Čtyři ničitelé sexuální rozkoše, které zvládneš porazit

Podle studií až pětasedmdesát procent žen nedokáže dosáhnout orgasmu během klasické soulože. To znamená, že k rozkoši většina z nás potřebuje také jiné dráždění než při samotném pohlavním styku a další stimuly. Co je horší, deset až patnáct procent nedojde ke kýženému “oooo” ani tak. V čem může spočívat problém?

Orgasmus neuvaříš jako svíčkovou...

Jaký je rozdíl mezi orgasmem a dobrou svíčkovou? Naučit se můžeš obojí, ovšem na orgasmus neexistuje žádný osvědčený recept, který by zafungoval u každé z nás. Před sebou máš proto hodiny (příjemně) tvrdé dřiny, experimentů a pátrání po tom, co tvé rozkoši stojí v cestě. Slečna ti poradí, jak se vypořádat se čtyřmi hlavními “sexokazy”.

Sex pod kontrolou

Jsi puntičkářka, neustále se ohlížíš na to, co si o tobě myslí ostatní, a vpřed tě žene bezmezná touha po dokonalosti? To všechno jsou možná vlastnosti úspěšných lidí s blyštivou kariérou, v posteli však fungují spíš jako chůze proti proudu. Při sexu je nutné uvolnění – nejen to fyzické, ale také emocionální. Pokud budeš usilovně kontrolovat každičký pohyb či vzdech, těžko si to užiješ naplno. Je pro tebe uvolnění před partnerem obtížné? Všechno je o vzájemné důvěře a blízkosti. A obojí musíte budovat společně. Čím jistější se po boku svého miláčka budeš cítit, tím méně se budeš potřebovat věčně sledovat a brzy se dočkáš očekávaných výbuchů slasti.

Uvolni se, prosím

Přepracovanost a stres patří mezi nejzákeřnější zabijáky sexuálního života v moderním světě. Místo toho, abychom milování využili coby relaxační techniku, jej odsouváme na druhou kolej. Buď usneme, jen co padneme do postele, anebo jej přetrpíme plní černých myšlenek, jaké pekelnosti nás čekají další den, co všechno jsme nestihli a co nás už dlouho kouše. Orgasmus pochopitelně nikde. Stres a povinnosti jen tak neodčaruješ, ale i tak si na sex můžeš udělat v hlavě potřebný prostor. Uvolnění můžete s miláčkem trénovat společně. Nezapomínejte na předehru, otestujte společně erotické pomůcky, vzájemně se namasírujte, kulhavou touhu umocní afrodisiaka… Zkrátka nedopusťte, aby se z vašich intimností stalo jedno velké otravné “tak si to na mě udělej, když chceš, já ti ty nohy roztáhnu”.

Tip: Je pro tebe sexshop tabu? Vezmi odvahu do hrsti a vydejte se tam s miláčkem společně. Pokud je vám to ale milejší, navštivte nějaký internetový sexshop a spolu brouzdejte různými kategoriemi. Třeba pochytíte nějakou inspiraci a ledy zase o něco roztají.

Milostná sebejistota

Sex je tou nejpřirozenější partnerskou aktivitou, zároveň se však při něm můžeš cítit poněkud nepřirozeně. Divné polohy, nenormální pohyby, zvláštní zvuky a sténání – opravdu to “musím” dělat?, říkáš si možná. Milostná sebejistota nesouvisí výhradně s praxí. Někdo ji má v sobě od narození, jiný jí stěží šlape na paty i coby ostřílený hráč. Nejistota tě však nutí soustředit se na detaily, které ti brání užívat se milování se vším všudy. Nebude na škodu, pokud se (sama nebo klidně spolu s miláčkem) občas podíváš na erotický film. Velkou roli hraje také komunikace – pokud s partnerem o sexu dokážete otevřeně mluvit, stane se pro tebe zcela normální součástí života. A právě na komunikaci se dá pracovat. Přirozená sexualita ale začíná u každého z nás. Neboj se proto dotýkat sama sebe, zkoušej, jak na co tvé tělo reaguje a klidně si k tomu pořiď nějakého pomocníka, jako jsou vibrátory nebo třeba vibrační stimulátory.

Ty a tvé tělo

Málokterá z nás je se svým tělem naprosto spokojená. Tu špíček, tu pěkně rozlezlá celulitidka a při orálním sexu myslíš na jediné – nedělá se ti při tom druhá brada? Pokud nesnášíš své vlastní tělo, nemůžeš se divit, že z něj při sexu nevydoluješ ani náznak vzrušujícího chvění. Stoupni si nahá před zrcadlo a místo úpění, co všechno na sobě nenávidíš, naopak hledej partie, které ti připadají sexy. Možná nemáš vosí pas á la Twiggi, ale zase máš žensky kulatý zadeček, ze kterého tvůj drahý doslova šílí.  Že jsi plochá jako baterka? Třeba tě příroda na usmířenou obdarovala hezkýma nohama. Místo věčného naříkání nad nedostatky si radši pořiď nějaké erotické prádlo a pěkně se v něm svému miláčkovi předveď, určitě to ocení a i ty se budeš cítit mnohem sebevědoměji.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.