Volnost i ve vztahu

Možná si tímto procházíš i ty. Tvoříš se svým přítelem milostnou dvojici, jsi pochopitelně šťastná a plná lásky. Přesto ovšem tak nějak cítíš, že je něco špatně. Nevěnuješ se již svým koníčkům, tak jak tomu bývalo dříve, přestáváš mít čas na kamarádky. Upínáš se zkrátka jen a jen na svého miláčka a pevně věříš, že ti dokáže vynahradit vše, čeho ses vzdala. Je to tak ovšem správné?

I kluci potřebují od své milé občas povzbudit
I kluci potřebují od své milé občas povzbudit

Správná odpověď, jak již jistě správně tušíš, zní ne. A to z jednoho prostého důvodu. Tvůj přítel ti nedokáže vynahradit chvíle strávené s nejlepší kamarádkou. I když se ujišťujete o svoji lásce, zřejmě se tvůj kluk nevyžívá v probírání ostatních příslušníků mužského pohlaví, oblečení či kosmetiky. Nezapomínej, že na světe existuje více lidí než jen on.

Neříkej ne ostatní zábavě

Žárlivost je jistě nepříjemná věc. Pochopitelně ani tobě nebude lhostejné, když si tvůj partner někam vyrazí. Pokud se jedná jen o kamarády, asi budeš v pohodě, ale jde-li už o nějakou větší akci, přepadnou tě chmurné myšlenky. Stejně tak je to samozřejmě i opačně. Ovšem i přesto bys neměla zapomínat na zábavu se svými vrstevníky i v době vztahu. Stačí si o všem promluvit a stanovit si jasné hranice. Domluvte se, že si zavoláte v určenou dobu, ujistěte se, že věříte jeden druhému. O lásce tě utvrdí nejvíce vědomí toho, že někomu chybíš a dělá si o tebe starost.

Nezapomínej na koníčky

Jasně, ve vztahu už toho času není tolik, jako když před tvým jménem stál titul “nezadaná”. Ale odpověz si na jednoduchou otázku. Opravdu musíš být s přítelem 24 hodin denně? Nemusíš. A určitě ani nechceš. Nechceš přeci přijít o to krásné mezi vámi, které se prohlubuje i tehdy, když se nějaký ten den nevidíte. Proto neupouštěj ze svých dávných koníčků. Můžeš je omezit, ale nesnaž se je navždy odstranit ze svého života.

Kamarádky jsou nejdůležitější!

A nebo kamarádi, záleží, kdo se ve tvém životě pohybuje více. Pokud se na ně ovšem vykašleš, přijdeš o možnost se někomu vyzpovídat, až to budeš nejvíce potřebovat. Tvůj přítel tě může jednoho dne zkrátka naštvat a nebudeš se mít na koho obrátit. Proto pěstuj svá přátelství a nenech oklamat svoji mysl, která se zřejmě domnívá, že vše, co děláš, je nejlepší dělat právě se svým klukem.

Pokud se budeš našimi radami řídit, věř, že omezíš hned několik hádek. Když s přítelem nebudeš neustále v kontaktu, budete si vzácnější a váš vztah i silnější.

Hana Smětáková

Nedokáže si představit život bez čokolády a lidí, kteří ji dokáží rozesmát. Miluje nakupování, knihy všeho druhu a kosmetiku, která zaujme svoji vůní.

No Comments Yet

Comments are closed