Pět věcí, které na něm neměň

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-jitky-l/” color=”red”]BLOG JITKY L.[/button]

Začíná ti na partnerovi vadit stále více věcí? Je to jen na tobě, zda to překousneš, anebo se rozhodneš najít si nového partnera. Slečna ti poradí pět věcí, které bys na něm měnit rozhodně neměla.

Zdají se ti jeho přátelé divní? Zkus k nim najít cestu.
Je pár věcí, které na svém milém změnit můžeš, aniž by to narušilo váš jinak idylický vztah. Ale potom tady jsou věci, které bys v žádném případě měnit neměla. Buď budeš brát svého partnera se vším všudy takového, jaký je, nebo se budeš muset poohlédnout jinde. Taková volba bude mnohem méně náročná, než se snažit o jejich nápravu.

Jeho rodina

S neschopností přijmout partnerovy rodinné poměry se potýká spousta párů, protože podle vlastností sis vybrala svého milého, ne jeho rodinu. To, že ti někdo z jeho příbuzných nesedí, je zcela normální. Na místo toho, abys mu dávala nějaká ultimáta nebo ho chtěla rozeštvat s rodinou, si rozmysli, co k němu cítíš, zda za to stojí snášet například jeho matku, kterou vážně nemusíš. Pokud ho miluješ, musíš jeho příbuzné překousnout.

Jeho kamarádi

S kamarády se jistě často vídá a často na ně dá. Psychologové tvrdí, že lidi velmi ovlivňuje takzvaná reflexní skupina. Jde o skupinu lidí podobného věku, kteří jsou pro člověka přitažliví, a proto vyhledává jejich přítomnost. Jsou to většinou naši nejbližší přátelé, kterým se chceme podobat, a proto přebíráme jejich mínění bez většího přemýšlení. Proto je lepší být s partnerovými přáteli zadobře, on je ve většině případů nevymění. Přemož se a snaž se je alespoň pochopit, když už si je neoblíbíš.

Jeho práce

Problém nastává tehdy, když tvůj milý začne chodit z práce čím dál později, až můžeš být vůbec ráda, že se domů vrací alespoň vyspat a nasnídat. Někdy pracuje na nějakém náročném projektu a víš, že je to otázka času. Jakmile úkol splní, pracovní doba se opět ustálí. Avšak pokud takto pracuje denně už několik let, asi s tím nic moc nenaděláš. Hlavně na jeho práci neútoč, protože by si mohl myslet, že si jeho snahy a úsilí nevážíš. Je jasné, že pro tebe rodina znamená víc, ale nemůžeš mu začít dávat ultimáta. Spíš začni malinko vyjednávat, aby se z něj nestal workoholik. Například navrhni: „Škoda, že musíš v neděli do práce, mohli jsme zůstat v posteli a odpoledne vyrazit na bowling.“ Pokud nenastane změna, zvaž, zda stojí tvůj partner za to. Ono trávit tolik času v práci a nevěnovat se rodině, není zrovna to pravé ořechové.

Jeho styl

Vadí ti způsob, jakým se tvůj milý obléká? Vadí ti jeho smích? Rozčilují tě jeho zlozvyky? Pokud tě tyto věci vytáčí, měla by sis uvědomit, proč s ním chodíš. Partnera bys měla přijmout takového, jaký je, se všemi jeho vlastnostmi. Ty bys neměla měnit. Něco jiného je výměna šatníku. Ale opatrně, partner by se mohl také urazit a nechat on tebe. Můžeš mu však jiný styl oblékání navrhnout a uvidíš, zda se mu zalíbí. Pokud tě nepřitahuje takový, jaký je, ohlédni se jinde.

Jeho závislosti

Pokud tvůj partner pije, nemáš to s ním určitě lehké. Dej si pozor, aby nestáhl i tebe. Jako jeho partnerka ho jistě všude doprovázíš, takže bys kvůli němu přetrpěla i zakouřenou hospodu. Dej si však pozor, aby se z toho nestal zvyk a tys svého milého netahala z hospod na zádech domů. Od takového chlapa utíkej. Pokud je na pití závislý, nezmění se. Dej mu jen jednu šanci a uvidíš sama. Muži mají často závislost i ve sportu. Jeho hobby bys měla tolerovat, pokud si chce párkrát týdně jít zaběhat, nebo zahrát fotbal, není se čeho bát.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.