Netradiční způsoby, jak upevnit váš vztah

Lily a Marshall ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother) jsou spolu už pěkných pár let a rozhodně se nedá říct, že by jejich vztah časem zevšedněl či ztratil grády. Čím to? V průběhu společného soužití si vytvořili několik milých zvyků a tradic, které striktně dodržují. Věřte nevěřte, právě to funguje jako nejúčinnější lepidlo na světě.

Že je to jen seriál? Samozřejmě, ovšem skutečnost, že něco podobného může dost dobře fungovat i v reálném světě, potvrdilo dokonce několik psychologických výzkumů. Vyplynulo z nich, že nové společné aktivity dovedou v partnerech vzbudit vzrušení srovnatelné s pocity, které pociťujeme na počátku vztahu. A pokud se tyto aktivity začnou opakovat, stávají se součástí našich soužití a fungují jako vynikající pojivový materiál.

kuchyne

A aby nezůstalo jen u teorie, Slečna ti nyní nabízí pár empiricky ověřených praktik, které můžeš vyzkoušet se svým miláčkem.

Naordinujte si exotické večery

Každý měsíc si udělejte jeden exotický večer. Navštěvujte restaurace s asijskou, mexickou či jakoukoliv cizokrajnou kuchyní a zkoušejte jídla s těmi nejneobvyklejšími jmény. Nebo si něco exotického pokuste ukuchtit sami, na internetu určitě naleznete spoustu receptů a inspirace. Chybí-li vám originální ingredience, buďte kreativní a vymyslete, co použít místo nich. Nemusí však zůstat pouze u jídla! Vyrazte si do kina na korejský film, zatančete si v klubu salsu a večer se pomilujte při zvucích arabské hudby jako Šeherezáda a král Šahrijár z Pohádek tisíce a jedné noci. Fantazii se zde meze rozhodně nekladou!

Výlety do (ne)známa

V okolí vašeho bydliště je určitě spousta zajímavých míst, která jste možná ještě nikdy nenavštívili. Nebo alespoň ne společně. Vytvořte si seznam všech památek a koutů přírody, k nimž si postupně naplánujete výlety. Že vás žádné takové místo nenapadá? Otevřete si atlas nebo mapy.cz a najděte město, skálu nebo například přehradu s tím nejzajímavější názvem a jeďte tam třeba vlakem.

Sportování ve dvou tak trochu jinak

Sport je skvělá společná aktivita nejen díky endorfinům. Běhání či cyklistika se však může zdát jako něco ohraného a nezajímavého. Láká vás něco víc? Zapište se spolu na hodiny boxování, na nichž se nejen vyblbnete, ale také vybouříte veškerou agresi v sobě, což bude mít velmi pozitivní vliv na vaše soužití. Nebo spolu jeďte na vodu a vypůjčete si kajak. Snaha o synchronizaci pádlování a nutnost bleskového řešení nečekaných potíží, abyste neskončili pod vodou, je perfektním tréninkem do společného života.

Neohrožení lovci dobrot

Pokuste se ve vašem městě nalézt bar nebo restauraci, kde točí to nejlepší pivo, dělají nejúžasnější pizzu, nabízejí nejdelikátnější palačinky se šlehačkou či to nejpikantnější jídlo, které jste kdy jedli. Hrajte si na degustátory a postupně obcházejte nejrůznější podniky a společně hodnoťte. Až si jednoho dne budete jisti, že jste nalezli to, co jste hledali, vezměte se sebou všechny své kamarády a pořádně to roztočte.

Kdo šetří, má za tři

Finance jsou velmi důležitou součástí každého vztahu. Je třeba naučit se s nimi společně vycházet a není divu, že jsou mnohdy zdrojem partnerských roztržek. Ideální proto je vyzkoušet si dostatečně dopředu, zda oba dovedete vyjít i s málem. A ještě se u toho můžete pobavit! Na začátku si určete nevelkou finanční částku – například sto padesát korun. Poté běžte do nejbližšího secondhandu (nebo do jakéhokoliv jiného obchodu) a hra může začít. Ten z vás, kdo za stanovené peníze sežene co nejvíce věcí či nejlepší a nejoriginálnější kousky, vyhrává.

Změna je život

Máte své společné přátele, se kterými se málokdy nudíte? Super. Někdy však nemusí být na škodu vyrazit si někam s jinými lidmi. Čas od času vytáhněte ven své staré známé, které už jste dlouho neviděli. Upevníte tak staré vztahy, rozšíříte okruh společných kamarádů a nemusíte se bát, že jednou skončíte v bludném kruhu stereotypu pořád u toho stejného stolu ve stejné hospodě s pořád stejnými tvářemi.

Škola života

Už nevíte, coby? Naučte se něco společně. Přihlaste se do kurzu italštiny, začněte s golfem nebo se zapište na hodiny kreslení či modelování. A v nových koníčcích se navzájem podporujte.

Návrat do dětství

Společné pikniky jsou bezva. Válet se spolu na dece pod hřejivým sluncem a cpát si bříška dobrotami, co může být lepšího? Zkuste však malou obměnu: do piknikového koše si nebalte „dospělácká“ jídla jako hamburgery, sendviče, brambůrky a podobně. Vraťte se do svých dětských let a vezměte si se sebou dětskou přesnídávku, piškoty, želé medvídky, vanilkové mlíčko a další dobrůtky, po kterých jste se jako malé děti mohli doslova utlouct.

Máš vlastní nápady nebo něco již vyzkoušeného? Inspiruj také ostatní čtenářky prostřednictvím komentářů.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

1 Comment
  1. super nápady…jen by mě zajímalo, jak svého nákupy-nenávidícího miláčka donutím k té hře :D možná tak v Intersportu nebo masně… :D

Leave a Reply

Your email address will not be published.