Proč je kniha lepší než elektronická zařízení?

[button link=”https://slecna.info/tag/hancin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]

HANČIN BLOG – Přemýšlela jsi někdy, co by sis počala v situaci, kdy by se ve tvém okolí nenacházela žádná kniha? Po ruce bys měla jen tvůj oblíbený mobil, notebook či tablet. Ani jeden z těchto společníků by ti však v určité chvíli nebyl vůbec k ničemu. Nevěříš?

Kniha na cestyNa začátek si uveďme několik “krizových” situací. Představ si, že zrovna maluješ nebo ručně píšeš něco opravdu důležitého a záleží ti na dokonalém výsledku. Tvůj stůl se ovšem kýve a tahy nejsou vůbec podle tvých představ. Čím stůl podložíš? Tenkou knihou nebo raději sáhneš po nejmodernějším dotykovém mobilu?

Venku byla obrovská bouřka a ty příjdeš domů ve zcela promočených botech. Potřebuješ je co nejdříve vysušit, abys je mohla zase využít. Spolehneš se raději na zmačkané listy papíru nebo se budeš marně snažit s mobilem a mp3 přehrávačem?

S knihou se ti nestane, že bys neviděla na displej kvůli silnému slunci nebo slunečním brýlím. Nemusíš se bát, že ti ji ukradnou, když ji odložíš na pláži nebou na koupališti. A když ji náhodou ukradnou, je levněji nahraditelná.

Některé z nás rády vysedávají na toaletě a čtou si. Strávená doba však plyne a postupně se čtečka elektronických knih může vybít. A kniha? Té se nic podobného stát nemůže.

Poslední, co lze zmínit, je odolnost. Když ti spadne na zem libovolná knížka, určitě to nebude taková škoda jako v případě notebooku vypůjčeného od rodičů.

Pochopitelně zde vůbec nechci kritizovat moderní technologie. Ty zkrátka k dnešnímu světu patří, a také si bez nich již nedokáži život představit. Občas bychom se však měli zamyslet nad tím, že knihy rozhodně nejsou k ničemu, jak někteří tvrdí. Je to něco spolehlivého a zábavného a každý výtisk v sobě ukrývá jisté kouzlo.

A jak vnímáš knihy ty?

Autorka: Hanča S.

1 Comment
  1. Už od začátku trendu e-knih jsem byla hodně skeptická. Čtu knihy ráda a představa, že si v ní nemohu listovat a cítit její “knižní” vůni se mi vůbec nelíbí :))

Leave a Reply

Your email address will not be published.