Můj přítel je sportovec. Hurá, nebo ouha?

Věčně masíruješ bolavá místa, posloucháš nářky na rozhodčí, soupeře, nepřízeň osudu? Víkendy netrávíš v kině ani v aquaparku ani na výletě, ale na hřišti? Někdy už jsi pořádně otrávená, ale víš, že ty chvíle, kdy je tvůj miláček hrdinou a davy včetně tebe křičí nadšeně góóól, za to všechno stojí. Je to tak, tvůj kluk je sportovec a od tebe se čeká, že budeš první a nejoddanější fanynkou!

Sport a kvalitní vztah se nemusí vylučovat

Vztah se sportovcem mívá svá úskalí, ale i pozitiva. Rozhodně se ale vymyká běžné normě, a pokud se rozhodneš chodit nebo žít se sportovcem, je dobré si to včas uvědomit.

Tvým partnerem nemusí být zrovna hned borec z extraligy, stačí když máš doma zapáleného florbalistu, baseballistu, házenkáře nebo hráče nižších fotbalových či hokejových soutěží. Už tak bude váš vztah omezený a vymezený tréninky, zápasy, soustředěními a podobně. Automaticky se předpokládá, že projevíš o daný sport zájem alespoň teoretický a na zápase se objevíš častěji než jednou za rok.

Sportovkyně, nebo křehká květinka?

Ideální se může jevit, když jsi i ty sama sportovní nadšenec. Pokud máš vřelý vztah ke sportu a pohybu, pravděpodobně tě ani doprovázení přítele na hřiště a vyslechnutí všech možných strastí a slastí sportovního života nebude tolik otravovat. Naopak tvůj kluk v tobě bude mít nadšeného, situace znalého a fundovaného parťáka. Ovšem to neznamená, že když máš raději divadlo, pěstuješ kytky a ráda nakupuješ, nemůžeš být správnou partnerkou sportovce. I když nebudeš u hřiště tolik vidět a slyšet, bude v tobě mít přítel soukromě nejvěrnější fanynku, milující partnerku a hezké zázemí.

Zapomeň na ultimáta

Důležité je vědět, že sport ať už provozovaný profesionálně nebo amatérsky na soutěžní úrovni, vždycky bude zabírat v životě tvého mužského podstatné místo. Nechtěj být za každou cenu absolutně první, spokoj se s rovnocenným sdílením. Vůbec, ale opravdu vůbec nikdy, nezkoušej strategie typu „buď já, nebo sport“! Tohle si můžeš oprávněně dovolit v případech „buď já, nebo automaty, buď já, nebo hospoda“ a tak podobně. Nikdy však nedávej chlapovi, který sportem žije, toto neférové ultimátum. Musíte se prostě nějak srovnat – on, ty a sport.

Pokud nejsi alespoň občas pyšná jako páv nad výkony svého milého, mlsně nepomlaskáváš nad jeho vypracovanou postavou, pak asi pro tebe sportovec není to pravé. A naopak, když tvůj kluk naprosto nekompromisně a bezohledně upřednostňuje sport a nekompenzuje ti to nějak jinak, možná je čas poohlédnout se někde jinde.

Sport není nepřítel

Věř, že i když tvůj miláček tráví většinu času na hřišti, neznamená to, že by tě neměl rád. Partnerky sportovců si musejí zvyknout, že nemají svého chlapa pořád  kolem sebe. Je třeba si poradit i bez něj, zařídit spoustu věcí, kormidlovat domácnost a hlavně se neurážet, když je jeho únava občas větší než její původní plán. Nepřipadej si podvedená jen proto, že byl vypsaný trénink navíc nebo soustředění koliduje s vysněnou dovolenou. K moři se dá jet o čtrnáct dní později a nadpočetný trénink vynahradí romantická večeře. Neváhej pofoukat „bolístky“, protože sport provozovaný ve vrcholové podobě občas opravdu dost bolí. Vždycky však dbej na rovnováhu,  nenechej se zatlačit do kouta a přesvědčit, že tvoje přání a potřeby nejsou důležité.

Ovšem holky, uznejte, že sledovat vymakaného sportovce s ladnými pohyby, buldočí silou, vytříbenou technikou, prostě krásného chlapa na hřišti a vědět, že večer nebo ve volném dni bude jen váš, má něco do sebe. Sportovci jsou díky výkonům, vytrvalosti, oddanosti týmu a dalším charakteristikám považováni za atraktivní partnery a při akceptování všech specifik takového vztahu můžete prožít vedle sportovce krásnou dobu nebo i celý život. Koneckonců je jen na nás, vedle koho se ráno probouzíme…

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.