Proč si nezačínat se zadaným mužem

Partnerské vztahy jsou někdy velice složité. Obvykle si je však zbytečně komplikujeme my sami. Přemýšlela jsi už někdy o důsledcích a úskalích přebírání chlapů? Stálo by ti zato začínat si něco se zadaným či dokonce ženatým mužem?

zadany

Představ si sebe na jejím místě

Máš vedle sebe člověka, kterého miluješ. Točí se kolem něj však nějaká cizí nána a je jasné, že ti ho chce přebrat. Už jen představa, že něco takového se může přihodit také tobě, je nepříjemná. Pokud za to tvůj přítel stojí a má tě rád, nemusíš mít strach. Kdyby jí přednost před tebou přece jen dal, můžeš být vlastně ráda, že ses takového záletníka zbavila a neztrácíš s ním svůj čas. Souhlasíš s tím? Proto se nechovej jako svá vlastní potenciální sokyně.

Neudělá to znovu?

Pakliže by ses v této situaci přece jen octla, domníváš se, že bys takovému člověku mohla z hloubi duše důvěřovat? Nebála by ses, že by to samé mohl udělat za nějaký čas znovu právě tobě? Má to cenu riskovat?

Nebuď hračka

Po pár letech se většina vztahů dostává do stereotypu. Jsou to především muži, kdo se začíná ohlížet jinde. Čistě pro zpestření svého trvalého vztahu a nejlépe tak, aby o tom partnerka nevěděla. Pokud by ses zakoukala do takového, možná bys ani bys netušila, že je zadaný. Chvíli by si s tebou pohrál a až bys ho omrzela, vrátil by se ke svému jistému, co má doma. Naděje, že by se s přítelkyní či manželkou rozešel jen kvůli tobě, jsou mizivé.

Není to jen o vás dvou

Láska je povznášející, ale rozvod je vždy neuvěřitelně nepříjemná záležitost. Jaký pocit bys ze sebe měla, kdyby tvůj vyvolený kvůli krátkému románku s tebou opustil manželku a děti a musel by se vzdát spousty věcí, které má rád? Přemýšlej o důsledcích – stačí tak málo a tvá touha po lásce a štěstí může ovlivnit život několika dalším lidem.

Jitka Libigerová

Narodila se ve znamení Kozohora jednoho lednového dne roku 1989. Miluje český jazyk, literaturu, knihy, med, Tři oříšky pro Popelku, květiny, ananas, jógu, tenis, děti a pohádky. Ve volném čase se kromě psaní věnuje také sportu. Závodně se snaží o in-line bruslení a běh, rekreačně hraje tenis, jezdí na kole, plave a cvičí jógu. Blízká je jí také turistika, fotografování, zájem o interiér a pečení. Jednou by se chtěla stát spisovatelkou.

1 Comment
  1. Ze zkušenosti vím, že je více jak čtyři důvody “PROČ NE”.
    A hned prvním z nich byla začala tím, že si totálně zničíte život. Ne jeho, ale svůj-

Leave a Reply

Your email address will not be published.