Anketa: Co si o nás kluci myslí?

Někdy se může zdát, že kluci a holky skutečně pocházejí z jiné planety. Kluci často neřeší to, co my považujeme za životně důležité. To oni zase ujíždějí na jiných věcech… S FOXY jsme se toto mínění pokusili ověřit – čtyř náhodných kluků jsme se vyptávali, jak by vysvětlili naše chování, zvyky a zájmy. Možná se budeš divit!

Naši 4 borci:Lukáš, 15 let – “Se svou ségrou se neustále hádáme. Je šílená. Pořád na sebe musí něco paplat, pomalu se ráno nedostanu do koupelny!”
Tommy, 17 let – “Už jsem chodil s mnoha holkami. Můj názor je takový, že člověk musí nejdřív poznat spoustu holek a teprv pak se rozhodnout, která je pro něj ta pravá.”
Dušan, 16 let – “Některé holky jsou těžce v pohodě. Bohužel většina mých spolužaček patří spíš do kurníku. Pořád musí o něčem kvokat a pomlouvat ostatní!”
Radek, 19 let – “Už dva roky mám stálou přítelkyni. Je skvělá, perfektně si rozumíme. Ovšem s bývalkou jsem takové štěstí neměl.”

ZÁHADA č.1: Je známé, že holky často chodí na toaletu ve skupinkách. Proč si myslíte, že to dělají?
Lukáš: Nevím, nikdy jsem si toho nevšimnul!
Tommy: Přepudrovat nos a pomluvit ostatní holky.
Dušan: Samozřejmě se chtějí bavit o nás klucích. Ve třídě by to třeba někdo slyšel a měly by trapas!
Radek: Asi se bojí jít samy:-)

ZÁHADA č.2: Holky často ulítávají na plyšácích a jiných rozkošných holčičích věcech. Jaký je váš názor?

Lukáš: Tak to je podle mě silná úchylka. S prominutim…
Tommy: Četl jsem, že to je nějaký mateřský pud. Prostě vidí plyšáka a mají potřebu se o něj starat jako o mimino. Beru to s rezervou.
Dušan: Když to nepřehánějí, tak je to v klidu. Mám kámošku, která má celý pokoj růžový. Vlastně má růžové úplně všechno – to už je extrém.
Radek: Já osobně budu radši chodit s holkou, která má doma sbírku plyšáků, než s drsňačkou, která má doma sbírku nožů, jede na drogách nebo se chová jak kluk.

ZÁHADA č.3: Co říkáte na to, když třeba jedeš autobusem a za tvými zády slyšíš velmi hlučný spolek rozesmátých holek.

Lukáš: Nevšímám si jich.
Tommy: Pokrčím rameny a řeknu si “Ony z toho vyrostou, puberťačky.”
Dušan: Mám rád holky, se kterými je legrace. Když se ale baví například na účet druhých nebo se smíchem třeba v autobuse chtějí zviditelnit, nejsou v pořádku.
Radek: Dávám přednost klidnějším holkám. Holka nemá být nudná, ale co je moc, to je moc.

ZÁHADA č.4: Spousta holek miluje dívčí romány, ujíždějí na básničkách a čtou dívčí časopisy. Myslíte si, že je to v pořádku?

Lukáš: Je to jejich věc. Mě by něco takového absolutně nebralo.
Tommy: Potřebují snít o něčem, co by jednou také rády zažily. Až se samy doopravdy zamilují, přestane je to už tak bavit.
Dušan: Mně to přijde přirozené, nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, jestli je to divné. My kluci zas ulítáváme na akčňácích, fotbale, počítačových hrách… I když přiznávám, že do nějakého toho jejich časáku taky občas juknu:-)
Radek: To k holkám prostě patří.

ZÁHADA č.5: Holky se rády přetvařují, chtějí působit dospěleji a zkušeněji. Co vy na to?

