Jak spolehlivě odhalit hříšníka

Žádná žena si nepřeje zjistit hrůznou pravdu o tom, že ji její nejdražší, nejdokonalejší a nejmilovanější za jejími zády nestydatě podvádí. Přesto existují znamení, která bys určitě neměla přehlížet.

Obezřetnost neznamená začít miláčkovi prohrabávat jeho soukromé věci, podrobovat ho hodinovým výslechům a tropit žárlivé scény, o stíhačky muži nestojí. Následující signály by tě však měly přimět alespoň zpozornět.

nevěra

Úzkostlivě brání své soukromí

„S Michalem jsme spolu bydleli už skoro rok a všechno bylo v pohodě. Měla jsem pocit, že před sebou nemáme žádná tajemství. Dokonce jsem znala i jeho heslo do počítače a e-mailu,“ svěřila se jednadvacetiletá studentka pedagogické fakulty Lucka. „Pak se mi ale začalo zdát, jako by přede mnou něco tajil. Jednou, když byl ve sprše, mu začal zvonit telefon, tak jsem na něj volala, jestli to mám vzít za něj. Zběsile vyběhl z koupelny a začal mi nadávat, že na jeho telefon vůbec nemám sahat. Jakmile nebyl doma, pořebovala jsem zapnout jeho notebook, abych si vytiskla materiály na seminář. Změnil si však heslo pro přístup do počítače.“ Když Lucce za necelý měsíc kamarádka řekla, že Michala viděla ve městě s nějakou cizí holkou, věděla, že její předtucha byla správná.

E-maily, smsky, přijaté a odchozí hovory na mobilu, historie na icq či zprávy na facebooku – to jsou dneska hlavní důkazní materiály nevěry, ke kterým by se podváděný partner mohl lehce dostat. Je proto logické, že pokud má tvůj milý skutečně co skrývat, bude se snažit zabránit tvému přístupu k možným důkazům a jeho reakce budou mnohdy až přehnané.
Pozor: Nebuď však paranoidní! Může mít k tajnůstkářství i jiné důvody – například se s někým radí, co ti koupit k narozeninám, nebo ti připravuje překvapení. Zvaž proto přítomnost také dalších znamení.

Začal o sebe nezvykle dbát

Osmnáctiletá Petra chodila se svým přítelem už od konce základní školy. „Honza byl vždycky spíš sportovní typ a na oblékání a nějaké strojení nebyl zvyklý. Z místních šamponků si obvykle utahoval,“ začala své vyprávění. „Najednou se to však nějak zlomilo. Nikdy jsem mu nic nevyčítala, a přesto se ze dne na den začal holit v podpaží, vonět se a gelovat si vlasy. Byla jsem v šoku, co to do něj vjelo a přirozeně mě napadlo, že se asi zabouchl do jiné. Poprosila jsem ho proto, aby mi řekl, co se děje. Chvíli všechno zapíral, ale nakonec přiznal, že si „občas“ zajde někam sednout se sestřenicí jeho nejlepšího kamaráda, ale nic to neznamená a nemám to řešit. Za další týden z něj vylezlo, že se se mnou chce rozejít.“

Spousta dívek a žen by uvítala, kdyby o sebe jejich přítel více dbal. Jenomže takový „blesk“ z čista jasna bez jakýchkoliv předchozích připomínek z naší strany je podezřelý asi jako vánoční stromeček v létě. Jedním z nejpravděpodobnějších vysvětlení je, že se pokouší udělat dojem na jinou.

Voní tak nějak… jinak

Podobnou potupu si nedávno prožila také dvaadvacetiletá zdravotní sestřička Zuzka. „Do jeho bytu jsem se nastěhovala už skoro před třemi lety. Všechno klapalo, a jelikož jsme spolu byli už docela dlouho a oba měli práci, začala jsem pomalu přemýšlet i nad svatbou. Podle Tomáše však na takové věci bylo ještě příliš brzo. A pak několikrát přišel z posilovny a mně se něco nezdálo. Když si lehl vedle mě na gauč, jeho vlasy voněly po nějakém zvláštním šamponu. Dokonce jsem zkoušela i jeho sprchový gel, který se sebou nosí v batohu, když jde cvičit. Ale ne, nebylo to ono,“ kroutila hlavou Zuzka. „Kromě sprchového gelu jsem však v batohu našla malou srdíčkovou bonboniéru se sladkým vzkazem od nějaké Markéty. Došlo mi, že se asi mělo jednat o překvapení, které mu jeho milenka tajně strčila mezi jeho věci. Hořčí bonboniéru jsem v životě v ruce nedržela.“

Říká se, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Toto přísloví však zapomíná na další naše smysly. Také nos dokáže rozpoznat, že někde něco nehraje. Pokud partner voní úplně jinak než ráno a určitě to není mýdlo, které používá v posilovně, může to být tím, že se sprchoval u ní.

Krmí tě pohádkami s tisícem detailů

„Když jsem se svého přítele zeptala dřív, jak bylo třeba na tréninku, odbyl mě obvykle slovy jako vždy nebo no prostě normálka,“ zavzpomínala dvacetiletá studentka ekonomie Katka. „Pak ale najednou začal být až podivně výřečný. Večer jsem se ho v telefonu zeptala, jak se měl ve škole, a popsal mi úplně celý den včetně spousty detailů, bez kterých bych se dokázala obejít. Nechápala jsem, co se to s ním děje.“ Brzy na to však přišla. Martin jí byl už dva měsíce nevěrný se svou spolužačkou z vysoké. Jelikož Katka studovala v jiném městě, předpokládal, že se nic neprovalí.

„Hříšníci“ mají před svým partnerem špatné svědomí a bojí se možného odhalení. Preventivně mu proto raději popíšou „vše“, co celý den dělali, s kým byli a co kde viděli, protože si myslí, že díky tomu jejich partner bude dál spokojeně žít ve sladké nevědomosti bez jakéhokoliv důvodu k podezřívání.

Skrývá vlastní podezřelost za podezřívání tebe

Šestnáctiletá studentka hotelové školy Radana svému klukovi celého půl roku nebyla nikdy nevěrná a jak sama říká, nikdy by se k takové neupřímnosti nesnížila. Její dnes už bývalý Filip ji i přesto začal podezírat. „Bylo to totálně šílené! Neměl k tomu jediný důvod, a přesto mě neustále vyslýchal. Jednou, když jsem šla ven s kamarádkami, mě dokonce sledoval. Často mi kontroloval i mobil. Nechápala jsem, co to do něj vjelo a čím jsem v něm vyvolala takovou nedůvěru,“ vyprávěla Radana. Netrvalo to dlouho a vztah s Filipem ukončila sama. „Už mě to nebavilo. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se pak dozvěděla, že on už vlastně nějaký ten pátek randí s jednou naší společnou známou, takže nevěrný byl on, ne já!“

Radanin příběh je důkazem toho, že jsou i takové typy, které nabývají dojmu, že když můžou být sami nevěrní, můžou být v zároveň také podvádění a začnou podezřívat svůj protějšek. Anebo jiné vysvětlení: podezříváním tebe chce chytře odvést pozornost od vlastní podezřelosti. Pozor na to!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.