Spokojenější a vyrovnanější? Ano!

Když vznikne malý človíček, žije si zhruba čtyřicet týdnů v teple a dostatku, což mu zprostředkovává tělo matky. Jakmile však vykoukne na svět, dolehne na něj všechen ten nepříjemný hluk, ostré světlo a chlad. Možná i tobě je smutno po maminčině bříšku a po době, kdy ses nemusela o nic starat – věř ale, že život může být právě takový, jaký si ho uděláš!

Přesně tak. Přestože si to často neuvědomujeme, mnohdy přicházíme o spoustu radosti ze života právě kvůli komplikacím, kterým se jde sice jen těžko vyhnout, ale je možné je překonat s daleko větším nadhledem. Tvůj život by mohl být mnohem klidnější a spokojenější, kdyby ses naučila na některé věci pohlížet z jiného úhlu!

1. Jsi víc než krásný obličej a dokonalé tělo!
Ideál krásy je umělý, klamný a dělá více škody než užitku. Ideál krásy nemá duši! Není podstatné, že nevypadáš jako modelka z časopisu. I když možná obdivuješ její postavu a styl, pomýšlíš někdy, jaké je to ve skutečnosti? Obdivuješ skutečnou krásu, nebo pouze výtvor stylistů, vizážistů, kadeřníků, počítačových grafiků…?
Ruku na srdce – máš se ráda? Zasloužíš si, aby ses měla ráda? Ano! Má právo ti někdo diktovat, jaká máš být, aby ses měla ráda? Ne! Tak proč se trápíš? Jsi jedinečná, krásná a jistě máš na víc, než stát u zrcadla a srovnávat se s figurínami a ramínky na oblečení. Když se přestaneš soustředit pouze na svůj vzhled, můžeš skutečně dokázat něco velkého, protože TY na to máš! Rozhlédni se kolem sebe. Je toho tolik, co můžeš objevit. Je mnoho lidí, kterým můžeš pomoci. A to rozhodně nesouvisí s tím, jak drahou řasenku používáš a jestli máš nějaké to kilo navíc!rozpor

2. Nejdůležitější je, jak to cítíš ty sama!
Není člověk, který by se líbil všem. Nesnaž se zavděčit se druhým jen proto, aby tě brali tak, jak ty sama chceš. Máš svou vlastní vůli, podle které by ses měla řídit. Nauč se být samostatná, rozhodovat věci sama za sebe, protože to ty můžeš. Že se bojíš, jak zareaguje tvé okolí? No a co! Naslouchej svému srdci a nenechávej se neustále ovlivňovat názory druhých. I z tebe může vyrůst silná osobnost, která nemá zapotřebí přizpůsobovat se cizím stylům jen proto, aby někam patřila a někde byla uznávaná. Dělej, co si přeješ dělat, nos, co se ti líbí, měj ráda toho, koho skutečně chceš mít ráda. Tvá duše bude svobodná, nespoutaná okolním světem a sebevědomá.

3. Nauč se relaxovat.
Společnost na nás klade stále více a více nároků. Kdo chce něco dokázat, musí dřít a jít odhodlaně vstříc svému vytčenému cíli. Ani tak ovšem nesmíš zapomínat na relaxaci. Vždy jdou věci naplánovat tak, abys měla čas sama pro sebe a mohla si odpočinout. I když se budeš snažit být co nejlepší, unavená a bez dostatku potřebného spánku stejně nemůžeš docílit těch nejlepších výsledků.
Stres a únava se zrcadlí také v našem zdravotním stavu a zdraví je rozhodně to nejdůležitější. Pokud máš tolik povinností, že už nestačíš zvládat vše, nežeň se na pokraj naprostého vyčerpání. Rozvrhni si plán dne a nikdy nezapomínej na odpočinek. Někdo si rád lehne do postele s napínavou knížkou, jiný se potřebuje vybít sportem. To už záleží na tobě. Každopádně pokud si uvědomuješ, že se na tebe nároky valí ze všech stran, až ti z toho jde hlava kolem, zamysli se nad svými prioritami. Vždy můžeš něco vypustit nebo odložit!

