Holky versus kluci: Kdo je víc povrchní?

nohyKdybych měla spočítat, kolik bylo napsaných článků o tom, jak nás vidí kluci nebo jaký je význam jejich chování k nám, asi bych měla co dělat příštích pár dekád. Já bych ale ráda napsala článek o nás, našem pohledu na kluky a našem chování k nim…
Určitě se najdou čtenářky, které budou zarytě nesouhlasit, ale realita je taková, že čerpám ze svého okolí – holek kolem 20, zkušených vysokoškolaček, které už mají určitý rozhled – teda aspoň je tady určitý předpoklad rozhledu:-).
Vzpomínám si, že minulý semestr jsme se spolu-studentkami seděly před aulou a kolem prošli dva kluci. Aniž bychom přestaly v klevetění, svorně jsme otáčely hlavy za jejich pozadími, a když už byli příliš daleko, kamarádka jen souhlasně zamručela. Tehdy mi tak nějak došlo, že co se týče hodnocení kluků a holek, jsme si s nimi absolutně rovni. Tedy alespoň ve vzhledu… Samozřejmě máme každá jiný vkus, ale toho se držíme a takový typ kluků vyhledáváme. Ruku na srdce, dala bys přednost Bradu Pittovi nebo tomu uhrovatému spolužákovi s nadváhou?

Ano, chci tím říct, že holky bývají většinou stejně povrchní jak kluci. Někdy dokonce víc… ale jsou také výjimečně nepovrchní dívky, které by byly ochotné začít chodit s klukem, který se jim sice vůbec nelíbí, ale zato je hodný a má samé jedničky.
Jako malým holčičkám nám maminka říkala, že si jednou najdeme hodného a chytrého muže, který nás bude mít rád. Už nejsme malé holčičky a už víme, že nás přitahuje něco víc. Něco, co je vidět hned na první pohled a co nepoznáme za měsíc. Podle průzkumů si uděláš na člověka názor během prvních pěti sekund a tento postoj se velice těžko mění. Pokud se ti někdo na první pohled nelíbí, na ten druhý nebude krásnější – bohužel to platí jak o holkách, tak o klucích. Ano, někdy se stane, že se zamilujeme do někoho, koho známe delší dobu, nebo že se postoj změní…ale opravdu jen někdy:-)

Minimálně z vlastní zkušenosti vím, že jakmile se mi začal líbit kluk a začala mezi námi fungovat chemie, bylo mi naprosto jedno, jestli je chytrý nebo hodný – tohle se dalo jednoduše nahradit jinými přednostmi. Přiznám se ti bez mučení, dávám přednost sportovcům s pěkným tělem, a když náhodu umí ještě i něco víc, je to jen výhoda. Samozřejmě můj postoj nejde zevšeobecnit, ale stejně jak je předpoklad, že se klukům líbí vysoké štíhlé prsaté blondýny, tak holkám se většinou líbí ramenatí vazouni.
Závěrem bych ti jen ráda řekla, že nemá smysl stěžovat si na typ, který je předpokládán, že se klukům líbí. Oni by si zase mohli stěžovat, že holky jedou po hokejistech, fotbalistech a ještě možná atletech…

Text: Kača M.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

6 Comments
  1. Tak pro mě je fotbalista absolutně nejblbší stvoření pod sluncem.Možná že někteří jsou hezcí ale blbý.Těch 5 ,6 fotbalistů co znám jsou takový blbečci.Možná ,ale ne všichni…

  2. Dlouhé vlasy, pěkné oči a úsměv. Drátěná košile a meč výhodou.
    Model Aragorn 2008

    No, ty dlouhé vlasy nejsou podmínkou, ale je to pěkný. Když umí šermovat, podlamujou se mi kolena.

    Zpěv, kytara a básničky mají podobný účinek…

  3. Neliii :) já znám plno fotbalistů a většinou jsou to pěkní, hodní, chytří a citliví kluci :) hlavně jeden teda :P …… a k tomu článku, podle vzhledu se tedka poslední dobou hodně řídím, vím, že to není dobrý, že za vzhled prostě nemůžem, ae nemůžu si pomoct …… ae líbí se mi jeden kluk, který je z dvojčat, jeho brácha je hezčí a není moc stydlivý. Ae ON má sice pupínky a je hodně stydlivý, ale tady jde prostě o to, jaký je a taky o to, že prostě když se na mě podívá ON, tk jsem úplně nervní a tk, ae když se na mě podívá jeho brácha, tak k němu nic necítím :) tk snad jste to pochopili :D ….. jo a máte upe super stránku, chodím tu fakt často a vždycky tu najdu něco nového :) Děkuju za to, že jste :-*

Leave a Reply

Your email address will not be published.