Podvedl mě. Zaslouží si poslední šanci?

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]
Se svým prvním přítelem jsem v té době nebyla ještě ani rok. Bydlela jsem u něj skoro od první společné noci a milovala jsem ho nade vše, s tím dobrým i zlým, co mezi námi bylo. Najednou se něco změnilo. Netrávil se mnou čas, nechtěl se mnou spát, byl pořád nervózní, roztržitý a odtažitý. Pak se se mnou jednoho krásného dne rozešel.

Vyčítala jsem si, že si za to můžu sama, že se k němu nechovám dobře, že prostě se mnou nemohl vydržet. Do tří dnů jsem měla sbaleno a přestěhovala se. Ten den, kdy jsem si odvezla poslední tašku, ze mě spadla strašná tíha. Tíha těch posledních probrečených dní.

Odpoledne mi začal psát, že se mu stýská, že mě miluje, že se mnou chce strašně být. Já po pár dnech povolila a pomalu jsem se k němu vrátila. A teď, po půl roce, jsem zjistila, proč mě vlastně opustil. Opustil mě už dávno před tím, než mi to řekl. Podváděl mě. Zamiloval se do jiné, psal jí básničky, jezdil za ní pro pusy. Tvrdil mi, že je s kamarády, nebo že musí někam něco jet zařídit, a přitom byl s ní. Podle jeho vlastních slov si doma zařídil alibi, aby ji mohl vidět. Den po rozchodu s ní seděl v hospodě, kam jsme spolu chodili, a drželi se za ruce – já zatím byla stále u něj doma.

Nechápu to. Jak může být někdo něčeho takového schopen? A jak jsem mu mohla takovou dobu věřit? S tou slečnou jsme letos v létě byli na dovolené, a já o ničem nevěděla. Ona se musela opravdu bavit.

Nevěřím mu, kdykoliv teď bude někde beze mě, budu se bát, že je s jinou.

Co mi na to řekl? Když jsem mu naznačila, že něco vím, řekl mi, že mě miluje, a že nemá potřebu jezdit za nějakou jinou. Věřila bys mu?

Já dávám poslední šanci. Poslední šanci a odcházím. Podvedl jednou, podvede znovu. Úlet bych odpustila, zamilovanost bolí…

A co ty? Máš podobnou zkušenost? 

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.