Láska k utrápení aneb Když jsi zamilovaná do nesprávného

A je to tady! Konečně ses zamilovala! Poskakuješ jako vrabčák a nejraději ze všeho by ses vznesla nad zem a obletěla radostí celý svět. Je to tak nádherný pocit… Ale tady platí velké P jako pozor! Nechceš-li na svoje poblouznění doplatit, tak se alespoň na chvíli snes ze svých nebeských výšin a pěkně si toho krasavce prověř!
Ze všeho nejdříve si musíš uvědomit, jestli je vůbec reálné, aby se z tvé zatím platonické lásky v budoucnu vyklubal pevný vztah. A především – buď upřímná! Přes růžové brýle je svět sice mnohem krásněší, ale sama víš, že skutečnost se se sny často rozchází.


SITUACE K UTRÁPENÍ:

1.) Jsi zamilovaná do celebrity – Uznej sama, že asi těžko můžeš očekávat, že k vám do tvé rodné vesničky jednou zavítá nablýskaný kabriolet, vyskočí z něj Brad Pitt a pozve tě na projížďku do Monte Carla. Takové lásky ke krasavcům z plakátu jsou na jednu stranu krásné a nevinné, ale na druhou stranu až se jednou zamiluješ do obyčejného kluka “z masa a kostí”, tak zjistíš, že skutečná láska může být ještě krásnější. Také si uvědom, že herec, jehož fotkami a plakáty máš oblepený celý pokojíček, je také člověk a také má své záporné stránky. Možná ses do něj zamilovala díky filmu, v němž hrál neodolatelného hrdinu, ale vem na vědomí, že se jedná o postavu smyšlenou! Ve skutečnosti “tvůj” hrdina možná při jídle mlaská jak to prase, neuklízí si po sobě použité trenýrky a vlastními silami si nedokáže přišít ani hloupý knoflík.

2.) Je idolem celé školy – Zakoukala ses do kapitána školního fotbalového týmu, po kterém šílí většina tvých spolužaček. No, ani tohle není nejjednodušší situace, pokud nejsi zrovna nejoblíbenější holka na škole, po níž šílí minimálně devadesát procent kluků. Máš velkou konkurenci, ale stále je tvá šance vysněného kluka získat daleko vyšší než u prvního případu. Ze všeho nejdříve se sama sebe zeptej, jak reálnou máš šanci. Nepodceňuj se, ale buď k sobě upřímná. V případě, že si za své přítelkyně tvůj idol zásadně vybírá dlouhonohé blondýny, je asi těžké předpokládat, že by měl najednou změnit názor a oslovit nenápadnou myšku s pár kily navíc. Navrch určitě máš, pokud se můžeš pyšnit něčím, co ostatní jeho fanynky ne – například jsi skvělá na matiku, takže bys mu klidně mohla nabídnout doučování, jsi redaktorkou školního časopisu, takže bys ho mohla požádat o interview a přitom ho zkusit zaujmout svou bystrostí… Možností je spousta, stačí se něčeho chytit a využít toho!

3.) Nemůže tě vystát – Ane, i to se může stát! Ty ho sice miluješ, ale on tebe nemůže ani cítit. Možná jste si kdysi dávno něco špatného provedli, možná jsi mu pouze nepadla do oka. Obojí nezní dvakrát příznivě, ale ještě máš stále šanci s tím něco udělat. Pokud jsi mu něco špatného kdysi provedla ty sama, bylo by hezké, kdyby ses mu konečně omluvila. Pokud ti za tvoji lásku skutečně stojí, měl by ti odpustit, i když nelze 100% zaručit, že tě hned pozve na rande. V taková prekérní situace vyžaduje spoustu času a trpělivosti. A co se týče druhého případu, kdy tě nesnáší, ale ani nevíš proč – pokus se nenápadně zjistit příčinu. Nevnucuj se mu, ale vyčíhej si vhodnou situaci a dej se s ním v pohodě do řeči – jen tak nezávazně – a snaž se být milá. Třeba mu to docvakne a uvědomí si, že jsi doopravdy fajn holka, kterou nemá proč nesnášet!

4.) Je zadaný – Miluješ ho, ale zároveň si uvědomuješ, že jeho láska už patří jiné slečně. Vím, že to bolí, ale v první řadě si uvědom, jak by asi bylo tobě na jejím místě, kdyby ti nějaká jiná “lezla do zelí”. Pokud mají hezký vztah a jsou spolu šťastní, nezbývá ti nic jiného, než jim jejich štěstí přát. A vůbec – mrkni kolem sebe, určitě si všimneš spousty dalších krasavců, na které bys mohla zaměřit svou pozornost! Holt, pro jedno kvítí slunce nesvítí…

5.) Tvoji kamarádi ho nesnáší – Připadá ti jako nejúžasnější kluk pod sluncem, ale tvoji známí ho nemusí a radí ti, abys od ně radši dala ruce pryč? Než jejich názory úplně odsoudíš, dobře si je prověř. Na všem může být aspoň troška pravdy a možná, že se tě tvý blízcí snaží upozornit na některou jeho hodně špatnou vlastnost, kterou ty přes svoje růžové brýle nevnímáš!

