Seznamte se: NejFake

[button link=”https://slecna.info/tag/evcin-blog/” color=”red”]EVČIN BLOG[/button]

EVČIN BLOG – V dnešní době je YouTube územím pro kohokoli, za účelem se zabavit nebo i proslavit. Někdo natáčí opravdu smysluplná videa, někdo nesmyslná… Nejfake patří většinou do té první skupiny. I když by se možná zdálo, že sympatie sklízí jen u klučičího publika, není tomu tak. Jeho osobnost, názory a postoje jsou natolik výjimečné, že dokážou oslovit prakticky kohokoli, bez ohledu věku. Nahlédni s námi prostřednictvím rozhovoru do světa známého českého YouTubera Nejfaka!

nejfake
NejFake by Adamek 1926. Zdroj: Deviantart

Ve svých videích Naplechu obvykle zveřejňuje nejapné dotazy, na které lze odpovědět buď jen stejně nejapně, nebo raději vůbec ne. Ale při dotazech ne-nejapných (nebo dokonce rozumných) odpovídá NejFake jako sympatický mladý muž, který má co říct. A Slečně toho pověděl opravdu hodně!

Tvá tvorba oslovuje denně ohromnou spoustu lidí napříč generacemi, čím myslíš, že to je?

Nad tímto jsem se taky už mnohokrát zamýšlel a myslím, že je to hlavně tím, že moje videa mají v první řadě vytvářet v lidech nějaké emoce. Nejde ale pořád o stejný druh emocí. Jednou je video veselé, jednou k zamyšlení a jindy zase trapné. Právě aktivní emoce dokáží v lidech mnohé změnit a donutit je přehodnotit svůj pohled na určité věci.

Jak by sám velký Nejfake shrnul svůj dosavadní život?

Můj život? Asi nejlépe bych ho popsal jako horská dráha. Z videí sice zním jako člověk bez starostí, ale není tomu vůbec tak. Každý den se musím vypořádávat s nástrahami života a hlavně lidí, takže když pak hledám nějaké téma do nového videa, stačí si vzpomenout, co se mi tento týden stalo. Naštěstí v posledních měsících se vše uklidnilo a ta horská dráha už není tak horská jako dříve.

“Kdyby nikdo nenadával, tak bych si myslel, že něco dělám špatně”

Co bys dnes dělal, kdyby nikdy neexistovalo YouTube?

Na to je těžké odpovědět, ale jelikož jsem své točení videí začínal v roce 2008 na Stream.cz, tak bych asi točil pořád tam a nebo jinde. Pro vytváření videí je potřeba mít nějakou tu vášeň, stejně jako pro zpěv nebo malování a myslím, že o tu bych nepřišel, i kdyby YouTube nikdy neexistovalo.

Kdyby za tebou přišel tvůj syn a řekl ti, že chce točit taková videa jako ty, co bys mu na to řekl?

Své děti bych chtěl jistě podporovat v tom, co by je bavilo, tak jako to dělali moji rodiče, ovšem kdyby ke mně přišel v 9 letech syn s tím, že chce točit videa, asi bych mu to nedovolil, protože i když se to dneska nezdá, v tomto věku je to pořád dítě a to by si mělo hrát venku s kamarády a ne točit videa na internet. Moc dobře vím, jak by se k němu lidé chovali a takovému tlaku a zklamání bych ho vystavovat nikdy nechtěl. Samozřejmě až by byl starší, tak by měl mojí plno podporu, vlastně bych byl i rád, že jde v mých stopách.

Ví o tom, že točíš, rodiče?

Ano, ví, stejně jako všichni lidé, kterým věřím. Není důvod to skrývat, i když zrovna nenosím tričko s nápisem: „Jsem NejFake !“.

Jaké jsou tvé plány do budoucna (osobní, pracovní)?

Moje plány jsou vcelku jednoduché, pokračovat v tom, co dělám a co mě baví, a zlepšovat se v tom. Není nic lepšího, když se vám tohle povede a těšíte se do dalšího dne, kdy budete moc dělat to, co vás naplňuje štěstím a energií.

Odkaz na NejFakeův YouTube kanál

Jaká reakce na tvé video tě nejvíce šokovala?

Popravdě asi nejvíce reakce pod pár dny starým videem „100 000 SNŮ“, kde téměř všichni psali obsáhlé emoční komentáře a opravdu, když jsem je četl, tak mi slzely oči. Ani jsem nečekal, že ten vztah mých fanoušků je tak neuvěřitelně propojený s tím mým. Byl to ten šok v dobrém slova smyslu a pokud jde o nějaké negativní reakce, tak ty já moc neřeším, kdyby nikdo nenadával, tak bych si myslel, že něco dělám špatně.

Máš dojem, že jsi dosáhl svého největšího cíle?