Lukáš: Někdy je sranda pozorovat vlastní ségru, jak potají klopýtá do školy v máminých lodičkách (je jí 13) a maluje se, ale doma čte Harryho Pottera a nezvládne si uvařit ani čaj!
Tommy: No tak já osobně bych do třináctky nešel, ať už je namalovaná nebo ne.
Dušan: Dost často je to spíš směšné. Když se holka pěkně upraví, tak OK, ale ve třídě máme samé fifleny, co by dokonale nenamalované nešly ani se smetím!
Radek: Obecně nemusím moc zmalované holky a ve vyzývavém oblečení. Když je jim k tomu navíc 12,13,14… tak to nechápu ještě víc. Přirozenost je daleko lepší!

ZÁHADA č.6: Říká se, že je nefér to, že pokud kluk často střídá holky, je machr, pokud však často střídá kluky holka, má hned nevalnou pověst “lehčí děvy”. Co vy na to?

Lukáš: Sám jsem chodil doposud jen s jednou holkou, a to asi necelé dva týdny, takže těžko můžu posoudit. Rozhodně bych ale nechodil s holkou, která střídá kluky jak ponožky.
Tommy: Záleží na okolnostech a myslím, že toto taky není úplně pravda. Holka i kluk můžou mít střídání partnerů v povaze. Někdo však partnery střídá jen pro to, že pořád nemůže narazit na toho pravého, a to je v pořádku. Proč by měla být holka s někým, kdo jí nevyhovuje? Prostě si najde někoho jinýho a pokud ji za to ostatní odsuzují, tak si toho nemá všímat.
Dušan: Tak za tento předsudek si můžou samy holky. My kluci to neřešíme, zato ony mají potřebu se pořád navzájem pomluvat!
Radek: Tento výrok se mi zdá dost feministický. Vždyť i o spoustě kluků si holky špitají, že je to děvkař! Je to možná dáno tím, že kluci k něčemu takovému mají víc sklony a když je taková nějaká holka, tak ji možná všichni pomlouvají. Dost často to je myslím jen závist kamarádek.

ZÁHADA č.7: Myslíte si, že všechny holky jsou drbny?

Lukáš: Minimálně většina jo.
Tommy: Jsou holky, které co neví to nepoví, ale jsou i holky v pohodě. Každý si o někom občas něco potichu řekne. Ale drbání v pravém slova smyslu je už dost nefér vůči ostatním. Znám spoustu holek, které sotva přijdou a pozdraví, už rozebírají to, co má jiná holka u vedlejšího stolu na sobě. My kluci jsme myslím úplně jiní!
Dušan: Asi ne všechny, ale hodně holek musí neustále někoho pomlouvat. Nenapadne je ale, že by se občas mohly zamyslet taky samy nad sebou!
Radek: Osobně znám pár takových, ale chovám se k nim s odstupem. Co víte, kdy si vezmou na mušku zrovna vás? Je to šílené!

ZÁHADA č.8: V naší společnosti je ještě stále zakořeněna pověra, že první krok by měl udělat zásadně kluk. Jak to vidíte vy sami?

Lukáš: Nejhorší je, když se holce líbí kluk a ona mu to ani nenaznačí. Nemusí ho hned někam pozvat, stačí jen neschovávat se před ním a trošku se projevit.
Tommy: Líbí se mi, když je na holce vidět, že ví, co chce. Myslím, že se bojí odmítnutí, ale to kluci přece taky!
Dušan: Vždycky jsem si myslel, že by bylo super, kdyby první krok udělala holka a já bych to měl jednodušší. Ovšem do té doby, než si mě vyhlídla jedna náruživka, která mi nedala pokoj snad půl roku. Podle mě nezáleží na tom, kdo udělá první krok. Záleží na tom, jak se situace bude vyvíjet pak.
Radek: Mělo ba to být vyrovnané. Kluci se taky stydí a často dochází k tomu, že je holka odvážnější než ten kluk. Holky už si ale zvykly na pohodlnost a to je někdy velká chyba.
ORTEL:

No jo! Takže jsme všechny jenom drbny, které bez make-upu nevylezou ven a celý den hledí z okna, protože čekají příjezd vysněného prince na bílém koni? Samozřejmě, že ne! Ačkoliv – možná bychom se nad vším mohly samy pořádně zamyslet!
Nesouhlasíš s něčím názorem? Piš do komentářů!

