch?

Právě to, že se můj koníček stal mojí obživou. To, že postupně bořím mýty o tom, že pole dance dělají striptérky a lidé si mě zvou nejen na firemní večírky, ale i na maturitní plesy a významné společenské akce.

Jaká nejzajímavější, či nejvíce šokující věc se Vám s Pole dance přihodila?

Nejzajímavější pro mě bylo vystoupení v kostele v rámci charitativní akce, což pro mě byla zároveň i obrovská čest.

A jak je to vlastně s Vašimi vystoupeními, kolik jich máte a kde berete inspiraci?

Nejvíc vystoupení je samozřejmě v období plesové sezóny. Teď se snažím pole dance show protlačit na letní festivaly a podobné open air akce.

 

Není to jen o tyči

Loo-leopardi-zena (3)Všimla jsem si, že jste vegan, hlídáte si jídelníček ještě jinak?

Musím přijímat hodně bílkovin, abych neztrácela svalovou hmotu. Samozřejmě neživočišných. Snažím se právě i díky pole dance dokázat, že člověk může překonat své limity, aniž by ubližoval těm nejvíc bezbranným – zvířatům. Nekouřím, alkohol piju minimálně.

To, jak vypadá Vaše tělo, je zajisté výsledkem velké dřiny. Kolik času věnujete tréninku?

Na tyči jsem tak 3x až 4x do týdne, teď před mistrovstvím každý den. Tréninky doplňuji i jiným posilováním, cardio cvičením, protahováním a samozřejmě i kvalitním odpočinkem!

Stalo se Vám, že jste s Pole dance chtěla přestat?

Nikdy. Naopak. Pole dance vás nutí neustále na sobě pracovat. Progres je tam strašně rychlý a znatelný, takže nadšení de facto nemůže opadnout.

Máte nějaký cíl, kterého chcete s Pole dance dosáhnout?

21. 6. probíhá druhý ročník Mistrovství pole dance ČR, moc bych si přála nějaké umístění. Ale úspěch pro mě bude i to, když odjedu sestavu tak, jak by měla vypadat.

A co Vaši fanoušci, hýčkáte si je?

Snažím se odpovídat na dotazy, pomáhat při trénincích, při motivaci. Velice si vážím každého pozitivního slova.

Vaše pružnost je snem mnoha mužů, setkala jste se již i s neslušnými návrhy?

Občas se to stane. Automaticky takové návrhy vypouštím…

Máte nějaký vzor?

Ano. Jedná se o světové hvězdy v pole dance. Marion Crampe, Jenyne Butterfly, Zoraya Judd, Alethea Austin.

Co plánujete do budoucna?

Teď se chystám na tréninky na aerial hoopu, což je akrobacie na závěsném akrobatickém kruhu. Mám ještě i jiné plány a sny, ale nechci o nich příliš mluvit, abych je nezakřikla;)

 

Děkuji Lucii za rozhovor a přeji mnoho úspěchů. A ty nezapomeň navštívit Loo na jejím oficiálním facebooku.

P.S.: Lucie nakonec Mistrovství pole dance ČR vyhrála!

Autorka: Klára

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.