Rozhovor s Petrou Lovely Hair

[button link=”https://slecna.info/tag/klarin-blog/” color=”green”]KLÁŘIN BLOG[/button]

KLÁŘIN BLOG – Nejznámější česká blogerka a zároveň vlogerka Petra Vančurová se věnuje věcem, které opravdu miluje. Tím jsou jako u mnoha žen móda a kosmetika. Je milá, upřímná, skromná a jde do všeho se zápalem. Proč s blogem začala a jaké má plány do budoucnosti? Vše se dozvíš v dnešním rozhovoru.

Petra Lovely Hair
Petra Lovely Hair

“Móda, kosmetika a vše kolem krásy, mne zajímalo už od malinka. Již na střední škole jsem líčila kamarádky na diskotéku nebo na plesy, a když jsem před několika lety začala sledovat americké beauty guru, rozhodla jsem se, že zkusím točit videa v češtině a u nás. Jsem moc ráda, že se trend beauty blogů prosadil i u nás a že jsme byla jedna z prvních, kdo s tím u nás začal,” říká Petra, kterou internetová komunita zná pod přezdívkou Lovely Hair. Toto vše ji přivedlo k myšlence založit si blog. A jak to bylo dál?

Kde berete inspiraci?
Tak to je různé, mám docela bujnou fantazii, takže pro mne není problém vymýšlet si outfity a tutoriály sama, ale někdy se samozřejmě inspiruji buď u celebrit, nebo u ostatních blogerek.

Co myslíte, že zapříčilo Váš úspěch?
Moc děkuju, já sama bych si nedovolila to takto říci. Upřímně řečeno, nevím, doufám, že to, že mám dobré nápady a že se lidem mé články a videa líbí a že jsme jim třeba sympatická. Tohle je asi spíše otázka pro čtenáře, než pro mne.

Přemýšlela jste někdy, že blog zrušíte kvůli nátlaku ze strany anonymů?
Ne, je to sice nepříjemné, ale člověk s tím musí počítat a zrušit blog, to by dostali přesně to, co chtějí. Člověk se musí obrnit, jsou v životě mnohem horší a důležitější věci, než pár zapšklých komentářů, i když uznávám, že dokážou ranit a někdy je to velmi nepříjemné, zvláště pokud zjistíte, jako se to stalo mně, že to píše někdo vám blízký, do koho byste to vůbec neřekli.

Máte určitý cíl v blogování, kterého se pevně držíte a jdete za ním?
Můj jediný konkrétní cíl je, aby můj blog a má videa bavila stále více čtenářů. Také bych se chtěla zlepšit v kvalitě videí a v prostředí, kde točím, což se pokusím postupně realizovat, ale nejde vše hned najednou, bohužel.

Jaká věc Vás za dobu svého blogování nejvíce šokovala?
Musím říci, že mě šokovalo věcí více. Jednak to, že mne lidé poznávají na ulici, potom to, kolik lidí dorazilo na náš sraz příznivců blogování, který jsme pořádaly s Plum Foolery, potom to, kolik krásných ohlasů mi chodí a v neposlední řadě to, jak blog o kosmetice a módě dokáže lidi vyprovokovat k vulgárním a urážlivým reakcím. Dalo by se říct, že blog mi dal docela školu a jsem za to vděčná. Samozřejmě nemohu opomenout, že jsem díky blogu získala spolupráce s kosmetickými firmami a díky tomu mohu nabízet čtenářům nejen více článků, ale také více soutěží o dárky.

Spolupracujete s řadou firem, můžete mi říci, která patří mezi Vaše oblíbené?
Ono těch firem právě zase tolik není, nechci z blogu udělat reklamní prostor, vybírám si jen ty, kterým opravdu věřím, mezi mé nejoblíbenější patří určitě Bioderma a Ryor, jejich výrobky mi velmi vyhovují, samozřejmě ne úplně všechny, ale většina je skvělá.

lovely hair 3Jste jistě vzorem mnohých slečen, jaký je to pocit?
Upřímně řečeno, tohle mne nikdy nenapadlo a ani nevím, z čeho tak usuzujete: )! Ale jestli tomu tak opravdu je, tak to mi samozřejmě lichotí, je to pro mne ale velká zodpovědnost a budu se snažit čtenářky a příznivce nezklamat.

V České republice už jste poměrně známá, poznávají Vás lidé na veřejnosti?
Ano, v poslední době čím dál častěji a je to příjemné, zatím jsem neměla žádnou negativní reakci tváří v tvář.

Ke čtenářům jste velmi otevřená, nebojíte se o své soukromí?
Upřímně, bojím. Tohle je taková stinná stránka blogování, že přijdete o kus soukromí. Ale myslím, že i to k tomu patří a protože já jsem stejná na videích i ve skutečnosti, což lidé, co mě znají osobně, určitě potvrdí, tak to zase takový zásah do soukromí není, opravdu důležité soukromé věci nikde nezveřejňuji.

Nepřemýšlela jste, že začnete blog psát i v cizím jazyce?
Je pravda, že mám ohlasy i od zahraničních čtenářů, zda bych nechtěla psát v angličtině, ale já jsem patriot a mám pocit, že blogů v angličtině je spousta, raději bych zůstala v tom našem rybníčku. Navíc angličtina není moje nejsilnější stránka a tak by mi překlad asi trval dlouho…

Vytvořila jste vlastní štětec i balzám na rty, plánujete i další věci?
Plánuji, jen bych uvedla na pravou míru, balzám na rty je pouze dárek k nákupu, nikoliv produkt na prodej. V nejbližších pár dnech bude na e-shopu www.lovelyhair.cz uveden nový štětec do kabelky v pouzdře, na něj jsem hodně pyšná, myslím, že se bude hodit každé ženě. A v následujících týdnech představím sadu štětců na líčení očí.

Jaké jsou Vaše celkové plány do budoucna s blogováním?
Můj největší plán je, aby to stále tak bavilo mě i mé čtenáře, abych měla pořád o čem psát a samozřejmě by bylo skvělé, kdyby i čtenáři stále přibývali. Kromě toho bych ráda rozšířila svou značku kosmetiky o další věci, ale to je hudba budoucnosti, nechte se překvapit. Závěrem bych chtěla hrozně moc poděkovat všem čtenářům za přízeň a také Vám za zajímavé otázky. Přeji všem krásné léto!
[row_box style=”box border box_light_gray”]

Navštivte také:

www.youtube.com/petralovelyhair
www.petralovelyhair.com
www.lovelyhair.cz[/row_box]
[divider_space]

Autorka: Klára

9 Comments
  1. Přijde mi trošku divné Petru označovat NEJZNÁMĚJŠÍ když to není pravda. Nejvíce odběratelů má GetTheLouk a ne Petra. Příště by si měla autorka tohoto rozhovoru zjistit fakta ;)

      1. Na blogu taktéž Petra nejznámější není. Tak nevím kde jsi přišla na remízu.

  2. tak si to holky přiznejte, že Vám leží v žaludku jen proto, že po 30 natrhne zadek mladším kočkám ;) Blog má nejnavštěvovanější, takže konec debat :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published.