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

25 Comments
 1. Tak to je teda hustýýýý. No aspoň vim, co si kluci o nás myslí!!!! Ale jsem ráda, že to tu takhle je, aspoň vim, co dělat, když se mi líbí jeden kluk (jak se k němu chovat, jak vypadat, co maj kluci tak trochu rádi atd.). Slečno, díky !!!! :)

 2. XDDDDDDD no jasně XDDDD kluci sou úúúplně jiní XDDD Tommy, dobrej gól XDDD¨myslím že to je na stejno XD akorát v jiných oblastech XDDD

 3. Holky, pokud byste měly nějakého kamaráda, kluka, bráchu, bratránka… který by se nebál zapojit se do příští podobné ankety, dejte mu na nás kontakt: redakce@slecna.info.
  Moc rády se kluků poptáme na spoustu jiných otázek, které vás zajímají, ale bojíte se jich zeptat na přímo – no a v nejlepším případě můžete sem do komentářů psát návrhy na otázky.
  Díky a užívejte sluníčka!

 4. hm….to s tím že by se holky měli nad sebou někdy zamyslet je pravda…..nvm co je lepšíí holka ktera je hezka i bez make-upu nebo holak ktera je hezka a make-upem se kazí??;)

 5. těžko říct, asi je to věc vkusu, každýmu se líbí něco jinýho, jak klukům tak holkám, ale já osobně teda radši make-up moc ne, taky ho používám, ale jen trochu, příde mi že mi moc nesluší když sem namalovaná, si pak připadám jak třináctiletá holka co se snaží vypadat na dvacet XD, takže já možná tak malinko make-up, pudr, tvářenka a toť vše, žádný linky rtěnky, a přehnaný malovaní =)

 6. No něco z toho pravda je,ale proč by si třeba holka nemohla dát trošku barvy když třeba zrovna neni opálená nebo nemá barvu to zase tolik neuškodí.
  Ale zase nemyslim aby se malovala jako 30letá žencká s linkama…

 7. Holka se má umět namalovat tak, aby jí to slušelo. Když to přežene, je to španý jako jekýkoliv extrém, ne? :-)

 8. ježiš :DD mě strašně rozesmála ta drsňačka se sbírkou nožůů :D:D:DD ….já nikoho takoýho neznám ??? vy snad někdo jo ? :DDD

 9. Prosím Slečno napsala by jsi článek o ráčkováni jedna moje kamaradka račkuje a boji se že ji nikdo nebude chtit a nevi co ma delat byla by vam moc vdečna !!!!DEKUJI

 10. no ja nesouhlasi mv pomlouvani my mame ve třide dva kluky ,… a to jsou pomlouvači veči jak babky to maš jenom špatne dany vlasek a hned to v icela škola jinač jsou vpohode ale když se na nekoho podivaji a pak si neco pošeptaji a začno use smat a pka t ořeknou dališimuá to me vždycky vytoči!!!

 11. noo jako kazdy ma na kluky jiny nazor ale ja osobne si myslim,ze holky jsou opakem kluku.Kazdy ma nejakou vadu i kdyz tvrdi ze ne.Ja treba na klukach nesnasim neporadnost a drbani o tom,kdo vyhral v jakym sportu a jaci jsou ti hokejisti s prominutim “dementi”.Ale u nas holek je to fakt des!Furt jenom pomlouvaji,pritom sami urcite nejsou dokonale.Kluci se alespon poperou a je to ale holky?Ty muzou pomlouvat klidne i celej skolni rok a to nonstop!Myslete si o mym nazoru co chcete ale alespon polovina z toho je pravda :)…jinak se mejte pa =-*