5 ZNAMENÍ, PODLE KTERÝCH IHNED POZNÁŠ, ŽE NENÍ TEN PRAVÝ:

 • NEDODRŽUJE SLIBY? – Řekl, že ti další den určitě zavolá, ale nedočkala ses? Slíbil ti, že tě odpoledne vyzvedne před školou, ale vybodl se na tebe? Pokud se to stane jednou, lze to ještě přehlédnout. Pokud ti to ale dělá neustále a navíc se ni nenamáhá s omluvou, měla by ses nad jeho chováním pořádně zamyslet!
 • PŘED JEHO PARTOU SE K TOBĚ NEZNÁ? – Spousta mladých kluků dělá jednu věc, kterou my holky bohužel strašně řešíme. Když je tvůj miláček s tebou o samotě, pusinkuje tě od hlavy k patě a ani mu nevadí, že mu říkáš “Méďo”. Ale jakmile je ve vaší přítomnosti taky banda jeho škodolibých kámošů, začne se naráz chovat drsně. Možná tě to štve, ale je to jednoduše nutné brát se rezervou. Jestli se však k tobě před svými kamarády nezná a ani za tři měsíce chození tě nestihl představit třeba jen se svým nejlepším kámošem, nevěští to nic dobrého!
 • NUTÍ TĚ DO NĚČEHO, CO DĚLAT NECHCEŠ? – Bohužel, kluci jsou do většiny věcí až moc hrr. Zkrátka berou věci mnohem jednudušej, než jak se zdají holkám. Má-li tě tvůj drahý opravdu rád, měl by brát ohledy i na tebe a do ničeho tě nenutit – to se týče sportu, účasti na různých akcích, sexu a spousty dalšího!
 • NEUSTÁLE TĚ KRITIZUJE? – Jednou se mu nelíbí tvůj účes. Podruhé nemůže pochopit, jak sis na sebe mohla natáhnout tak nemožné džíny. A tebe to mrzí! Holky jsou od přírody parádnice a jsou rády, když je někdo pochválí. Nemyslím nějaké laciné lichotky – taková občasná pochvala od tvého miláčka ti ale sebevědomí dokáže zvednout do pěkných výšin. A jestli se mu na tobě něco opravdu nelíbí, mohl by ti to přece naznačit trošku taktněji. Holka, kterou její kluk denno denně kritizuje za každou blbost je jako květinka, kterou nikdo nezalévá!
 • SNAŽÍ SE TI POROUČET? – “Buď já, nebo tvoje kámoška!” – Dal ti na výběr? Vykašli se ne na kámošku, ale na něj! Platí to prakticky o všem – pokud ti zakazuje tvé koníčky a naštvě se na tebe, že jsi bez něj vyrazila sama s partou do klubu, znamená to, že omezuje tvoji svobodu, čili tvé přirozené právo. Chceš-li se jednou stát domácí uklízečkou a puťkou, nerozcházej se s ním!
Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

7 Comments
 1. Úvodní věty zcela vystihují moji první lásku, respektive opravdovou zamilovanost. Nevěřila jsem, že se zamiluji (vždyť kluci byli to poslední, co mě zajímalo – přemýšla jsem o budoucí kariéře), ale bylo to tak. Jednalo se o úžasného kluka, o kterém jsem si myslela (a také to tak cítila), že on je ten pravý. Každou minutu jsem na něho myslela, přemýšlala, co asi dělá a kdy se znovu uvidíme. Prostě dělo se se mnou vše, co zamilovanost s lidmi provádí. Bohužel moje naivita měla tvrdý dopad. Zjistila jsem, že všechno byla pouhá lež (nebo snad nepochopení z mé strany?). Návrat do reality se rovnal dopadu na beton z nejvyššího patra panelového domu. Přežila jsem, ale bolest to byla neuvěřitelná. Přesto vůči němu necítím zášť. Po letech se opět setkáváme. On je ženatý, já sama.

 2. A co mám dělat já? :(
  Když moje Láska pochybuje… :(
  Chjo, nemá cenu zapírat, že by mě chtělo hodně holek, ačkoliv sám nechápu proč, je to spíše příteží.. Moje Láska si to vyčítá, myslí si, že zabírá místo pro lepší.. vím že to myslí v dobrém, abych měl já to nejlepší, ale jak ji mám říct, že pro mě je nejlepší ona? I když je třeba méně zkušená či méně hezká.. říkal jsem ji to, přesto ale stále pochybuje.. :( Nechci ty desítky holek okolo, jen ji… :(

 3. Je mi strašně líto,že mě nenávidí kluk,kterého miluju…:(A to kvůli tomu,že jsem měla něco v budoucnosti s jeho nej kámošem,ale nebyl to žádný vážný vztah,nejspíš ani vztah,já nevím co,ale ten kluk to nechápe.Zkoušela jsem se mu omluvit,ale on mě dál nenávidí…:(:(Ale já na něj nemužu zapomenout:'(

 4. J ási za všechno můžu sama….opustila jsem kluka pro jiného jen proto, že mě ten další nějakým způsobem učaroval – ovšem jen chvilkově. Realita se ukázala hned po prvním týdnu…bývalý mi ovšem neodpustil, ale uvažte – kdo by mi odpustil?….jsem stále s tím, kvůli kterému jsem ukončila životní lásku. Už je to dva roky a já stále brečím a nadávám si, co jsem to se svým životem provedla….nikdy se nenechte svést jiným, nikdy nepodléhejte nikomu jinému, když jste opravdu zamilované…s bývalým navíc chodím do třídy, navíc má holku, je s ní šťastný a to je mnohem, mnohem horší. Vím že bych mu měla jeho štěstí přát, ale na to jsem moc slabá….A tak jediná otázka je “Proč?” a jediné přání jhe, aby se celé dva roky smazaly…

Leave a Reply

Your email address will not be published.