Základem je cukroví 4.Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”blue”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – Jako každý rok jsme se nestačili po prázdninách pořádně rozkoukat a už se nám blíží Vánoce. Kromě hektického nakupování dárků se od tebe, jakožto ženského pohlaví v domácnosti, očekává pečení cukroví. Někdo tuto činnost považuje za povinnost, někdo za nepostradatelnou součást Vánoc a někdo za zábavu. Samozřejmě patřím do poslední skupiny, ale chápu, že ne vždy to tak musí být.

Rozhodně nedoporučuji cukroví kupovat. Balené cukroví v obchodech málokdy obsahuje jen ty ingredience, které by sis v cukroví představovala. Ostatně jako u všech průměrných potravin v této době. Lepší varianta je cukrovi-receptykupovat cukroví u soukromé osoby. Samozřejmě i to má své mouchy. Nejenže je toto cukroví mnohem dražší, ale většinou se daná osoba snaží, aby cukroví bylo co nejhezčí. Proto někdy první dojem z cukroví bývá mnohem lepší, než chuť. Zkrátka, nejlepší možnost je upéct si cukroví doma. Jak už jsem zmiňovala, ne všechny tato činnost baví. Proto první díl budu věnovat typům na ty nejjednodušší a časově nenáročné recepty.

Nejjednodušší recepty

Kokosové kuličky
Jako nejjednodušší a zároveň velmi oblíbené cukroví považuji nepečené kuličky, na které najdeš recept ve 2. Díle Základem je těsto.

 
Banánovo-čokoládové jednohubky
Pokud nemáš ráda už jen pomyšlení na přípravu jakéhokoli těsta, kup si pytlík piškotů, banány, párátka, čokoládu a smetanu/mléko. Jednoduše rozpust čokoládu s trochou smetany nebo mléka a banán nakrájej na kolečka. Každé kolečko banánu spoj párátkem s jedním piškotem, společně je namoč v čokoládě a nech v ledničce ztuhnout. Nejlepší je toto cukroví odleželé. Piškot nasaje vlhkost a jednohubky se jen rozplývají.

Lehké recepty

Pusinky
Také velmi oblíbené cukroví, které se dá dokončit v několika obměnách. Můžou se nechat jen tak, polít čokoládou, slepit marmeládou s lineckým těstem… Každopádně na pusinkový sníh budeš potřebovat:

  • bílek
  • cukr moučka

Neumím říct kolik čeho. Většinou používám bílky, které zbyly z jiného pečení. Bílky vyšlehej a poté postupně zašlehávej cukr. Co se týče množství cukru… Zašlehávám tak dlouho, dokud nemá hmota konzistenci, asi jako hmota v indiánkovi, ale hodně také záleží na tom, jak moc chceš pusinky sladké. Hmotou naplň zdobičku, nebo pytlík a tvaruj na plech pusinky. V troubě je nech sušit cca 60 minut.

Kokosky
Kokosky jsou velice podobné pusinkám. Hlavním rozdílem je , že se od pusinek přidává i mouka.

  • 250g moučkového cukru
  • 250g kokosu
  • 3 menší vejce
  • Můžeme dochutit rumem a citronovou šťávou
  • 1 lžíce rumu
  • 1 lžíce citronové šťávy

Všechny ingredience smíchej a mokrou rukou tvoř hromádky na pečící papír. Ještě co se týče směsi, díky množství kokosu by měla být lehce drobivá… samozřejmě jen tak aby hromádky vůbec šli tvořit. Když budeš mít směs řidší – může to být větším vejce – na chuti to nic nezmění, jen pozor, protože kokosky se v troubě můžou lehce roztéct. Peč při nižší teplotě do zrůžovění.
V příštím Vánočním díle se můžeš těšit na cukroví o něco těžší.

(S)mějte se s pečením!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.