Čechy nejsou méně než svět

Léto je za námi a tím logicky i největší dovolené, na kterých dobíjíme energii, poznáváme nové kraje a chytáme bronz. Pokud jsi z nějakého důvodu letní dovolenou nestihla nebo ti už teď chybí pár dní relaxace, nezoufej. Někdy tolik podceňované kraje, jako je ten náš překvapí.

Dobíjet energii je potřeba celoročně. A zvlášť na podzim, kdy se příroda ukládá ke spánku, počasí přináší první mrazíky a dny se krátí, leckdo zkrkonose hory nás pociťuje únavu a vyčerpání.

Jak naložit s volnými dny

Do konce roku nás čeká ještě pár volných dnů, které si můžeme v mnoha případech spojit i s víkendem. A školáci jsou na tom ještě lépe. Je to vhodná doba na to, sbalit batoh a vyrazit. Paradoxně do oné uspávající se přírody. Nejen, že získáš potřebnou energii, ale samozřejmě uděláš i něco pro zdraví.

Když totiž vidíš opadávat stromy ve městě a proti tomu postavíš lesy, barevné a rozsáhlé, hned to zní jinak. Mám tím namysli, že když je přírody více a necháš se jí obklopit, dodá ti energii vždy. A kde je takové přírody nejvíc? Přeci na horách.

Naplánuj si tedy na volný nebo prodloužený víkend výlet s partnerem či kamarády a vyrazte si provětrat hlavu. Například takové Krkonoše jsou blízko od Prahy, dobře dostupné a disponují vším, co pro takový výlet potřebuješ.

I NEturisti jsou vítáni

Nemusíš být zrovna zapálená horolezkyně nebo vášnivý turista, aby sis výlet na hory užila. Chodit na krátké procházky, je stejně tak účinné, jako vyšplhat na tři kopce denně. Každý máme jiné tempo a každý si přírodu užíváme po svém. Jen si dopředu zjisti, jak to vnímají ti, s kterými jedeš, abys nemile nemile překvapená.

Někdy i jen vyjít na louku, užívat si ticha, čerstvého vzduchu a být na chvíli se svými myšlenkami udělá zázraky. A Krkonoše mají takové hory priroda krkonosezvláštní kouzlo… Uvidíš sama.

A jak na to

Několik praktických rad na cestu. Pokud vás jede víc, určitě se vyplatí zajistit si dopředu sdílené ubytovaní. Zřejmě vynecháte luxusní hotely a zaměříte se na levné ubytování Krkonoše. I toho se dá sehnat hodně. Jen si vždy dopředu ověřte, že mají volno a že vše bude vypadat tak, jako na fotkách. Vyplatí se i zamluvit si apartmán. Vejde se vás víc, můžete si sami vařit a tím výrazně ušetřit. V apartmánech máte vždy i nějakou společenskou místnost, kde můžete trávit čas pohodlněji, než na rozdělených pokojích. Stránka http://ubytovani.kamsi.cz/krkonose/ poskytuje plno tipů na ubytování.

Čím dál víc lidí jezdí na kratší i delší dovolené po naši republice a je to jedině dobře. Ano, moře je moře, to nikdo nepopírá. Naše republika ale skýtá mnoho krásných zákoutí, hor, lesů, luk a dalších míst, které je škoda nepoznat. Vždyť je to přeci naše země.

P.S.: Nakonec je jedno, jestli si vyberete ubytování Krkonoše nebo něco jiného.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.