Domácí mazlíci v naší posteli

Pod peřinou je krásně teplo, bezpečno a úplně nejlépe tam je, když tam nejsme sami. Jenže jestli jsi také majitelkou nějakého toho domácího mazlíčka, jistě znáš situace, kdy ho musíš nemilosrdně vyhodit. Ve třech už to totiž taková zábava není.

kockaŘeč je o poněkud zvláštní problematice. A to, co dělat, když je domácí mazlíček doma dřív než náš životní partner. Může se zdát, že to není žádný opravdový problém. Na druhou stranu osobně znám mnoho párů, které s tím dennodenně bojují. Protože pokud přijde do domácnosti nejdřív zvířátko a pak teprve muž, může to být začátek dlouhé, vleklé bitvy, kterou nemusí vždy vyhrát člověk.

Já tu byl dřív

Nejběžnějším zvířecím přítelem jsou psi a kočky. Ať jsou jakkoli rozdílní, v jednom se podobají jako vejce vejci. Když mají pocit, že je odsunujeme na druhou kolej, dávají to najevo snad ještě znatelněji než děti. Takže v případě, že máš nejprve psa a až poté si najdeš stálého přítele, může dojít k problému. Zvláště pokud je pejsánek zvyklý spinkat s tebou v posteli a najednou tam pro něj není místo. Takový zhrzený mazlíček umí leckdy i vycenit zuby, hlavně aby dosáhl svého. A kdo že je na tom nejvíc bit? Tvůj přítel, ten vetřelec, který se vloudil do jeho pelíšku.
Co se koček týká, je to trochu vážnější. Kočka totiž nebude kňučet, ani dělat smutné oči. Bude se zlobit, a to na nejvyšší míru. Počůrané boty tvého milého, poškrábané nohy a zlé pohledy jsou ještě ta lepší varianta. V horším případě může kočička přestat jíst, začít močit všude jinde, jen ne na záchůdku, a když má dojem, že jsi jí nevyhověla, také se klidně může sebrat a najít si lepší paničku. Nebo dojdou nervy tobě.

Jak zakopat válečnou sekyru

V každé domácnosti, kde bylo nejdřív zvíře a potom partner, je třeba na mazlíčky nezapomínat. Když jsme si je pořizovaly, měly jsme je rády přesně jako naše vlastní děti. Proto se k nim musíme chovat férově i teď. Jestli se k tobě tedy stěhuje nový přítel, je třeba kočce i psovi projevovat stejnou náklonnost jako předtím. Ze začátku dokonce snad ještě víc, než kdy jindy, aby se necítili odstrčení.

Další krok je pozvolné seznamování s nově příchozím. Partner by měl společně s tebou chodit s pejskem na procházky, hladit ho a dávat mu najíst. Tak si zvíře zvykne, že ten vetřelec, který se naboural do jeho soukromí je vlastně hodný pán, který mu dává jídlo a drbe ho za ušima. U koček doporučuji drbání vynechat a přistoupit rovnou k jídlu. A nejlépe lepšímu, než dostávala od tebe doteď. Získat si totiž kočičí náklonnost bývá nesnadný úkol.

Jestli jsi byla zvyklá se zvířátkem spát v posteli, i tady to chce pomalý ústup. Je mi jasné, že krásné, vášnivé milování, které pozoruje kočka sedící na hraně postele s pohrdavým pohledem není nejlepší afrodiziakum. Nejlepší řešení je i to nejjednodušší. V posteli můžete spát ve třech a ze začátku se milovat všude jinde. Mazlíček bude spokojený a vy vyzkoušíte netradiční místa i polohy. Po čase zavři zvířátko do jiné místnosti a na spaní ho pusť zpátky. Tohle postupné omezování mu neublíží, nebude se mstít a nakonec dá raději zavděk vlastnímu pelíšku, než otravováním se v plné posteli.

A jak je to se sexem? Znám lidi, kterým nevadí, když je zvíře pozoruje. Některé to baví, jiným je to úplně jedno. A pak jsou ti, které to obtěžuje. V takovém případě je potřeba mazlíčka zavřít, vyhodit, prostě uklidit pryč. Ale vždy jemně, s milým tónem v hlase a později se pro něj vrátit. Protože která panička dá přednost čemukoli před svým domácím mazlíkem, bude toho jednou těžce litovat. Oni si to na nás pamatují.

Zvířata jsou jen zvířata. Ale ta domácí jsou malé děti, na které musíme být opravdu hodní. Jinak nám to dají sežrat.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed