Když šperky mluví

Není šperk jako šperk, některé říkají omlouvám se, jiné miluji tě a některé sbohem. Co mají ale společného? Že všechny mluví. Každý šperk má svůj význam a něco obdobného, jako je květomluva.

 

Je asi jasné, že víc než bychom šperky dávaly, je spíše dostáváme. To ale neznamená, že o nich nemáme přehled. Leckdy dokonce lepší, než samotní dárci – muži.1288

S čím se rodíme

Tak myslím, že je naprosto jasné, co se každé z nás vybaví. Jaký šperk chceme? Především ten zásnubní, a to prsten. S tím se pojí samozřejmě i snubní prstýnky. Ale ten první prsten, ten nejdůležitější v našem životě, tak ten si přejeme úplně všechny.
Než k tomu ovšem dojde, dostaneme v životě ještě pár jiných šperků. Jako miminko nám rodiče nechají píchnout ouška a vsadí nám do dírek zlaté náušnice. Pak k patnáctinám dostaneme nějaký stříbrný řetízek nebo náramek. Na ten rodiče a prarodiče dokupují stříbrné přívěsky, které dostáváme za vysvědčení, za úspěchy, k svátku atd.
Takže už máme minimálně náušnice a něco stříbrného na krk či zápěstí. Nepočítám samozřejmě spoustu tretek a biju, kterou si kupujeme sami za pár korun. Teď ovšem na řadu přichází něco daleko zajímavějšího.

Bez rodičů

Od jisté doby, dejme tomu nějakých sedmnácti let, už dostáváme šperky hlavně od mužů. Od první lásky, od druhé, třetí…prostě ode všech a naposledy, od toho pravého. Tehdy se šperky rozmluví nejvíc. Ten první je z velké lásky, z první lásky. Možná je chudý a malý, ale necháš si ho už do konce života. Skoro každá z nás dostane i šperk jako omluvu. Ať už za nevěru nebo za hádku. A v podstatě platí, že čím jsme starší, tím dražší šperky dostáváme. Takže jednou určitě přibude do sbírky nějaký perlový náhrdelník a diamantový prsten. Je to dáno ne naším stářím, ale postupným úspěchem našich mužů. Proto si některé slečny hledají starší muže, chtějí urychlit proces.

Ten nej na celém světě303x200

A vraťme se ještě zpět k tomu nejdůležitějšímu šperku na celém světě. K prstenu, jemuž předchází posvátná věta, na kterou se třeseme říct ANO. Radím, aby až na věc dojde a ty budeš vědět, že tvůj milý se k takovému činu chystá – poraď mu. Třeba nenápadně, abys ho neurazila. Ale pamatuj, že jen málo mužů má vkus a ještě méně jich dokáže znát a ctít náš vkus. Takže abys byla ohromená mile a pozitivně, není na škodu mužům říkat, co se ti za kterou výlohou líbí.
Takový prsten totiž nebude za pakatel, takže by byla škoda vyhodit peníze i onen okamžik komínem.

Držím palce všem, které na to čekáte a přeji štěstí v dostávání krásných šperků.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Comments are closed