Problémy s erekcí: Nechce mu stát, je to má vina?

Do naší poradny poslední dobou chodí tolik dotazů, že na ně téměř nestačíme odpovídat. Odpověď na některé z nich se často bohužel ani nedá vměstnat do jednoho odstavce – proto čas od času některou otázku vybereme a zveřejníme jako článek. Nedávno se nám jedna čtenářka svěřila, že její přítel má problémy s erekcí. Je potíž určitě v ní, jak se sama domnívá?

Trápíš se myšlenkami, že partnera dost nevzrušuješ?

Čtenářka: “S mým klukem máme při sexu velký problém. Často se nám stává, že mu penis najednou změkne a není možné pokračovat. Před milováním se mu ale snad pokaždé postaví bez potíží, ani se o to nemusím nijak při předehře snažit. Bohužel to není jediný kluk, se kterým se mi to už několikrát stalo. Bojím se, že je problém ve mně. Co s tím mám dělat?”

Slečna.info: Nepřipouštěj si z toho žádné komplexy. Je spousta příčin a důvodů, proč se mnohým chlapům – obzvláště těm mladším a méně zkušeným – nedaří udržet erekci. Buď mají problém vůbec se ztopořením penisu, anebo s jeho měknutím v tom nejlepším. Kde to může váznout?

Zdravotní problémy, které ovlivňují erekci

Poruchy erekce se nejčastěji týkají mužů s nadváhou a dlouhodobými zdravotními problémy. Dobré není ani přetrvávající sedavé zaměstnání. Pokud vidíš na svém klukovi, že není v kondici a jí nezdravě, zkus se ho přimět na myšlenku začít se sebou něco dělat – sportovat, přemýšlet nad svojí stravou. Problémy se ztopořením mnohdy souvisí také s průtokem krve. Pokud má tvůj přítel s erekcí potíže pravidelně, může mít špatný krevní tlak, trpět cukrovkou nebo mít slabé srdce. Vyšetření u lékaře proto není tak úplně od věci.

Psychické vlivy – aneb když je problém v hlavě

Významnou roli v sexuálním životě hraje také psychické zdraví a momentální rozpoložení. Deprese, úzkost, častý stres – to všechno si bere svoji daň. Někdy za potížemi s erekcí stojí i nepříznivá atmosféra ve vztahu – pokud si je tebou přítel třeba nejistý, podezírá tě z něčeho, sám vůči tobě cítí vinu nebo společně řešíte vážnější partnerské neshody. Také antidepresiva, alkohol a drogy schopnost erekce negativně ovlivňují.

Co s tím? Snaž se podporovat ve vašem vztahu pohodu – zbytečně se na sebe neurážejte, nevyčítejte si každou hloupost pořád dokola, o všem raději otevřeně mluvte. Zkrátka usilujte společně o to, aby mezi vámi nestály žádné tíživé otazníky a nejistota. Samozřejmě stresu a problémům se jen tak nevyhnete ani v rodině, ve škole, v práci, zkrátka všude. Pokud se na sex zrovna necítíte, zbytečně se do něj nenuťte jen kvůli tomu druhému a počkejte si, až vás chmury přejdou. Někdy je daleko lepší zůstat se jen mazlit a povídat si při tom. Uplně nejhorší ze všeho je, když v sobě člověk problémy zadržuje a bojí se s nimi svěřit dokonce i svému partnerovi!

Tip: Nebojte se mluvit ani o sexu. Svěřujte se co se vám líbí, co byste chtěli vyzkoušet a co vás naopak vůbec neláká a proč. Pro uvolnění například společně navštivte sexshop a vyzkoušejte nějakou zajímavou sexy hračku.

Přemýšlej více o vašem vztahu

Některé důvody problémů při sexu můžou být i podvědomé. Zamysli se především, jaký váš vztah skutečně je. Trávíte spolu čas i mimo postel? Rozumíte si? Máte podobné životní názory a cíle? Berete váš vztah oba stejně, nebo by chtěl jeden víc než mu nabízí ten druhý, ale bojí se o tom mluvit? Nemá jeden z vás ve vztahu jasnou převahu? O tom všem je důležité mluvit. Jste přece partneři, prožíváte společně intimní chvilky, tak proč se stydět? Komunikace je v každém vztahu klíčová!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

8 Comments
 1. Mam problém dělám se 4-8 denně.
  A přijde mi to divné…
  Poslední dobou mi stačí aby na mě šáhnul ginekolog a hned se jdu pak u něj udělat..vyprstit na wc…ve škole se mi líbí kluk a hned běžim na wc…
  při sportu mě vzrušila nahá kámoška udělala jsem si to před ní ….ráno večer furt se musim dělat porad mi DÍK….

 2. Dobry den, mam pritelkini ale nastal problem kdyz chceme jit na sex tak nechce se dostavit erekce a ja stimhle nikdy problem nemel stacilo mit holku u sebe a hned mi stal a tet mam novou pritelkini 2x sme spolu meli sex a od ty doby mam problemi s erekci postavi jse ale to vubec ja necekam nechapu to a to mam uz ledacos zasebou toho sexu sem z toho nesvuj prosim o radu dekuji :-)

 3. Vyzkoušej Clavin gold, já tomu sice nevěřil, ale po vyzkoušení díky známým jsem se cítil, jako nikdy a jel jsem jak drak ;-) Pak si začneš i sám víc věřit

 4. prosim vas o radu proste mam takovy problem kdz se s partnerkou miluji a kdz do ni proniknu tak chvili je vse ok ale po chvilce mi zmekne.prosim o radu!!!:(:( prosim..

  1. Z vlastní zkušenosti ti doporučuji vyzkoušet Clavin. Jsem s ním naprosto spokojený a moje erekce je pevná jako nikdy. Super je že ho koupíš v každé lékárně bez předpisu. Vyzkoušej a sám uvidíš jaká je to pecka!!

 5. Muj přitel má naposledy takové problemy. Nevím o co jde. Bud’ je nemocný, bud’ ja něco dělám špatně.

Leave a Reply

Your email address will not be published.