Chodíš s držgrešlí?

Máš přítele, kterého sice miluješ, ale škudlí na každé desetikoruně? Platíš za něj a k narozeninám mu kupuješ dražší dárky než on tobě? Zaplatí za tebe, když tě někam pozve, nebo raději ani nikam spolu nechodíte, aby neprotratil? Tak už dost!

prasátko plné penězSlečna ti dá pár tipů, jak poznáš, co za tím může být, že chodíš s takovou držgrešlí. Anebo je tvůj přítel opravdu takový lakomec? Zkus pana Skrblíka napravit. Když to nepomůže, nechej ho jiné, ať šetří  na ní.

Mám doma držgrešli?

Ve vztahu by neměla chybět romantika, jiskření a rovněž gentlemanství. Od muže se jaksi už od pradávna očekává, že za tebe bude platit, když tě pozve na večeři nebo do kina. Je na tom přece jen něco romantického. Muž tak dává najevo, že o tebe má skutečný zájem. Ale je to takové i dnes?

Doba se zřejmě mění a lidé s ní. To, že muži nosí partnerkám květiny a platí za ně, se stává už jen výjimečně. Dokonce někdy i my příslušnice něžného pohlaví utrácíme za muže dost peněz. Nedej Bože víc, než oni za nás. Kamarádce se dokonce přihodilo, že šla na rande, kdy ji mladík pozval na kávu a do kina. Když se pro zajímavost ohlídla pro dražších koktejlech, ihned ji onen škrt připomněl, že šli vlastně jen na kafe. A kino? To si musela zaplatit sama. Málem to vypadalo, že dotyčný bude chtít proplatit i cestu. Tak to dnes chodí.

Muži utrácí hlavně za elektroniku

Zdá se ti, že přítel si sedí na penězích a není schopný zaplatit ani nákup? Muži neradi utrácí za podstatné věci peníze. Nechápou, jak mohou ženy utrácet tolik za kosmetiku a další věci. Oni naopak vyhazují zbytečné peníze za elektroniku.

Proč tolik skrblí?

Může existovat vícero důvodů, proč je tvůj přítel taková držgrešle. Možná si musel v dětství některé věci odepřít, proto se jimi najednou tolik obklopuje a věř, že bude celý život. Lidé, kteří se tolik fixují  na věci, mohou mít problémy s citovým odevzdáním se. Nebo může hrát podstatnou roli předešlý vztah, z něhož má špatnou zkušenost. Vyhodil a protratil mnoho peněz za někoho, s kým se nakonec rozešel. Anebo za tebe nechce moc utrácet, protože s tebou moc do budoucna nepočítá.

Anebo je tvůj přítel opravdu jen lakomá držgrešle, která hledí jen a jen na sebe, sobec a naprostý egoista. Někoho takového možná nemá ani cenu napravovat. Někoho takového můžeš s klidem přenechat jiné, aby na konec ona jemu kupovala drahé dárky a na oplátku dostala jen šmejd, za který si nemusel ani sáhnout do kapsy. Peníze nejsou všechno, ale všeho moc škodí – i obyčejného šetření.

Dokážeš napravit i tu největší držgrešli?

Pokud přítel šetří jen na tobě, můžeš jej na to zkusit upozornit a pokusit se o nápravu. Nedonese ti květinu, i kdyby ji měl utrhnout na zahrádce, nezaplatí za tebe menší nákupy, nepozve tě na večeři a k narozeninám ti dá levnou cetku? Zkus si s ním o všem promluvit. V případě, že uspěješ a zlepší se to, můžeš si gratulovat. V opačném případě lakotného chlapce pusť k vodě. S takovým, který jede sám za sebe, bys šťastná nebyla.

Jak poznáš skrblíka na prvním rande?

  • Zve tě nejlépe tam, kde by za tebe nemusel platit.
  • Cuká se za tebe zaplatit. Není mu po chuti za tebe zaplatit večeři, lístek do kina či pouhou zmrzlinu.
  • Nedej Bože, aby po tobě chtěl, abys mu půlku peněz dala i ty, když tě předtím sám pozval.

Jak poznáš, zda chce tvůj potenciální přítel lásku, nebo sex?

  • Pakliže se na tebe už na prvním rande divně usmívá, naznačuje, že má v hlavě pouze jednu myšlenku, a to prožít s tebou postelovou smršť bez závazků.
  • Pokud tě probodává pohledem, může to vypadat, že je do tebe zamilovaný, ale zdání klame, jde mu jen o sex. Pokud se na tebe dívá déle než pět sekund, je to jasný signál.
  • Chová se naopak v tvé přítomnosti přirozeně a uvolněně? Dokáže se ti otevřít a upřímně se směje? Pak je to ten pravý muž na vážný vztah. Muži, kteří netouží po trvalém svazku, by se před tebou nikdy neodkrývali.
  • Muž, který tě vezme za ruku na veřejnosti, to s tebou myslí také vážně. Má chuť to totiž vykřičet celému světu, že mu na tobě záleží. Takový by se s tebou rád sblížil nejen fyzicky, ale i psychicky.

[styled_box Title=”Anketa“]

Platí za tebe tvůj přítel, anebo si musíš sáhnout do kapsy i ty? Dává ti dárky přiměřeně ve stejné cenové relaci, na níž jste se domluvili, anebo škudlí?

Tereza, 23 let, studentka Karlovy Univerzity v Praze

„V našem vztahu to máme tak půl napůl. To znamená, že se snažíme všechny výdaje (společné) dělit na polovinu. Ale často dostávám i mnoho nenadálých dárků, které samozřejmě platí můj milý. Co se týče dárků k Vánocům, svátkům a narozeninám, limit sice máme, ale často se nám stává, že ho oba překročíme, asi to bude tím, že tomu druhému chceme udělat radost, je-li to v našich finančních možnostech.“

Lenka, 22 let, maminka na mateřské dovolené

„Nenechám za sebe platit a dárky mi kupuje takové, co se domluvíme. Neškudlí na mně.“

Tereza, 18 let, studentka gymnázia

„Přítel za mě platí vždy a z vlastní vůle. Když vydělává peníze, nevidím v tom žádný problém a myslím si, že by to tak mělo být. Co se týče dárků, na rozsahu cen se nedomlouváme, většinou dostanu dražší, ale není to pravidlem.“
[/styled_box]

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.