Jak přežít Vánoce single? Užívat svátky si můžeš i bez chlapa

Všichni kolem tebe se nemůžou dočkat Vánoc, chystají ozdoby na stromeček a nechávají se unášet předvánočním shonem. Jenomže ty se letos na Vánoce vůbec netěšíš. Poprvé po dlouhé době je totiž strávíš bez partnera. Dáme ti pár rad, jak přežít Vánoce bez smutku a depresí.

Říkal snad někdo, že se Vánoce neobejdou bez chlapů?

Vánoce jsou svátky klidu, pohody a lásky. Jenomže nedávno se s tebou rozešel přítel a ty ses ještě nevzpamatovala, takže na nějaké oslavování nemáš ani pomyšlení. Kamarádky se navíc předhánějí, co která nadělí svému miláčkovi. Svátky plné radosti? Ne pro každého, říkáš si.

Je zajímavé, že právě v adventním čase mají psychologové plné ordinace. Protože ti, co jsou na Vánoce sami nebo nemají rodinu, si svoji situaci uvědomují více než kdy jindy. Místo radosti na ně dopadá smutek z osamění a leckdy raději Vánoce ani neslaví.

Svátky bez slz a trápení

Je to sotva pár měsíců, co skončil tvůj dlouholetý vztah, a ty si nedokážeš vůbec představit, jak bys měla mít z letošních Vánoc radost. Ovšem právě díky Vánocům své chmury vyhnat z hlavy.

Jestli bydlíš sama, udělej si vánoční výzdobu a klidně se předháněj s kamarádkami, která z vás napeče více druhů cukroví. Neboj se vyzkoušet ani netradiční či exotické recepty, z jejichž přípravy jsi dříve mívala obavy. Tyto činnosti tě zaměstnají a nebudeš mít tolika času na přemýšlení. Pak kamarádky pozvi k sobě a zorganizuj hromadnou ochutnávku spolu s vánočním punčem. Jestli po rozpadu vztahu bydlíš u rodičů, pomoz s pečením a vánočním úklidem mamce, tvoji snahu určitě ocení. Nejlepší recept je nebýt sama.

A především – při vánočním úklidu odstraň z dohledu všechny předměty, které ti bývalého připomínají, konečně vyměň fotky v rámečcích za fotky se psem nebo s nejlepší kamarádkou. Udělej si radost a kup si také dárek sama pro sebe. Koneckonců, ten chlap by ti stejně lepší nekoupil…

Pokud máš ale kolem sebe milující rodinu a přátele, samoty se bát rozhodně nemusíš. A alespoň nebudeš muset řešit další trable, které sex a vztahy často obnášejí.

Neuzavírej se do sebe

Právě teď je pravý čas užívat si přítomnosti blízkých. Už to bude rok, co jsi byla naposledy u babičky na Šumavě? Jezdi po návštěvách, najdi si čas pro babičky a tetičky, které jsi doposud z časových důvodů zanedbávala. Budeš mít dobrý pocit na duši a uvědomíš si, že jsou okolo tebe lidi, kteří tě mají rádi, a to teď nejvíc potřebuješ.

Nezapomínej, že kolem Vánoc je spousta volných dnů. Porozhlédni se po okolí, kde se co koná a vyraz s kámoškama na party. Neměj klapky na očích, určitě tam bude plno kluků, kteří trávili Vánoce single jako ty. Podobná “pravidla” platí i na Silvestra, rozhodně nezůstávej doma. Dostala jsi pozvání na Silvestra na hory? Vůbec neváhej a už si bal tašku, skvělá příležitost, jak poznat nové lidi a skvěle se odreagovat.

A pokud před tím potřebuješ dodat odvahy, pročti si horoskopy lásky na další rok a snaž se uvěřit, že hvězdy jsou ti doopravdy nakloněny.

 

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.