Jak si užít letní lásku?

Léto už pomalu klepe na dveře a s ním přichází i čas dovolených. Celou dlouhou zimu se těšíme, jak si těch pár dní volna užijeme, jak si odpočineme a načerpáme energii. Hubneme do plavek, nakupujeme letní garderobu, možná si necháme udělat i nový účes. Namlouváme si, že to všechno děláme jen pro sebe, že se zkrátka chceme cítit krásné, ale podvědomí nám napovídá něco jiného. Nastal čas pro letní lásky, romantické i divoké, nezávazné i hluboké, které třeba vydrží na vždy. 

Letní láska je velká výzva
Letní láska je velká výzva

Nejprve si musíme ujasnit, co hledáme. Jsi dlouho single a toužíš po trvalém vztahu? V tom případě rovnou zapomeň na románek s domorodcem od moře. Nebudeme si nic nalhávat, můžeš si s ním užít pěknou dovolenou, ale nečekej, že vám vztah na dálku vydrží. Tihle chlapi na to prostě nejsou stavění. Ovšem pokud hledáš dobrodružství, chceš vyzkoušet něco nového a třeba i netradičního, toužíš po těžké romantice, pak je personál hotelu, barman nebo obsluha vodních skútrů tou správnou volbou. Znají ta správná slova, umí navodit atmosféru a budeš si s nimi připadat jako bohyně. Hlavně je neber vážně, až ti při loučení budou šeptat, jak moc tě milují a že na tebe nikdy nezapomenou!

Ať už hledáš to či ono, na flirtování je třeba se připravit. Fyzicky i psychicky. O hubnutí a zpevnění postavy se už psalo až moc. Samozřejmě, že štíhlounké modelky vypadají v plavkách lépe než my, normální holky s normální ženskou postavou. Ne všechny jsme jako desetileté děti + prsa velikosti tři. Ale i plnější tvary jsou sexy! Vhodně zvolený střih plavek v zajímavé barvě, krásně opálená kůže a příjemný úsměv na rtech z nás udělá přitažlivou ženu vyzívající k flirtu. Tak jako si doma před odletem balíme kufr s oblečením a kosmetikou, připravme si i myšlenky. Na co se nejvíc těšíš? Na pohodičku na pláži, kdy se budeš oddávat slunečním paprskům? Na exotické koktejly? Na legraci, kterou si užiješ s kamarády? To všechno je tady, před tebou! Tak se usmívej a všechno si to pořádně užívej, ta radost z tebe bude vyzařovat a žádný chlap ti neodolá!

Výhodou letních lásek je, že se můžeš odvázat. Líbí se ti kluk u baru? Začni očním kontaktem, přidej úsměv, a pokud se „chytí“, neboj se ho oslovit jako první. Pokud zjistíš, že nemá zájem, nebo že to není zrovna to, co jsi čekala, ber to vesele a s úsměvem jdi o dům dál. Nezapomeň, že nemáš moc času a byla by škoda ztratit celý večer! Příležitost k seznámení hledej, kde se dá. U bazénu, na pláži, nebo ve frontě na pití. Přijde ti to trapné? Že se tak běžně nechováš? Nic se neboj, atmosféra letní dovolené, cizí prostředí, teplo a minimum oblečení udělají své. A když dojde k nějakému trapasu, nemusí tě to trápit, protože tě tu vlastně nikdo nezná.

Malá škola flirtování

  • Flirtování = nezávazná konverzace se slibným podtextem
  • Flirtování je zábava, neber ho tedy moc vážně!
  • Nezapomeň, že nesmí působit lacině, prvoplánově a příliš nápadně.
  • Začni očním kontaktem, pokud se Vaše pohledy střetnou, neuhýbej hned jak malá školačka. Oči jsou mocná zbraň, využij toho! Chvíli vytrvej a pak se nenápadně podívej jinam, díky tomu bude mít pocit, že on pozoruje tebe, ne naopak.
  • Nevyhledávej však jeho pohled neustále. Bav se s přáteli, mluv s jinými muži, jen sem tam na něj jukni a usměj se. Nesmíš vypadat jako zoufalka!
  • Myslíš, že nastal čas pro oslovení? Vyber si k tomu vhodné místo. Ideální je fronta u baru, potkat se můžete i cestou na toaletu nebo na jiném neutrálním území. Hlavně za ním nechoď k jeho stolu, to ho zaručeně odradí!
  • Komunikaci můžeš začít nějakou otázkou. Měla by být krátká, smysluplná a odpověď na ni by neměla znít pouze ano nebo ne.
  • Chytit se může i na nějaký tvůj vtipný komentář. Třeba: „Pomalejší barmany už asi nesehnali!“ Nezapomeň přidat úsměv a laskavý tón, ať si to špatně nevyloží a nemá tě za otravnou protivnou babu.
  • Když už se komunikace rozjede, bav se s lehkostí, nadhledem, buď sebejistá a okouzlující. Hodně se usmívej a můžeš ho i trošku škádlit.
  • Muži jsou lovci, a tak i když jsi s flirtováním začala ty, dopřej mu pocit, že sbalil on tebe!

(Ne)bezpečné známosti

Nezáleží na tom, jestli letos pojedeš k moři nebo na Mácháč, jestli prožiješ nezávaznou vášnivou noc nebo najdeš lásku na celý život, nikdy nesmíš přestat být opatrná! Měj na paměti, že ten krásný, něžný a romantický chlápek, co ti leží u nohou, může být klidně násilník, zvrhlík, prachobyčejný zloděj, nebo že tě může nakazit nějakou nebezpečnou chorobou. Než s ním půjdeš někam sama, oznam to někomu blízkému, ať ví, kde jsi a s kým! A nikdy nezapomeň na kondom!

Text: Zuzka Machovcová

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.