 12. Nemůžu souhlastit s názorem Tommyho, že kluci jsou v pomlouvání jiný než holky, nebo snad že ani nepomlouvají. Bohužel jsem zažila pravý opak a musím říct, že kluci dokážou být v tomhle tom možná tak na stejno jako holky…

 13. holky se maluj protože i když sou sebehezčí tak si vždycky budou myslet že sou ošklivý!!! kromě těch co sou hnusný a šíleně o sobě nyslej :o)

 14. nevím co je špatého na tom že se holka trochu namaluje… a myslím že čtrnáctiletá holka má taky právo hezky se obléknout a tak…

 15. Barče: Samozřejmě, že ano, ale z vlastní zkušenosti bych ti ráda doporučila nevzít si zrovna minisukni v kombinasi s látkou spořícím tílkem. O takhle vymóděné holce si kluk nebude myslet to nejlepší, když se budeš každému ukazovat…

  Účelem není vypadat o pět let starší! Je ti čtrnáct, tak se neoblékej jako stará mladá nebo jako lehká holka.

  Mnohem “dráždivější” je, když máš něco jednoduchého rafinovaně klasického a konzrvativního. Džíny, bílé tričko, šátek, vlasy do vyčesanéo drdolu, jen jemně sjednotit barvu pleti a lesk. Balerínky dovedou být stejně elegantní jako lodičky, když se to umí nosit a pravděpodobnost, že zakopneš o vlastní nohy se snižule na minimum. Věř mi, že lepší jen nechat okolí hádat, jestli jsi fakt tak krásná jak vypadáš ;-) A navíc: užívej dob, kdy se malovat nemusíš a tuny šminek si nech, až budeš stará rachejtle

 16. jo make-up vubec nemam pry drbna nejsem necumim furt z okna a vymenila jsem kluky jenom 1 protoze si rekli zaroven co jsem mela delat kdyz jsem toho lepsiho odmitla ale on me stejne zradil tak co?

 17. :D hah.. pěkný no, oni si myslí že jsme uplný paka! Jako mě je 15 a prej se jim nelibi kdyz se holky malují.. to uz k tomu preci patří :) neříkam přemalovanej obličej ale malinko se namalovat je hezké :)
  No ovšem.. holky nejsou drbny ale vzdycky preci musi na zachod si promluvit o tom co se jim treba stalo minulý týden :D (twl ten kluk mě pozval do kina haa :) ) Taktohle je můj názor ;)

 18. Musím říct, že je zajímavé, že vetšinou když se kluků zeptáte, tak řeknou, že se jim líbí nenamalované holky, ale jejich chování mi připomíná pravý opak. Tak je to i když říkají že se jim nelíbí holky, co mluví sprostě. A kluci jsou taky drbny, jen se to u nich provevuje jinak.

 19. To je vážně bomba :) a mají pravdu :) ted uz vim jaký maj nazor kluci.
  Božíííííí :) Dobrý napad :))

 20. Tak to je fajn,že odpovídali,co si skutečně myslí. Na úplně všechno neměli stejný názor,ale však,tak to má být. Každý bychom měli být sám za sebe a ne odpovídat dle názoru ostatních. O těch zmalovaných holkách,to si taky třeba myslím,i když jsem vlastně taky holka. Je pravda,že make-up ti dodá nějaké to sebevědomí,určitě se cítíš být,že jsi o mnoho víc,než bez toho make-upu,ale nic se nemá přehánět. Stačí jen tak decentně. Kdysi jsem se taky tak příšerně malovala,ale dnes už vím,že to vypadalo fakt,no nebylo to nějak pěkné. Mám na to takový názor,že být více přirozená je daleko lepší,než mít na sobě tunu make-upu. Je to taky o tom věku. Snad žádná holka v tom nižším věku,v té pubertě se neumí nějak perfektně líčit. Ještě si tak moc si s tím neví rady. Ale časem si to všechno uvědomí a vsadí na to být více přirozenější. No … jak která.

Leave a Reply

Your email address will not be published.