5 znamení, že (už) do něj nejsi blázen

Tvůj partner se ti jeví jako velmi solidní. Rozumíte si, vycházíte spolu, všechno je fajn. Ale možná ti přece jen něco schází. Zjisti, co je jasným signálem, že tvé city k němu jsou příliš chladné.

Zamilovanost je pomíjivá a nikdo nemůže očekávat, že ony bouřlivé pocity nám vydrží až do skonání světa. Je však třeba rozlišit znaky opravdové lásky, která v průběhu času ze zamilovanosti vykrystalizovala, a vztahu, který je už dávno mrtvým.rozchod

Někdy je obtížné si přiznat, že k němu cítíš značnou lhostejnost, přestože ho vnímáš jako vhodného partnera pro život. Následujících pět signálů by ti mělo pomoci přehodnotit svůj vztah a zamyslet se, zda v něm skutečně chceš pokračovat.

1. Když nejste spolu, nestýská se ti a ani nemáš potřebu na něj myslet

Pokud jsi skutečně zamilovaná, každé vaše odloučení cítíš jako nepříjemnost. Přítomnost partnera ti dodává pocit bezpečí a štěstí, jakmile jste od sebe, stýská se ti po něm, máš nutkání na něj často myslet, ráda si prohlížíš jeho fotky nebo si vybavuješ jeho tvář v mysli. Někdy si dokonce stále dokola čteš esemesky od něj a slyšet jeho hlas alespoň v mobilu ti činí velké potěšení. Naprostá lhostejnost nebo naopak radost, že máš od něj konečně jednou klid, je naopak jasným znakem už dávno mrtvého vztahu.

2. Nemáš zájem poznat jeho přátele a rodinu

V případě, že ti záleží na svém protějšku, přirozeně ti záleží také na tom, abys udělala dobrý dojem na jeho blízké. Navíc to, jací jsou jeho kamarádi, se kterými se stýká nejčastěji, a jaké vztahy fungují uvnitř jeho rodiny, ti o partnerovi hodně vypoví. Nejsi-li zamilovaná, necítíš potřebu pronikat hlouběji do „jeho světa“ a možná se kontaktu s jeho nejbližšími dokonce podvědomě obáváš. Z důvodu, že by na tobě mohli citový chlad poznat.

3. Je ti jedno, kde a s kým zrovna je

Partneři naprosto normálně občas podnikají své „sólové“ plány, každý si někdy vyrazí ven bez toho druhého. Samozřejmě, že v tom svému miláčkovi nemůžeš přímo bránit, ale pokud k němu chováš vřelé city, nikdy ti to nebude zcela lhostejné, přestože víš, že mu můžeš stoprocentně důvěřovat. Nezajímáš-li se o to, kam a s kým jde, nebo to dokonce vítáš, protože si také raději vyrazíš někam bez něj, měla bys to vzít jako další velký varovný signál, že něco ve vašem vztahu nefunguje tak, jak by mělo.

4. Nefunguje mezi vámi ta pravá chemie

Nebudeme si nic nalhávat, málokdo má chuť na milování či intimní mazlení, ať se děje, co se děje. Někdy jsme ve stresu, někdy nás něco trápí, někdy nám zrovna není dobře. V případě, že tě však partnerovy doteky za normálních okolností nijak nevzrušují, či jsou pro tebe veškeré intimnosti dokonce nepříjemné a dokázala by ses bez nich zcela jistě obejít, je to zřejmě znamením, že chemie mezi vámi už jaksi vyprchala.

5. Zajímáš se o jiné

Možná už svého partnera nebereš jako partnera v pravém slova smyslu, se kterým by sis uměla představit zbytek svého života. Možná ho vnímáš jen jako zaručenou jistotu nebo „přítěžek“, ale ve skutečnosti se poohlížíš po svých jiných možnostech a jen vyčkáváš na vhodnou chvíli, kdy by se dalo „přeskočit“ na jiný vlak. Zamysli se nad tím! Stojí ti takový vztah ještě vůbec zato?

ŘEŠENÍ?

Buď upřímná především sama k sobě – chceš v takovém vztahu pokračovat? Někdy je těžké přiznat si, že to už dávno nefunguje, ale jedno je jisté: trávíš-li čas s tím nepravým, se kterým to stejně nemá budoucnost, ochuzuješ možná sama sebe (a také jeho!) o čas, který by bylo možné prožít s někým jiným a mnohem šťastněji.
Pokud ti i tak tvůj vztah stojí alespoň za pokus o záchranu, zaměř se minimálně na následujících tři záležitosti:
1) Zapracujte s partnerem na komunikaci. Buďte otevřenější, více mluvte o svých pocitech. A především – neobviňujte se navzájem, vina je vždy na obou stranách.
2) Snažte se překonat stereotyp. Vyjděte si někdy někam s jinými lidmi, jeďte spolu na výlet, zajděte si do divadla nebo na procházku. Překvapujte se navzájem – co takhle malý dárek pro partnera „jen tak“ nebo třeba neplánovaná večeře či piknik?
3) Zkuste začít znovu. Zamyslete se, co vás na sobě ze začátku přitahovalo a pokuste se to oživit. Místo sezení doma u televize si zajděte na pořádné rande – domluvte se, hezky se upravte, dohodněte se na místu a čase schůzky. A po ní běžte oba k sobě domů.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. Myslím , že to není úplně pravda. S přítelem chodím něco málo přes rok a jelikož spolu trávíme opravdu hodně času (třeba o prázdninách každý den), je jasný, že sem si od něj někdy chtěla odpočinout a byla jsem ráda, že si jednou vyrazí s kamarády

Leave a Reply

Your email address will not be published.