Starší žena, mladší muž: Kdy věkový rozdíl hraje prim

Starší žena a mladší muž nebo starší muž a mladší žena, to jsou kombinace, které dříve nebyly až tak časté. Především u starších žen a mladých mužů se jejich vztah dříve považoval dokonce za zvrácenost. Dnes už ale ani jedno není ničím vzácným. Jaké klady a stinné stránky mají takové vztahy?

Věkovým rozdíl není v moderní době takřka žádnou překážkou a leckdy může být i výhodou. Mladí kluci i vyspělí muži mají svá pro i proti. Bude ti lépe s nezkušeným klekem plným ideálů, anebo s mužem, který už ví, co od života chce?
Starší žena, mladší muž

Klady staršího muže

Citová vyzrálost. Starší muž má ujasněné cíle, za kterými si jde. Při rozhodování pracuje s rozmyslem a nic nenechává náhodě. Vytvořil si svou charakteristickou pózu a za většinu názorů si pevně stojí. Jakmile ho dobře poznáš, budeš vědět, co od něj lze či nelze čekat.

Zkušenosti ve vztazích a sexu. Prošel si už několika vztahy a ví, co ženy očekávají od něj a co chce naopak on od nich. Dokáže lépe porozumět partnerce a na problémy se dívá s nadhledem. Zná fígle, jak zapůsobit na ženu, umí lépe naslouchat v oblasti sexu a ví, jak partnerku uspokojit.

Zázemí a jistota. Pokud džena přijde do jiného stavu nebo se ocitá v těžké situaci, obvykle jí může dát dostatečnou podporu a dokáže se o většinu věcí postarat.

Pozornost. Starší muži bývají většinou vůči mladším partnerkám velmi starostliví a mají tendenci o ně pečovat. Mají strach, aby se jim něco nestalo, a snaží se proto dělat cokoliv. Takové vlastnosti jsou v pořádku, vyjma případu, kdy se snaží ve vztahu přebrat velení a vžít se do role otce, který na vše dohlíží, kontroluje a má jasnou převahu.

Zápory staršího muže

Horší přizpůsobivost. Starší muži se neradi vzdávají svých zvyků a hůře se přizpůsobují změnám. Tady se nejlépe uplatní přísloví, že „starého kocoura novým zvykům nenaučíš“.

Otázky kolem svatby a rodiny. Pokud už rodinu má, nemusí se znovu do svatby a především pořizování dalších potomků zrovna hrnout. Anebo obráceně – ty by sis ještě ráda užívala mládí, zatímco on cítí, že je nejvyšší čas usadit se a založit rodinu.

Odlišné zájmy. Starší muž nemusí respektovat zvyky své mladší polovičky. Například protančené noci a divoká zábava s tvými vrstevníky nemusí být jeho šálkem čaje. Možná by si raději večer unavený po práci sedl k televizi nebo si jel odpočinout na chalupu, což zase nemusí být po chuti tobě.

Příliš rozdílní přátelé. Oba máte své kamarády, a jelikož je mezi vámi určitý rozdíl, jsou i vaši přátelé rozdílný. Může se proto stát, že ti nebude příjemná společnost jeho kamarádů, protože patří mezi sféry, s kterými si bohužel příliš nerozumíš.

Klady mladšího muže

Dobrodružství. Mladší kluci objíždějí fesťáky, jezdí pod stan, poznávají nové lidi – zkrátka se rádi baví a dovedou se snadno oprostit od každodenních starostí. Váš vztah pro tebe může být jedním velkým dobrodružstvím.

Příjemné osvěžení. Říká se, že mladí hoši dokážou starší ženu omladit svým klukovským chováním. Dodají jim mladistvější pohled na svět a novou chuť do života.

Experimentování. Díky své bezstarostnosti a touze zkoumat tajemství sexu se stávají postelovými bouřliváky.  Spoustu žen láká experimentování – zkoušení nových praktik, které zatím nezažily a se staršími partnery by je už nejspíš nezažily nikdy, a mladíčci navíc podněcují jejich celkovou chuť do sexu.

Čistý štít. S mladším mužem lze začít opravdu nový život. Je totiž přizpůsobivý a nemá za sebou moře předchozích vztahů ani potomky z bývalých manželství.

Zápory mladšího muže

Nezkušenost. Mladší muži mají spoustu snů, které nemusí být reálné, lítají si v oblacích. Často ještě nemají jasno v tom, co od života chtějí, čímž můžou přinést do života už usedlejší ženy chaos.

Nechá se vydržovat. Pokud sám zatím nemá pořádnou práci, je tu riziko, že bude příjmů své starší partnerky využívat.

Nevybouřenost. Mladí kluci se chtějí vybouřit, užít si co nejvíc, často své partnerky střídají, aby si vyzkoušeli, co vlastně hledají. Starší partnerka pro ně může být jen dalším dobrodružstvím na seznamu.

Vztahové priority. Žena, která očekává, že s ní mladší muž bude trávit večery doma, bude možná zklamaná, jelikož on bude někdy vyměňovat společné chvilky za akce s kamarády.

Souhlasíš s těmito pro a proti? Zažila jsi na vlastní kůži vztah s výrazně starší či mladším klukem/mužem? Napiš nám do komentářů.