4. Správná životospráva není banalita!
Vše souvisí se vším. Aby tělo mělo dostatek energie pro to všechno, co musí zvládat, potřebuje jak oddech, tak dostatek všech potřebných živin, vitamínů a minerálů. Spousta z nás dělá velké chyby. Mnozí se ve snaze dosáhnout vysněné štíhlosti vydají na strmou cestu drastických diet, která jen málokdy končí dobře. Jiní naopak problémy řeší zlikvidováním deseti čokoládových tyčinek a několika sáčků brambůrek najednou. Vždy ale existuje rovnováha, tedy stav, kdy tělo získá vše potřebné pro své fungování, neodepíráme si všechno, co máme rádi, ale všeho musí být tak akorát, s mírou.
Neškoď svému vlastnímu tělu, i když má z tvého pohledu nedostatky – jako každé jiné! Začneš-li se stravovat zdravěji a alespoň trochu sportovat, stoprocentně se budeš cítit daleko lépe. A nejen to! Tvé vlasy budou lesklejší, nehty pevné a líčka zdravě růžová. Bez drahých kosmetických přípravků…

Text: Eliška R.
Ilustrační foto: Jupiter Images

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

36 Comments
 1. Ahoj nebudu vám psat že se mi tydle webovky líbí atd. pač to víte…
  Přejdu tady k tomu čláanku → Hned u 1)neprotiřečíte si?Jednou píšete že by člověk něco se sebou měl dělat (s kilama na víc),a potom napíšete, že vlastně na tom jak vypadáte vůůůbec nezáleží…myslíte si že někdy s 20 kg navíc a vytahanejma věcma klofne nějakýho fakt good borce?Blbost!Jednou nějaká holka psala podobnej komentář a vy jste na něj odpovědělí, že na tyhle kluky se holka může vyfláknout, ale to je blbsot!My taky chceme kluka se kterým se budeme ani moct pochlubit a ne nějakýho “šmudlu”- řeknite, není to pravda?? Stejně čekám tomuhle podobnou odpověď↑…tak se zatím mějte hezky, a Eliško neber to jako kritiku na tvů, asi těžce danej dohromady, článek. Jak dlouho ho asi děláš?A kolik ti pls je..

 2. Lupa: Musím tak trošku souhlasit, že je to vlastně pravda. Holka se chce líbit i klukovi, který je hezký..!!
  A prostě myslím, že když se někomu bude líbit vaše povaha, ale nebudete ho fyzicky přitahovat, tak je to taky docela dost nanic..!! Jasně, krása není všechno, ale krásné holky to mají vždycky snazší než ty nepohledné.!!

 3. Tákže, holky moje :-)
  >> Lupa: Samozřejmě dnešní časopisy se snaží propagovat extrémní štíhlost a diety. My na Slečně jsme tomu řekly NE. Propagujeme zdravý životní styl, pohyb a rozhodně v našich článcích netvrdíme, že pokud nebudete vypadat jak některá slavná modelka, tak nemůžeš být šťastná, spokojená a nemůžeš mít lásku. Mnohdy právě toto všechno ty vychrtlinky postrádají, i když na plakátech časopisů vypadají jako dokonalé. Jde nám o to, abyste si to uvědomily a neřešily, jestli máte o centimetr v pase míň či víc. Co z takového života?
  Doporučuju mrknout na odkaz od Berushky, moc povedené video.
  Řekla bych, že už jsem dospěla do věku, kdy mně osobně nezáleží, jestli budu chodit s hokejistou, kterého mi bude závidět celý gympl. Jednou jsem chodila s fotbalistou – moc hezký kluk, ale po týdnu jsem zjistila, že je nudný a zvenčí je na něm toho zajímavého víc než vevnitř. A co s takovým klukem? Ozdoba? To si radši koupím novou kabelku :-) Pokud to chcete vědět, doma mám přítele přes metrák čisté váhy, líný si holit strniště v obličeji, když někam jdem, musím mu důrazně vysvětlit, co si má vzít na sebe, ale stojí mi to s ním být daleko víc než s nějakým machýrkem, ozdobou bez duše. Z vlastních zkušeností vím, jak se mění priority. I já jsem taková jako vy snila, že budu mít sexy prince, který bude dokonalý po všech stránkách. Postupem času jsem zjistila, že takové exempláře neexistují. A ještě později jsem přišla na to, že existují – jen se musíme dívat jinýma očima. Pro mě osobně je daleko důležitější, jak se ke mně přítel chová a jestli mě má rád. Sama sebe mám ráda až moc na to, abych chodila s klukem, který je se mnou jen kvůli tomu, jak vypadám. A u kluků je to podobné. Nejdřív se jim líbí “prvoplánové” krasavice, později začnou vidět svět kolem sebe reálnějc. I ten nejhezčí kluk jednou vše zváží a s kým bude chtít žít? S hubenou barbínou, která neumí uvařit čaj, hlavně že má v malíku všechny módní trendy, nebo s normální, kamarádskou holkou, která si život umí užít? Asi tak :-)

