Nakrm svého pivaře

Je tvůj kluk/táta/brácha/kamarád pivař? Miluje různé “dietokazy” jako jsou hermelíny, klobásky či langoše? Chtěla bys mu udělat radost? Nauč se chuťovky k pivu! Jsou jednoduché a nenáročné. A nezapomeň – láska prochází žaludkem!

K pivu se hodí pikantní pochoutky
K pivu se hodí pikantní pochoutky

Nakládaný hermelín

Časová náročnost: maximálně 30 minut (+ doba uležení: dle uvážení, nejméně týden)
Suroviny: 4 hermelíny, 2 až 3 větší cibule, olej, feferonky, koření dle chuti (kuličky pepře, grilovací koření, sůl,…)

Příprava: Do sklenice střídavě dávej na kolečka nakrájenou cibuli a podélně rozříznutý hermelín – poslední vrstva by měla být cibule. Pokud chceš přidat feferonku či chilli papričku, rozlož ji mezi jednotlivá patra. Na závěr zasypej zvoleným kořením a zalij slunečnicovým olejem až po v vrch. Sklenici pořádně zadělej víkem a dej na chladné místo uležet.
Servíruj hermelín přelitý olejem a cibulí, k tomu čerstvý chléb.

Zdravější varianta, pokud by sis taky chtěla trochu dát: Místo hermelínu použij hermelín light (nebo jogurtový) či balkánský sýr light. Místo slunečnicového použij kvalitní olivový olej. Při servírování si hermelín či sýr už olejem nepolévej, nechej ho pořádně okapat a přikusuj celozrnné pečivo.

Čertí ocásky

Časová náročnost: Pár minut
Suroviny: Starší chléb, česnek, sůl, slunečnicový olej

Příprava: Tento recept je velmi jednoduchý. Starší chléb nakrájej na proužky (“ocásky”) a pořádně promíchej s drceným česnekem. Opeč na pánvi v pořádné vrstvě oleje, nech chvilku okapat, posol a můžeš podávat.

Nejlepší utopenci

Časová náročnost: cca 30 minut + doba na uležení
Suroviny (2 porce): 4 buřty, 2 větší cibule, 500 ml vody, 250 ml octa, sůl, cukru, pepř, hořčičné semínko, feferonka

Příprava: Buřty oloupej a nahrájej podélně. Cibuli nakrájej na kolečka. Do hrnce dej vařit vodu a ocet, ochuť solí, cukrem a kořením a nechej vychladnout. Do sklenice střídavě dávej cibuli, buřty a feferonku. Zalij připraveným nálevem a pečlivě zašroubuj víko. Nechej odpočívat na chladném místě nejméně tři dny.

A co máš k pivu ráda ty?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.