Naše zlozvyky

[button link=”https://slecna.info/tag/milušin-blog/” color=”yellow”]MILUŠIN BLOG[/button]

MILUŠIN BLOG – Každá trpíme určitým zlozvykom, ktorého sa nedokážeme alebo nechceme zbaviť. Najhoršie je, ak to vadí nášmu okoliu a to nás stavia do nelichotivej pozície. A aké sú najčastejšie zlozvyky?

1.Špŕtanie sa v noseskolni-svacina-presnidavka

Ktovie, ako sme k tomu zlozvyku prišli? Začína sa v detstve, keď nám v nose zavadzia mazľavé čudo a my nie sme schopné vybrať z nohavíc vreckovku a poriadne sa vysmrkať. Existujú dva tipy ľudí, ktorí tento zlozvyk udržujú buď diskrétne alebo je im mienka verejnosti ľahostajná a nehanbia sa za to. Prvú skupinu tvoria prehrabávači- ide len o šprtanie sa v nose. Druhá skupina je tvorená jedákmi. Dúfam, že každý pochopil, kde končí obsah nosnej dierky.

2. Zlozvyk- Hrabanie sa v hlave

Možno trpíte lupinami alebo si týmto spôsobom odbúravate stres, no okolie si myslí, že ste prenášačmi malých stvorení, ktoré voláme vši. Cítia sa v našej spoločnosti nepríjemne a najradšej by sa pobrali od nás čo najďalej. Pokiaľ človek trpí lupinami, tak tie sa dajú odstrániť kvalitným šampónom alebo týždenným prepláchnutím korienkov vlasov jablčným octom. Pokiaľ však je to váš spôsob, akým sa zbavujete stresu, tak v tom prípade musíte na sebe popracovať a toho zlozvyku sa zbaviť čo najskôr, napríklad nosením náramku a pri zvýšenom strese ním môžete šklbať, triasť, prepletať si pomedzi neho prsty a pod.

3. Zlozvyk- Sŕkanie jedla alebo nápojov

S týmto zlozvykom som sa stretla azda najviac. Nikdy ma to však nerozhodilo, len pobavilo. Človek si neuvedomuje totižto, že pri aktívnom sŕkaní sa mu do žalúdka dostáva množstvo vzduchu, ktorý musí nejakým spôsobom vyjsť von. Existujú len dva otvory, vyhovujúce úniku prebytočného vzduchu z tela a jedným z nich sú ústa. Hlasno sa nám odgrgne a tým je celá vec uzavretá. Pri druhom prípade by sa asi každá z nás od hanby prepadla.

4. Zlozvyk- obhrýzanie nechtov

Na stránkach vedeckého časopisu sa venoval určitý okruh vzdelaných ľudí tomuto nášmu zlozvyku a dospeli k tomu, že je to neškodná činnosť, dokonca náš organizmus že je vraj odolnejší voči baktériám. Môže aj nemusí to byť pravda. Záleží, aký druh špiny sa pod nechtami nachádza, v akom množstve, či sme pred obhrýzaním nechtov niečo skonzumovali alebo to robíme nalačno. Musíme si uvedomiť, že náš partner nás veľmi vášnivo bozkávať nebude, ak pred ním obhrýzanie nechtov vykonávame. Ak sa už tohto zlozvyku nedokážeme vzdať, tak ho ešte viac zužitkujme. Použijeme odhryznutý necht namiesto špáratka alebo dentálnej nite. Ľahko sa dostane pomedzi zuby a vytiahne odtiaľ zvyšky jedla lepšie, než čokoľvek iné.

Vzdať sa zlozvyku je ťažké a preto by sme mali byť voči sebe navzájom tolerantné, pretože každá máme nejaký ten zlozvyk, ktorý z nás robí nedokonalé bytosti.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.