Láska přes internet: Znáš rizika randění online?

Ještě před deseti lety se randění přes internet týkalo spíše outsiderů a stydlínků, kteří měli problém navázat sociální kontakty v reálném životě. Dnes je rande online naopak běžnou záležitostí. Na jaká rizika bys měla myslet?

Možná znáš spoustu příběhů o tom, jak se dva potkali někde na internetu a dnes je z nich nerozlučný pár. Jasně, je velmi snadné si na internetu někoho najít a začít s ním flirtovat. Měla bys však vědět, že online randění rozhodně není zaručeným klíčem k nalezení úspěšného vztahu. V čem je skutečný život mnohem lepší než ten virtuální?

Nezapomínej žít opravdový život

Pokud budeš chodit ven a stýkat se s reálnými lidmi, přinese ti to mnohem více, než kdybys seděla doma před počítačem či notebookem a vyhledávala kontakty, které jsou ve stejnou chvíli jako ty připojené k síti. Tvůj život bude plnohodnotný jen tehdy, pokud se budeš trávit čas také se skutečnými osobami, ne výhradně s těmi virtuálními.

Nevíš, jak se odpoutat od internetového světa? Zkus si najít nový koníček v podobě sportovního týmu, zapiš se do dobrovolné organizace, nebo si vyjdi na procházku, která je více vzrušující než neustále sezení před monitorem počítače.

Buď prozíravá

Víš, s kým si po internetu povídáš? Seznamka online je místem, kde se každý může prezentovat tak, jak sám chce – nezávisle na skutečnosti. I pětapadesátiletý obtloustlý prodavač ze zverimexu může být ve virtuálním světě perspektivní mladík s vypracovaným tělem. Ženy a dívky jsou dennodenně klamané falešnými profily, které navštíví.

Je opravdu důležité pamatovat si, že není dobré věřit všem informacím a fotkám nebo se laciným chlácholením nechat zlákat k osobní schůzce. Každé takové setkání je nebezpečné, protože z lidí, o kterých si myslíme, že jsou skuteční a že o nich díky povídání na internetu víme opravdu všechno, se lehce vyklube někdo úplně jiný a dost možná s nečestnými úmysly.

Opravdu chceš za seznámení platit?

V dnešní době existuje obrovské množství chatů a veřejných online seznamek. Mnohé dívky se po neúspěšných pokusech přiklánějí i k placeným seznamkám a organizovaným rande naslepo. Před podáním jakéhokoli placeného inzerátu se nejdříve sama sebe zeptej, zda skutečně chceš platit za setkání s partnerem, nebo se ho pokusit najít přirozenou cestou a zdarma. Víra osamělých lidí, že si štěstí koupí za peníze, je totiž výborný byznys.

Ztráta romance

Samozřejmě existují i případy, kdy se žena seznámila s mužem přes internet, vzali se a dnes spolu mají kupu dětí. Je ale třeba podotknout, že takové případy jsou opravdu výjimečné. Náhodná setkání jsou navíc mnohem zajímavější, než ty, kdy o partnerovi víš skoro vše dříve, než ho potkáš naživo. A možná tak sebe, kamarádky i svá vnoučata připravíš o romantický příběh o seznámení se svým panem Božským…

Autorka: AnetNelly

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.