Proč snídat jako královna a večeřet jak vrabec?

[button link=”https://slecna.info/tag/katin-blog/” color=”yellow”]KÁTIN BLOG[/button]

Snídáš, co ti cestou padne do oka (jablko) a obědváš, co seženeš na nádraží (housku se šunkou)? Pak se nediv, že tloustneš! Tělo přes den spaluje energii a večer se zpravidla dostaví opravdu vlčí hlad! Splácáš páté přes deváté a spát jdeš s těžkým žaludkem a nesmírně unavená… Jak tomu předejít?

snidane-do-posteleRecept je snadný a opakujeme ho na Slečně neustále dokola: vydatně snídej a nedrž přes den hladovku! I když hubneš, tělo potřebuje celý den přísun energie. A je rozhodně lepší mu výživu dodávat pravidelně, než navečer z obrovského hladu sníst, na co přijdeš. Takže jak správně na denní jídelníček?

Snídaně

… je základ dne! Jo, holka, časopisy a rodiče se v tomhle opravdu nemýlí. Že máš po snídani v poledne větší hlad, než kdybys nesnídala? Blbost!

Že po ránu nemůžeš do sebe nic dostat? Však nemusíš snídat hned, jak otevřeš oči. Nejprve si dej sprchu, umyj si zuby, obleč se, nalič se, a pak se vrhni na snídani.

Snídaňové tipy pro úspěšnější den

[check_list]

  • Miska sypaného müsli zalitá mlékem/jogurtem, ovoce
  • Kaiserka s lučinou a kvalitní šunkou, rajčata
  • 2 ks domácího koláče, kakao

[/check_list]

Oběd

Není čas? Kup si čerstvou bagetu! Celozrnná bageta s kuřecím masem a zeleninou ještě nikdy nikoho nezabila. Není chuť? Dej si salát! Zeleninový salát s mozarellou nebo kuřecím masem a k tomu kousek pečiva je skvělá možnost. Nejsou peníze? Dobrá polévka se selským rohlíkem příjemně zahřeje žaludek a zasytí nejmíň do odpoledne.

Obědové tipy, když máš čas (a peníze)

[check_list]

  • Kuřecí prso na přírodno, šťouchané brambory s cibulkou, ledový salát
  • Těstovinový salát s tuňákem, kukuřicí a cherry rajčátky
  • Domácí čína z vepřového či kuřecího, rýže
  • Domácí noky se špenátem a lososem ve smetanové omáčce (pro nedietáře a gurmány)
  • Celozrnné palačinky s tvarohovomarmeládovou náplní (pro sladkomily)

[/check_list]

Tak co, přesvědčila jsem tě?

Káťa

Studuje v Brně - žurnalistiku, politologii, a lehce si zahrává s právy. Ráda spí, jí, čte a nedá dopustit na dobrou knihu a dobré víno.

No Comments Yet

Comments are closed