Zázrak jménem kokosový olej

[button link=”https://slecna.info/tag/blog-martiny/” color=”red”]BLOG MARTINY[/button]

BLOG MARTINY – Kokosová vůně je dost specifická. Někdo tuto sladkou, podmanivou, exotickou vůni miluje, druhý ji nenávidí. Kokos a z něj vyrobený olej ale není jenom voňavá záležitost, dokáže toho mnohem více a je to opravdu univerzální kosmetický pomocník. Nevěříš?

Kokosový olej se získává lisováním čerstvé kokosové dužniny. Nejlepší je za studena lisovaný nerafinovaný panenský olej, který nebyl nijak tepelně upravován, a tak si uchoval všechny cenné látky. Kokosový olej jecoconut
bohatý na nenasycené mastné kyseliny, množství vitamínu E a antibakteriální kyseliny.

Kromě kosmetického využití můžeš olej uplatnit i v kuchyni a usmažit na něm třeba palačinky či ho namazat na toast. A pokud tě večer honí mlsná, dej si lžičku “kokosáku”. Je to dobré pro tvou štíhlou linii i pro tělo. Kokosový olej zvýší hladinu cukru v krvi, utiší hlad a přitom obsahuje málo kalorií (370kJ/ 10g).

Nenápadný, ale šikovný

Chceš si do své kosmetické sbírky pořídit jeden praktický produkt, který tě odlíčí, vyživí i tu nejsušší pokožku obličeje i těla a navíc i báječně chutná? Pak sáhni po kokosovém oleji. Sama jsem ho vyzkoušela na nejrůznější způsoby a zde přináším své postřehy:

[icon_check]Odlíčení: Ačkoliv sama mám pleť smíšenou, olejů se nebojím. Pro odlíčení udloubnu kousek oleje a masíruji s ním celý obličej; olej při kontaktu s teplou pokožkou krásně taje. Jestli máš zkušenost s odličováním olejem, už asi tušíš, že si kokosák poradí i s očním make-upem včetně řasenky a linky. Jen voděodolná kosmetika mu dá trochu zabrat. Po odlíčení stačí obličej jen opláchnout vlažnou vodou. Uvidíš, jak pleť bude krásně hebká a vyživená a přitom bez nepříjemného umaštění.

[icon_check]Pleťové mazání: Díky bohatému výživnému složení je kokosový olej pro pokožku opravdu zázrak. Vyživí ji, zjemní a dodá potřebné živiny. Olej je prospěšný i pro smíšenou pleť, mastná místa zklidní, zatímco suchá vyživí. Z tohoto důvodu bych ho doporučila všem typům pleti, kromě vyloženě mastné či aknetické.

[icon_check] Tělové mazání: Kokosák si dokázal poradit i s mými suchými pažemi, lokty a koleny, za což mu dávám palec nahoru. Sympatický mi je i fakt, že olej na rozdíl od většiny tělových mlék na pokožce nezanechává nepříjemný lepivý film.

TIP: Olej je dobré nanášet na vlhkou pokožku, aby se snadněji a rychleji vstřebal.

[icon_check]Suché ruce a záděry: Malé balení kokosáku můžeš mít neustále při ruce v kabelce a natírat si s ním suché ruce i léčit bolavé záděry. Výživný olej se vstřebává rychle a ani na rukou nezanechává nepříjemný lepivý pocit.

[icon_check]Mykózy nejen na nohou: Jak už jsem zmiňovala, kokosový olej je mimo jiné bohatý na antibakteriální kyseliny. Ty si dokáží poradit s mykotickými onemocněními pokožky i sliznic. Kokosák jsem hojně využívala k mazání chodidel a mykóza opravdu rychle ustoupila, aniž bych musela použít kortikoidy, či jinou chemii.

Kokosový olej si ale dokáže poradit i s vaginální mykózou. Pokud tímto problémem často trpíš a nechce se ti při prvních příznacích ihned upalovat k lékaři, zkus večer aplikovat kokosový olej místo čípku z lékárny. Po odeznění obtíží používej kokosák jako prevenci a uvidíš, že se ti mykózy budou vyhýbat. Mimochodem, kokosový olej může potěšit i partnera, neboť se dá použít (nejen jako) lubrikační gel.

Na kokosovém oleji se mi velice zamlouvá fakt, že o pokožku pečuje, léčí ji a přitom neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a nemá vedlejší účinky. Dalším plusem je i dostupnost v drogériích a výhodná cena. Pokud tedy hledáš jeden výrobek, který zastane funkci micelárky, pleťového krému, tělového mléka, krému na ruce i mazaní na nohy, rozhodně sáhni po kokosovém oleji!

Napiš nám své zkušenosti s kokosovým olejem a poděl se o další cenné rady!

No Comments Yet

Comments are closed