Pravidla pro pana Božského

To máš tak, žádný vztah není jednoduchý. Natož pak ten partnerský. Najít toho pravého je snad nejtěžší úkol. Některým z nás se to už povedlo a některé stále čekáme na prince na bílém koni nebo pana Božského či Richarda Gera z Pretty woman. Prostě na ten náš ideální protějšek, se kterým strávíme zbytek života jako v pohádce.

Takhle nějak si maluje budoucnost každá z nás. Ale i když toho pravého najdeme, cesta nekončí. Žádný muž totiž není tím pravým sám o sobě. Musíme se snažit i my – a to ne zrovna málo.vztahy muz

Ideál neexistuje

Je to smutné a je to tak. Koneckonců žádná dívka si vlastně ani ideálního chlapa nepřeje. Vždyť by to byla nuda. Měl by veškeré vlastnosti které chceme, dělal by to co chceme a kdy to chceme a neměl by jedinou vadu na kráse. A já se ptám, byla by to zábava? Nechyběly by nám ty nedokonalé maličkosti, hádky, třecí plochy, kompromisy? Chyběly, a moc. Takže co vlastně hledáme?
Nejspíš muže, který přes všechnu vysněnou dokonalost bude mít pár nečekaných vad na kráse i na duši. A právě pro ty maličké chybičky bude ten pravý.

Mluv, mluv, mluv a hlavně s ním

Jak už to tak bývá vztahy jsou složité. To nejdůležitější v nich je komunikace. Nebo snad rozmluvy chceš-li. My slečny s tím obvykle nemíváme problém mezi kamarádkami ani v rodině. Ale u našeho pana Božského to často pokulhává. A to je velikánská chyba. Mluvit ve vztahu o pocitech, problémech i krásných maličkostech se totiž opravdu vyplácí. Chlapi jsou mnoho, ale rozhodně nejsou věštci. Netuší, kolik myšlenek, emocí, pocitů se nám denně honí hlavou a když jim o nich neřekneme, budou akorát v rozpacích nebo podráždění. Neradím rozhodně svěřovat se partnerovi s každou bezcennou myšlenkou, ale s přetrvávajícími pocity ano.
Jak jinak má náš partner poznat, proč jsme zrovna rozmrzelé nebo naopak proč překypujeme tou či onou veselou náladou. Hlavně když po něm chceme, aby se do všech našich nálad naplno zapojil.

Snaž se jako chlap

Nejjistějším návodem na spokojený vztah je obrátit si některé role. Když chceš milého potěšit, musíš přemýšlet ne jako žena ale jako muž. Oni nám také nedělají radost lístky na fotbal nýbrž růžemi, mazlením a jinou romantikou – přemýšlejí jako my. My musíme udělat to samé.
Potěš ho pečeným bůčkem na pivě, kup mu lístky na koncert jeho oblíbené kapely (a měj silnou vůli to s ním vydržet) nebo mu doma uspořádej party pro jeho kamarády u fotbalového utkání.

To samé platí i v sexu. Muži to mají tak, že nepotřebují jako předehru hlazení po celém těle, líbání na bříšku nebo za ušima. Oni potřebují zaútočit co nejrychleji na jejich mužskou chloubu a té se věnovat poctivě co nejdéle. My slečny to máme opačně – dlouhé mazlení, líbání atd. a muži to moc dobře vědí. Zkus ho příště překvapit až přijde z práce a hned mezi dveřmi si dejte rychlovku, jen tak bez předehry, krátký a vášnivý sex na uvítanou. Uvidíš, že to zabere a tvůj pan Božský se ti pak bude celý večer láskyplně věnovat po tvém.

Nejdůležitější totiž je na toho druhého myslet. Často se nám stává, že v delším partnerském vztahu najedeme na koleje stereotypu, začneme partnera brát jako samozřejmost a jistotu, a to je největší chyba. Vztah je neustála práce, budování a kompromisy. Nikdy nesmíš polevit.

Odměnou ti bude, že tvůj pan Pravý s tebou bude i za čtyřicet let – spokojený, plný života a neustálé lásky k tobě.

Adéla Dokonal Rovenská

Mladá, vdaná, šťastná a plná zážitků - 24 let není žádný věk, ale je to ten nejkrásnější. Ráda jí, ráda se baví, poznává vše nové a miluje vztahy. Je otevřená a vděčná životu, že jí poskytuje tolik nového poznání všeho druhu :-) A slíbila si, že navždy alespoň trochu zůstane dítětem...

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.