Babičkovské pověry o randění

 

randeVyrážíš na rande a najednou zjišťuješ, že vlastně nevíš, jestli je v pohodě nechat za sebe svého miláčka zaplatit a jestli budeš zajímavá, když se schválně o pár minut zpozdíš? Naše babičky bývaly citlivými dívkami, které o sebe rády nechaly pečovat – dnes už jsou ovšem IN holky, které zkrátka vědí, co chtějí. Boříme mýty a přežitky!

Babiččina rada č.1: „První krok musí udělat zásadně chlapec!“

Náš názor: I kluci se stydí a je pro ně velkou úlevou, když se prvního kroku ujme holka. Tak na co čekat? Vyraž do akce a pokud tvůj vyvolený nezareaguje právě tak, jak by sis přála, přesuň se do jiného rajonu. Jedním odmítnutím se svět nezboří a ty alespoň budeš vědět, na čem jsi!

Babiččina rada č.2: „Aby byla dívka zajímavá, měla by na rande dorazit naschvál o pár minut později!“

Náš názor: Představ si sebe na místě toho nebohého kluka, který na tebe bude muset čekat. Oba budete před schůzkou alespoň trochu nervózní a nikomu na klidu nepřidá, když na toho druhého bude muset čekat půl hodiny a nevědět, co se děje. Snaž se dorazit na místo určené ve správný čas. Na správném entrée hoodně záleží!

Babiččina rada č.3: „Zásadně by to měl být chlapec, kdo rozhodne, kam půjdete a co budete dělat!“

Náš názor: Co myslíš, vyráží na rande jen tvůj kluk, nebo jdete oba? Jdete-li už někam spolu, bylo by fajn, kdybyste se společně dohodli, kam zajdete. Neboj se nadhodit také svůj vlastní návrh, tvůj milý to jistě ocení!

Babiččina rada č.4: „Chlapec by dívce vždy měl otevřít dveře a nechat ji projít jako správný gentleman.“

Náš názor: Mít za kluka gentlemana je super, ale nač si hrát na film pro pamětníky? Dveře, ať už při vstupu či při opouštění budovy, otevře zkrátka ten z vás, kdo jde jako první, a pustí toho za ním. Jak snadné.

Babiččina rada č.5: „Pokud chlapec pozval dívku na rande, měl by za ní také platit!“

Náš názor: V restauraci se sluší, aby jídlo zaplatil jeden z vás, to záleží na vaší dohodě. Bude-li platit on, rozhodně mu nabídni, že si svou útratu zaplatíš sama – vrátíš mu ji poté, co on zaplatí za váš celý účet. V případě, že odmítne, nestrkej mu peníze do kapsy. Příště zase můžeš na něco poznat ty jeho.

Babiččina rada č.6: „Na rande se ničím necpi!“

Náš názor: Není příliš elegantní objednat si trojitého cheeseburgera, rvát si jej do pusy, utírat se do ubrusu a několikrát si při tou krknout jako dva metráky vážící řidič kamionu. Neznamená to ale, že bys měla držet hladovku, když máte schůzku třeba ve výborné pizzerii. Klidně si objednej, co máš ráda. Máš-li v malíku alespoň základní informace slušného stolování, určitě na něj neuděláš dojem nenasytné požíračky všeho, co se jí postaví do cesty.

Babiččina rada č.7: „Chlapcům se líbí víc, když holka nemluví tolik o sobě, ale radši se vyptává kluka na jeho názory!“

Náš názor: Znáš kluka, který by chtěl chodit s holkou, která za celé rande nepromluví ani slovo? Zpočátku vašeho vztahu byste se měli navzájem dobře poznat, abyste zjistili, jestli se k sobě opravdu hodíte. Ukaž mu, jaká skutečně jsi. Mluvit můžeš o všem – o škole, o svých koníčcích, o oblíbené hudbě, filmech, TV pořadech, o svých přátelích, o tom, co bys jednou ráda dělala a co tě zajímá a na podobné věci se můžeš zeptat i jeho – jen tak se ukáže, kolik toho máte společného!

Babiččina rada č.8: „Pokud za dívku chlapec na první schůzce zaplatil za jídlo nebo třeba za lístky do kina, znamená to, že už spolu musíte zůstat!“

Náš názor: Jestliže za tebe tvůj kluk zaplatil, bylo to od něj zdvořilé. Možná se tak vůči němu cítíš zavázaná, ale skutečně to neznamená, že kvůli tomu už spolu musíte oficiálně chodit, přestože vám schůzka příliš nevyšla.

Babiččina rada č.9: „Dívka by se o svého milého měla pořádně starat a neustále mu dokazovat, jak moc ho zbožňuje!“

Náš názor: Je hezké říci druhému, že pro nás hodně znamená a že ho máme rádi, ale budeš-li fráze jako „miluju tě“ nebo „je mi s tebou tak nádherně“ opakovat každých pět minut, stane se z nich opravdu jen prostá fráze bez žádného hlubšího významu. Něco takového by si nechal líbit jen nudný a povrchní kluk! Chovej se zkrátka přirozeně.

Babiččina rada č.10: „Dívka by měla po schůzce čekat, jestli ji chlapec pozve i na další schůzku.“

Náš názor: Sedět nervózně u telefonu a čekat, jestli ti konečně nezavolá, že by se s tebou chtěl sejít znovu, není nejlepším řešením. Přeješ-li si ho vidět ještě minimálně jednou, zeptej se ho sama. Uvidíš, že to není nic tak moc složitého!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

7 Comments
  1. Ahojky slecno!Chtela sem se zeptat jestli byste nenapsali članek o ráčkování..protože newím jestli to klukum vadi nebo ne..mluvím normalne srozumitelne atd..ale nekdy proste zaračkuju a hrozne me to štve..je mi to lito..a myslim že se to mímu klukovi nebude libit a rozejde se mnou..Byla bych vam moc vdečna kdybyjste o tom napsali članek..Dekuju moc!!!!

  2. No tak co, já třeba nemám uplně ideální es, ale kluka jsem měla a líbilo se mu to (aspoň to tvdril). Takže ráčkování neřeš, ne všichni jsou netolerantní debílci ;-)

  3. :) myslím že to neni problém páč mě se to na klucích docela líbí :D o:) … a jestli te bude mít opravdu rád tak ho to nerozhodí !

  4. ta devítka mě znervozňuje. Naposledy jsem větu Miluji tě vyslovila ve školce…
    Asi jsem to nikdy neřekla… fakt že ne.

    To je asi něco v nepořádku, když s někým půl roku chodím.

    Jenže já to neřeknu. Nebudu lhát, na to si ho moc vážím.

Leave a Reply

Your email address will not be published.