Proč toužíme po blbcích, bláznech a sukničkářích?

Příjemné odpoledne: kafe, výborný vlastnoručně ukuchtěný perník a dva dobří přátelé. Naše debata obsahovala skoro všechna témata, ale když se začalo hovořit o vztazích, zbystřila jsem. Řeč se stočila na téma „Proč si ženy, když se můžou rozhodnout mezi hodným chlapem a grázlem či sukničkářem, většinou vyberou toho nejhoršího?“

Něco na tom bude. Také slýcháváš od kamarádek, které touží po vztahu, věty jako: „Hlavně aby byl hodný, milý, a tak dále“. Je ale zvláštní, že pak od těch samých kamarádek posloucháš nářky typu „Ale když on je tak hrozně hodný“. Proč to většinu holek táhne ke klukovi, kterého sice hned zařadí do kategorie blbec, ale hrozně po něm touží a nemůžou si pomoct?

Jeden z argumentů při našem rozhovoru byl, že ženy jdou do vztahu s ním, aby mohly muže změnit. Věří, že se jim nedokonalého partnera podaří napravit, a to je pro ně výzva. Naopak s hodným klukem vždycky víš, co tě čeká. Nic tě nepřekvapí. Tudíž se do vztahu postupně vkrádá nuda a chybí tam to pomyslné napětí. A mnohokrát už bylo napsáno, že jsme tak nejspíš naprogramované už z dob pravěku.

Tuto otázku jsme shrnuli tím, že je to asi hodně individuální. Ale ihned následoval další problém. Proč to těm grázlům a sukničkářům vždycky projde? Proč, když udělají průšvih, žena je sice chvíli naštvaná, ale po čase jim odpustí a vše se opakuje stále dokola? Proč mu nesbalí kufry a nehledá si nějakou spolehlivější partii?

Svou roli určitě sehrává i věk. Jinak se chováš v sedmnácti a jinak v pětadvaceti. Možná, že v těch pětadvaceti už máme větší rozum a dokážeme si víc dupnout. Pokud si vybíráš stále stejné typy partnerů, určitě to bude potřeba.

Otázky, na které neznám odpověď, mi vždy hodně dlouho vrtají hlavou. Proto se ptám vás, holky: Proč si vždycky vybereme toho největšího blbce a odpouštíme mu to, co bychom jiným netolerovaly?

5 Comments
  1. Protože nechceme někoho kdo není hezký a oblíbený, chceme někoho koho okolí respektuje, někoho, koho by chtěly i jiné dívky, někoho s kým jsme, ne protože jsme na sebe zbyli, ale někoho koho jsme si vybojovaly. :)

  2. Protože většinou vypadají líp než ti, kteří za investici času a energie opravdu stojí. Protože nás láká ten adrenalin z něčeho “špatného, zakázaného”… Protože je to víc vzrušující…ale jak jsi řekla, tohle byly moje úvahy před 20.narozeninami, ted jsem šťastná a vděčná za svého kluka, který je spíš ten spolehlivý, podporující a zdopovědný typ vhodný pro rodinu :)

  3. Holky asi máte pravdu …a kluka kterej je hodnej atd…si málo kdy všimneš ..zatím co ten sukničkář je v centru dění a chce ho každá ….je větší adrenalin ho dostat :) ..musim říct že já sama jsme na blbce ůplnej magnet….i když bych toho hodnýho kluka chtěla vždycky najdu pravej opak:(!!!

  4. Asi proto že jsou to prostě “borci”. Krásně vypadají a nějaký ty jejich chybky přeci odpustit můžeme.. Nikdo není bezchybný.. Také jsem si vždy vybírala kluky grázly, ale mám dojem, že už jsem se naučila “hledat”. :-) Snad se nezklamu.

  5. Neviem ale vždy ked som chodila s chlapcom, ktorý mohol byť na mna dobrý, milý a spravil by pre mňa všetko, prestalo ma to baviť. Skončilo to pri kamarátstve. Aspoň pre mňa. Ja osobne potrebujem niekoho kto si tak trochu žije vlastný život a nechce byť so mnou každú minútu a niekto pri kom si nie som vždy na 100% istá, že je môj. No ale naproti tomu som ten typ človeka, ktorého raz niekto sklame, podvedie alebo tak a “Bye Bye Zbohom!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.