To ještě zdaleka ne, ale když budu pokračovat v nastoleném tempu, tak brzo ho dosáhnu. Je třeba ale nepolevovat, když cíl už je tak blízko.

Píší ti fanoušci o autogram?

Občas někdo napíše, ale bohužel jim ho neposílám. Chci aby si odnesli něco z toho co říkám ve svým videích a ne bezcenný podpis na papíru, ten jim do života nic nedá.

“Definovat lásku je těžké, láska se musí prožít”

A teď asi nejdůležitější otázka: Máš svou slečnu?

V poslední době mi píše stále více a více slečen s tímto dotazem a já nikdy nevím, jak jim odpovědět. Když jim napíši, že mám, tak je zklamu a když zase napíši že nemám, tak je zklamu později a já nerad lidi zklamávám. Láska nevzniká, když se vám líbí nějaký herec, zpěvák nebo šašek na YouTube, láska vzniká okamžikem, kdy nevíte, že ten, do koho jste se zamilovali je herec, zpěvák nebo šašek na YouTube. Jinak řečeno nemám a jako Nejfake ji mít ani nechci.

Jak bys definoval lásku?

Definovat lásku je těžké, láska se musí prožít. Mojí první lásku jsem si prožil už ve školce. Jmenovala se Lenka a jelikož byla úplně ta první, mohl bych se pokusit díky tomu definovat lásku. Láska je, když se ráno probudíte a těšíte se na toho člověka, až ho zase uvidíte. Láska je, když se pro ni vzdáte své oblíbené hračky a jdete si hrát s hračkou, kterou nemáte vůbec rádi. Láska je, když si po 23 letech na toho člověka vzpomenete a pořád ho máte rádi, sice jinak než tenkrát, ale v srdci pořád je, tak to je láska!

Jak bys popsal podle sebe ideálního kluka pro jakoukoli dnešní dívku?

Ideální kluk, stejně jako ideální dívka, neexistují, spíše je potřeba najít někoho, kdo bude mít co nejméně chyb, a pak o něm říci, že je ideální, tedy minimálně do té doby, než se objeví někdo, kdo má zase o pár chyb méně. Pokud mám ale vypíchnout nějaké vlastnosti ideálního kluka, tak by to jistě mělo být dobré srdce. Když má člověk dneska dobré srdce, tak je to ideální, ale zase tak často to vidět není, a proto je to vzácné.

Kdyby ses měl rozhodnout mezi chytrou, ale na dnešní společenské poměry “neatraktivní”, dívkou a hloupou, ale “nádhernou”, dívkou, která by si získala tvé srdce?

I když si to někdy nepřipouštíme, tak podle vzhledu posuzujeme. I já to dělám, ale nepřisuzuji mu tu největší důležitost. Vzhled je na upoutání toho druhého, ale to, co se děje pak, by o vzhledu být už nemělo. To sice tak úplně neodpovídá na tvoji otázku, ale už se k tomu blížím. Nebudu tady říkat, že na vzhledu nezáleží, záleží na něm, ale jen do jisté míry a u vztahů ta jistá míra taky je. Když se na někoho, koho neznáte, jen tak podíváte, nevíte, zda má dobré srdce, nebo zda má vysokou inteligenci, a proto musíte dát jen na vzhled a pomalu o tom člověku zjišťovat, jaký je. Čím více o něm zjistíte, tím více ustupuje jeho vzhled do pozadí a na konci už ho ani neřešíte.

Co bys vzkázal všem slečnám na světě?

Všem slečnám na celém světě a i ve zbytku galaxie vzkazuji, pokud vám někdo řekne, že nejste hezké, tak ten dotyčný je hlupák, protože každá holka je hezká, některá pro více a některé zase pro méně očí, ale to nic nemění na tom, že hezká je a bude. Takže nezapomeňte na to, že jméno ani tvář nejsou důležité, důležitá je myšlenka a názor…
[row_box style=”box border box_light_gray”]
[divider_space]

Pocity autorky článku Evči:

“Byla jsem nesmírně nadšená z nápadu a následné realizace rozhovoru právě s “Nejfem”. Myslím, že máme tu čest s opravdu výjimečným mužem, osobností, která se jen tak neztratí. Jeho tvorba je opravdu obdivuhodná, poučná, vtipná, názory nezkreslené a upřímné. Citát o tom, že jméno ani tvář nejsou důležité, důležitá je myšlenka a názor se stává legendou, s významem pro všechny generace. Jen přes monitor je nepřehlédnutelné si všimnout jeho galantnosti a gentlemanství, které z odpovědí přímo sálají. Taková úcta a pokora vůči ženám, dívkám ze strany kluka je v dnešní době opravdu vzácná. A vzkaz pro jeho případnou slečnu: Šťastná to dívka! :)”
[/row_box]

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.