Základem je těsto 2.Díl

[button link=”https://slecna.info/tag/mijin-blog/” color=”blue”]MIJIN BLOG[/button]

MIJIN BLOG – Nepečené těsto není na pořadu každotýdenního “pečení“. Spíše se hodí na slavnostnější události. Jako jsou rauty, oslavy… ale v nejbližší době hlavně Vánoce. V tomto článku se budeme sice věnovat obecnějším moučníkům než je cukroví, ale k cukroví se dostaneme začátkem adventní doby a nepečené těsto se ti bude hodit.

Tohle těsto, nebo spíše směs je velmi oblíbené u malých dětí. Je většinou hodně sladké a základem je již upečený výrobek. Může se jednat o sušenky, zbytky korpusu, ale nejčastěji jsou to piškoty. Samozřejmě k nepečenému sladkosti-dieta-hubnuti-dortikytěstu patří všechny sypké směsi, jako je moučkový cukr, strouhané ořechy, kakao, kokos, sušené mléko a další. K tomuto těstu není potřeba téměř žádného kulinářského umění. Většinou stačí ingredience smíchat a pořádně prohníst, dát do ledničky a pak už jen tvarovat požadované kousky.

Upozornění
KE SPOJENÍ SUROVIN POUŽÍVÁME PŘEDEVŠÍM MÁSLO. PROTO JSOU MOUČNÍKY URČENY K RYCHLÉ SPOTŘEBĚ!!

U tohoto těsta nelze říci, že máme jeden základ, který stále obměňujeme. Záleží vždy na konkrétním receptu, jaká sypká směs se dá jako základ. Protože ale, jak už jsem říkala, jsou nejčastější piškoty, začneme směsí s nimi.

[box]

Směs z piškotů

160g nastrouhaných piškotů
160g moučkového cukru
60g másla
2 lžíce rumu
2 lžíce mléka
1 lžíce kakaa

Vše důkladně prohněteme a dáme odpočinout do ledničky.

Směs s ořechy

200g nastrouhaných ořechů
200g moučkového cukru
1 bílek
Piškoty

Ořechy, cukr a bílek zpracujeme do tuhé hmoty, popřípadě zahustíme piškoty.

Směs s kokosem

100g másla
2 lžíce moučkového cukru
2 lžíce kakaa
100g strouhaného kokosu
2 bílky
Černá káva

Změklé máslo utřeme s cukrem a kakaem. Přidáme kokos, bílky a vše zpracujeme. Pokud by hmota nebyla ideální pro tvarování, přidáme dle potřeby silnou černou kávu.

[/box]

Kokosové kuličky

Za pomoci poslední kokosové hmoty, můžeme připravit nepečené kuličky. Zkrátka je vytvarujeme z těsta (Můžeš vyzkoušet i jiný tvar. Já s jiným tvarem z tohoto těsta zatím zkušenosti nemám.) A aby se kuličky příliš nelepily, můžeme je obalit v kokosu, moučkovém cukru nebo kakau. Zkrátka nic těžkého. Ideální na pečení s malými dětmi.

V příštím díle se můžete těšit na těsto třené.

(S)mějte se s pečením!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.