Jak na nezapomenutelnou masáž pro tvého přítele

[button link=”https://slecna.info/tag/hančin-blog/” color=”violet”]HANČIN BLOG[/button]
HANČIN BLOG – Dlouhé zimní večery jsou jako stvořené pro to, abys společně s přítelem zůstala v teple domova. Pokud ho navíc chceš něčím příjemně překvapit, potěšit nebo naladit na tu správnou notu, symbolizuje masáž stoprocentně správný krok. A jak na to, aby si takové vyjádření lásky pamatovala tvoje drahá polovička pokud možno co nejdéle?

Rozhodně se na tuto událost musíš připravit. Je totiž třeba naladit správnou atmosféru, ve které tvé doteky budou uklidňovat masazcelé jeho vnitřní rozpoložení a on bude moci zapomenout na všechny problémy.

Nakup svíčky a připrav hudbu

Tvé první kroky by měly směřovat vstříc vonným svíčkám či tyčinkám. Zvol však zásadně pouze jedno aroma, kdyby jich bylo více, mohly by se vzájemně míchat a ještě bys zavinila bolehlav. Svíčky navíc zajistí i skvělé osvětlení. Jako místo k masírovaní směle poslouží postel, ovšem jen v případě, že máte spíše tvrdší matraci. Pokud je tomu naopak, nedosáhneš potřebného tlaku a je třeba uvažovat nad jinou plochou. Vhodná může být podlaha. Na tu však naskládej několik vrstev dek na sebe, aby přítel zbytečně nemrznul. Teplo hraje při masáži opravdu velkou roli. Dále vyber vhodnou uklidňující hudbu, nic drsného ani divokého. Zapomenout nesmíš ani na masážní olejíček, pokud se ti do něj ale investovat nechce, postačí i obyčejné tělové mléko.

Jdeme na to!

Nech svého miláčka, ať si vše odloží a lehne na břicho. Hlavu si může položit na menší polštářek. Ty si zatím připrav dva ručníky – jedním ho zakryj od pasu dolů, druhý použij na záda. Chvíli nech přítele jen tak ležet, poslouchat hudbu, můžeš mu poradit, aby se snažil zapomenout na všechny starosti. Následně pomalu sundej vrchní ručník a nanes si na ruce masážní olej, který nejprve zahřeješ ve svých dlaních. Jakmile již bude mít příjemnou teplotu, jemně jej vetři do partnerových zad pomocí krouživých pohybů rukou.

A nyní již začni s masáži ztuhlých svalů. Neboj se přitom zeptat, na jakou část by ses měla zaměřit – co ho bolí nejvíce. Začít můžeš v oblasti ramen. Polož svoji dlaň na hřbet druhé ruky a krouživými pohyby se věnuj celé horní oblasti okolo ramen. Plynule přitom můžeš pohyby přejít od ramen až na paže či lokty. Další na řadu nastupuje krk. Ten je nejlepší masírovat pouze konečky prstů. Začínej od lehkých a jemných pohybů a vždy, když tvé ruce budou mířit odspodu těla směrem nahoru, netlač! Páteři je lepší se spíše vyhýbat, můžeš však roztáhnout dlaně z každé její strany a masírovat zde záda dlouhými tahy. Pokud není přítel příliš lechtivý, můžeš bříšky prstů zamířit i do boku. Na spodní části zad se nacházejí ledviny. Tato oblast bývá často chladnější než zbytek těla, a proto je velice příjemné, když si dlaně zahřeješ a zlehka je položíš na ledviny. Jakmile budou dlaně studené, opět si je zahřeješ a tento krok ještě několikrát zopakuješ. Uvidíš, že se to partnerovi bude líbit.

Na závěr tě ještě upozorním na jednu častou chybu. Masáž má tělo uklidnit, a proto se v každém případě vyhni pohybu, při kterém hrana dlaně naráží do zad ve vysoké frekvenci. Někteří lidé to znají hlavně z filmů, ale tento pohyb působí přesně opačně – připravuje svaly na výkon, čehož však docílit nechceme.

A jaké jsou tvé zkušenosti s masáží partnera? Co se mu nebo tobě nejvíce líbí?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.