9 Comments
 1. Čte to po vás někdo? “Zázemí a jistota. Pokud džena přijde do jiného stavu…” o obsahové stránce článku raději ani nemluvím. Jak dlouho Vám trvá napsat takovýhle článek. Zkuste se zamyslet nad něčím méně zřejmým. Myslím, že tohle je pouze mrhání časem jak vaším, tak vašich čtenářek. (Je mi 30 let a jsem zadaný, to píšu jen pro informaci a objektivitu, mám o 6let mladší přítelkyni, tedy článek by se mne měl týkat), nevím jestli spadám do té, nebo oné skupiny, a je mi to jedno, něco vím ale jistě. Pokud v budoucnu budete stavět na naivních a plochých hodnotících kritériích, bude váš životní prožitek podle toho vypadat. Starejte se o svou duši a nenechte ji zabřednout do obecných klišé, jako je tohle. Nechci se nikoho na tomhle fóru dotknout, spíš mne jen mrzí, jak se stále dává váha více na vzhled než na obsah. Můžete být hezké jak chcete, ale pokud budete mlet hlouposti omrzíte rychle mladého i starého a kvalitním sexem, botoxem, nebo silikonem to nenapravíte, spíše se stanete něčím dalším nablýskaným přívěškem, který se nosí dokud nevyjde z módy.

  (ještě poznámka na závěr: mladého kocoura moc kousků taky nenaučíte, od toho je lepší pes)

 2. Ludvíku, Ludvíku… a tobě přijde oduševnělejší trávit večer na Googlu a hledat něco, co by skutečně vyléčilo tvé komplexy? Jestli něco takového najdeš, pošli mi prosím taky odkaz, zajímalo by mě to :-) Moc jsem to, co se tady snažíš hluboce vyjádřit, nepochopila, a to mám sama partnera o jedenáct let mladšího :-)

  PS: Šest let je podle tebe věkový rozdíl? To je podle mě úplně normální, tak nech googlování a běž se radši slečně věnovat ;-)

 3. No ale v čem konkrétně spojuješ ten dokument s tímto článkem… Nějaký KONKRÉTNÍ příklad, co podle tebe svědčí o povrchnosti? Přečetla jsem si to celé ještě jednou a třeba o vzhledu jsem tam nic nenašla…

  Samozřejmě jsem tě nechtěla urazit, pokud to tak cítíš, tak se omlouvám… spíš jsem chtěla poukázat na to, že šest let není nic a je hloupost hledat někde na netu moudra, jestli je to okej a snažit se přiřazovat do některé ze skupin – nechápu proč?!

 4. nechtěla urazit……. něco co by skutečně vyléčilo tvé komplexy? ale to je jedno. Už jsem tou anabází ztratil příliš mnoho času. Uznávám že jsem to nenapsal zrovna ke správnému článku. Byla to spíš reakce na několik článku, které jsem na tomhle serveru četl a teďka když je zpětně hledám ,tak zjišťuji, že ten server zase tak úplně zmagořenej není a jsou tu i docela dobré články. třeba Síla myšlenek: Vysni si svůj nový život je v celku fajn. To bude asi tvoje práce ne? Něco podobného jsem četl http://www.kosmas.cz/knihy/141331/jak-si-spravne-prat/ je to vcelku vtipná a čtivá knížka. Jestli to funguje nevím, nic méně je to asi jedna z možných cest k rozvíjení nitra. Nic méně musíš uznat, že tenhle článek (Mladší versus starší muži: Kdy věkový rozdíl hraje prim) zase taková pecka není(není tam žádná informace která by podle mne jediného čtenáře překvapila). I když na vaší obranu musím uznat, že větší plky jsem četl i na daleko renomovanějších serverech), ale proč nebýt lepší?. Mne spíš na tomhle serveru vyděsili ti partneři (Plastická chirurgie, Neinvazivní liposukce, Zvětšení prsou) což mi přijde pro dospívající slečny dost brutální reklamní masáž. V reklamě se totiž počítá bohužel jen její účinnost.Tak jsem měl jen strach o osud ženského pokolení, které mám moc rád. Příště než zase budu chtít spasit svět se na to radši vyprdnu a ušetřím čas sobě i ostatním. Měj se hezky. L

 5. Ne :-) já sem nepíšu, možná shoda jmen? :-D Jsem doma na mateřské, tak občas prostě brouzdám po netu, semtam mě něco zaujme, semtam něco okomentuju… :-) Jestli chceš vidět, jak až moc můžou být některé slečny zmagořené, doporučuju toto: http://www.dominikamyslivcova.cz/fot/
  po tom jsem už vážně nevěděla, jestli se smát, nebo fakt brečet :-D akorát já to vidím tak, že s tím nic nenaděláš, reklamu máš úplně všude… spíš mě fascinuje výchova mladých holek rodiči… vedu u nás na základce několik kroužků a to by ses divil, kolik desetiletých holčiček mi tam chodí nalíčených tak, jak bych se já před lety ve dvaceti bála vylézt z baráku… a to není ani tak jima samotnýma nebo časopisy, kdyby jim to maminky nekupovaly a nedovolovaly jim tak chodit do školy, určitě by tak oblečená a namalované nechodily… ale co s tím uděláš…

Leave a Reply

Your email address will not be published.