Probuď s jarem i svou pleť

Jaro se začíná probouzet, nasáváš novou energii a celé tělo potřebuje regeneraci po mrazivé zimě. V péči o tvojí pleť je velmi důležité, abys ji dokonale znala a aplikovala na ni vhodné výrobky. Slečna ti poradí, jak svou pleť správně poznat.

Je velice zajímavé, že celkový zdravotní stav se odráží i na tvé pleti. Než začneš věnovat zvláštní péči pleti zvenčí a abys předešla jarní únavě, dopuj tělo vitamíny. Typ pleti se může měnit s věkem a hormonálními změnami.

Existují čtyři základní typy pleti:

Normální

Od této pleti se posuzují všechny ostatní. Pleť je jemná a hebká, nemastí se a ani příliš nevysušuje, na všech částech obličeje je stejná. Póry nejsou nijak rozšířené.

Mastná

Díky zvýšené produkci mazových žláz se pleť během dne více leskne a mastí. Nalíčení nevydrží dlouho, tento typ pleti vyžaduje speciální péči, protože póry se často zanášejí a tvoří se vyrážky a pupínky. Častěji se vyskytuje v období dospívání, kdy se označuje jako problematická. Když mastná pleť přetrvá až do dospělosti, nejsou na ní příliš znatelné vrásky.

Suchá

Jemná pleť bez větších nečistot, póry nejsou zvětšené. Častým příznakem je pocit pnutí. Je nutné pleť neustále hydratovat. Vrásky jsou více znatelné. Suchá pleť bývá velmi často citlivá, projevuje se pálením, štípáním a zčervenáním. V takovém případě se doporučuje používat přírodní kosmetiku bez přídavků umělých chemických látek.

Smíšená

Je nejčastějším typem pleti. V takzvané T-zóně (na čele, nose a bradě) je mastnější, zatímco tváře jsou normální nebo suché. Je třeba dbát na výběr krémů pro smíšenou pleť, aby nedošlo k výraznému nesjednocení pleti.

Opravdu je velmi důležité, abys při výběru přípravků četla, pro jaký typ pleti jsou určeny. Důležité je také správné čištění pleti. Zapamatuj si pravidlo, že správné je o pleť pečovat dvakrát denně, ráno i večer. Používat nejen denní a noční krémy, ale i oční, kdy pleť v okolí očí bývá velmi jemná a vyžaduje zvláštní péči.

Naše tipy

  • Mytí a čištění pleťovými vodami není vhodné pro suchou pleť, protože by ji mohly ještě více vysušit.
  • Peeling se hodí na všechny typy pleti. Běžně stačí jednou týdně. Zejména pro mastnou a problematickou pleť je vhodný třikrát týdně.
  • Nezapomeň i na masky, po správném výběru můžeš masku aplikovat na všechny typy pleti. Ale pozor, vyhni se očnímu okolí.
Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.