Make-up, ještě jsi nenašla ten pravý?

S jarem se blíží i teplé dny, máš nerada pocit „masky“ při nošení make-upu a zvlášť, když je venku horko? Určitě to neznamená, make-up vůbec nenosit, ale stačí vybrat pro tebe ten správný.

Určitě už jsi někdy stála před stojany kosmetiky v drogerii a vybírala z velkého množství make-upů různých značek, odstínů a konzistencí. Možná jsi dala na doporučení kamarádky nebo dokonce reklamy, ale nemusí platit, že make-up, který vyhovuje kamarádce, musí vyhovovat i tobě. Záleží na typu pleti a také odstínu.

Jak vybrat správně odstín

Nejdůležitější je vybrat správný odstín. Kosmetičky doporučují nezkoušet make-up na zápěstí, ale přímo na tvář, jen tak jej správně zvolíš.

Tip: „Nejsi si úplně jistá? Je lepší volit raději spíše světlejší než tmavší a případně dotónovat pudrem.“

Příliš tmavý make-up na světlé pokožce vypadá opravdu jako maska. Ale pokud jsi začala chodit do solárka, určitě vyraž do obchodu pro tmavší odstín, než jsi byla doposud zvyklá.

Tekutý nebo v tyčince?

Jakou si vybereš konzistenci, záleží na tobě, jestli máš raději make-up tekutý, pudrový nebo praktický v tyčince. Určitě je důležité přihlédnutí také k typu pleti, zda je mastná, problematická s pupínky nebo suchá. Podle toho také vol krycí schopnost. Lehčí make-upy obvykle kryjí méně a jsou vhodnější spíše na denní nošení. Na večírek nebo party můžeš použít s tužší konzistencí.

Slečna testovala make-upy. A vybrala pro tebe pár super tipů:

Pro letní dny: Maybelline Pure makeup

Make-up s gelovou konzistencí, skvěle se roztírá prsty. Velmi lehké složení s obsahem více než 50 % vody a přesto skvělý matující efekt. Neucpává póry, a proto se hodí skvěle i na léto. Obsahuje aloe vera a heřmánek, je vhodný i pro citlivou pleť.

Pro party do rána: Astor 16h MINERAL match

Chystáš se na večírek? Našli jsme pro tebe skvělého společníka. Make up se štětečkem se dobře nanáší, tubu lze zmáčknout a make-up nateče do štětce, ale jestli jsi zvyklá nanášet make-up prsty i s tímto to lze. Má dobrou krycí schopnost a vydrží opravdu až do rána. Má skvělou vlastnost, že se přizpůsobí tónu pleti a díky tomu působí přirozeně. Pleť rozzáří sedmi minerály, platinou, stříbrem a zlatem. Ale pozor, není vhodný pro mastnou pleť.

Do školy nebo do práce: Rimmel Stay Matte

Obsahuje přírodní bavlnu pro kontrolu lesku, svěží okurku proti ucpávání pórů a heřmánek, který zklidňuje pleť. Lehké složení se středně krycí schopností, ocení spíše ty, co mají mastnější pleť nebo dokonce pleť problematickou. Je skvělý na běžné denní nošení.
Nezapomeň, že pro správné nanesení make-upu je důležitá správně vyčištěná pleť a její hydratace pleťovým krémem. Večer nezapomeň pleť zase řádně očistit a určitě nechoď spát s make-upem, zabráníš tak ucpávání pórů.

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.