Kdo se bojí, nesmí do vztahu

Všechny toužíme poznat někoho, komu na nás bude záležet, kdo nám bude den ode dne stále bližší a s kým bychom byly ochotné prožívat jak kouzelné věci, tak i strasti každodenního života. Jakmile se však někdo takový objeví, často nás to vyděsí a místo toho, abychom do slibného vztahu nadšeně šly, zbytečně moc přemýšlíme.

Někdy i menší zaváhání dokáže zcela změnit situaci v tvůj neprospěch. Jestliže jsi narazila na někoho, kdo je ti blízký a jsi přesvědčená, že si to zaslouží, otevři mu své srdce, dokud o to stojí.

V životě se může stát mnoho nepříjemného. Třeba i to, že tě zradí nebo ti ublíží někdo, koho máš moc ráda, od koho bys to nečekala. Stačí chvilička a najednou je všechno úplně jinak. A o to víc to bolí. Něco takového je pro tvé srdce velká rána. Někdy trvá i několik let, než se šrámy zacelí. Když pak vstupuješ do nového vztahu, jsi bystřejší než předtím a možná se dalšímu partnerovi bojíš otevřít své srdce, abys nezažila opět zklamání. Opatrnosti není nikdy dost, ovšem nic se nemá přehánět.

Až čas ukáže, zda za to tvůj vyvolený stojí. Znamení shůry se však nedočkáš. Někdy ti může napovědět jeho chování, tedy to, jak se na tebe dívá, usmívá, zda tě obejme, pohladí. I z očního kontaktu toho vyčteš hodně. Co je hezčí než upřímný pohled toho, koho miluješ? Kolikrát je to krásnější než laciné lichotky. A uznej, že lichotit umí každý, ale oči nelžou.

Důvěra je základ

Své srdce nemůžeš otevřít tomu, komu nemůžeš důvěřovat. Bez důvěry by nemohl vzniknout žádný dlouhodobý vztah a závisí na ní mnoho dalších věcí, na nichž se staví základy pro společnou budoucnost. Ukaž i ty jemu, že ti může důvěřovat a že mu dokážeš být oporou v jakékoliv životní situaci.

Své chyby má každý

Ani ty, ani on nejste dokonalí. Každý má své chyby a zlozvyky, ale to k životu patří. Umíš si představit, že chodíš nebo žiješ s někým puntičkářsky vzorovým? Myslím, že o někoho takového bys ani nestála.

Ideál neexistuje. Můžeš však nalézt člověka, který pro tebe bude ten pravý i se svými slabinami. Tolerovat bys samozřejmě neměla nevěru, zradu a podobné věci. Ovšem nad maličkosti jako prohrabávání se ve vlasech, třepání nohou a podobně lze mávnout rukou a nenechat si jimi znepříjemňovat jinak hezký vztah. Buď tolerantní a uvidíš, že ti oplatí stejnou mincí.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.