 4. to by mě zajimalo,kdy mi dojde,že nekezký kluci muzou být taky v poho.Jako taky si furt říkám,že kluk nemusí bejt hezkej aby byl pohodář,ale stejmě mě furrt přitahujou hezky kluci a nemuzu si pomoc…

 5. >> Tamara: Ano, samozřejmě v dobrém vztahu musí fungovat i fyzická přitažlivost. Kdo ale řekl, že holka, která neváží 40 kilo, ale 65 nemůže být přitažlivá? Vše je to i o sebevědomí – pokud se máte rády, vážíte si samy sebe, okolí to moc dobře vidí. Pokud jste zakomplexované kvůli věcem, kterých si ostatní ani tak nemusí všimnout, jste pro ostatní ufňukané puťky, stojí to za to?
  Jinak můj druhý názor je takový, že i ve vztazích fungují určité interakce – pokud jste samy při výběru protějšků povrchní, nemůžete od nich očekávat nic jiného. Možná o tom ani nevíte, třeba do vás je zamilovaný kluk, který je hezký a fajn, jen třeba není úplný “top” na žebříčku oblíbenosti ve škole. A co si řekne? Ale, to je taková borka, u té nemám ani šanci, vždyť ta se otáčí jen za samými borci, na které já nemám. Co vy na to? Zajímají mě další názory na tuto věc :-)

  Je lepší toužit po klukovi, se kterým pravděpodobně stejně nebudete, protože ctitelek jako vy má neurekum, a pak se trápit, že vás nikdo nechce a hledat na svém těle příčiny, anebo dát šanci normálnímu klukovi, do kterého se můžete úplně stejně zamilovat až po uši? (neříkám, že onen kluk se vám nelíbí, ale vidím rozdíl mezi normální hezky fajn kluk X kluk z plakátu)

 6. >> Anča: Nedá se říct “nehezcí kluci”. Ani já bych asi nedokázala chodit s klukem, který se mi nelíbí. Záleží ale na tom, CO se ti líbí a jak se na zevnějšek díváš. Na každém člověku bez výjimky je něco krásného, to beze sporu.

 7. Tamara:mno,jen si nemysly.(to co ti teď řeknu namyslim nijak zle…nejsem žádná namyšlená fiflena)
  spousta lidí o mě řiká,že sem hezká.taky mi to dalo najevo spousta kluků.víš,každá holka by využila toho,že je o ní zájem,a já nejsem výjimka.a myslíš si,že sem šťastná?…ne!každýmu záleží jenom na mym vzhledu,a nikiho už pak nezajímá,jaká sem.to slyšíš jenom na každym rohu:”to je ale kotě!”ale pak už ti to leze na nervy.taky potom vzniká spousta pomluv.například že si děvka,střídáš kluky jak ponožky…atd.někdy si přeju,být ošklivá,ale někdy je to samozřejmě výhoda.

  Takže holky,ani hezká holka to nemá v životě jednoduchý…

 8. adéla: jasně, i ty krásné nemusí být šťastné, ale myslím, že mají ke štěstí mnohem víc příležitostí..!!Jsou oblíbené..co má dělat nějaká zamindrákovaná holka, které se jen každý směje, že má křivý nos a uráží ji, že nosí ušentělé oblečení..je na tom hůř..a i když ji každý radí, že nezáááleží na kráse a ani na žádném oblékání, tak je to hodně o tom..svět je toho celý..!!
  Vím, že krása není všechno, ale to říkejte těm ostatním..říkejte to pubertálním klukům, kteří čumí na prsa a na zadek. Nějaké nepohledné holky chtějí mít taky hezký život a chtějí si v mládí užívat s hezkýma oblíbenýma klukama, ale raději třeba budou doma sedět a dívat se na TV.-.
  ..já se nepovažuji za nehezkou holku..taky se najdou kluci, kterým se hodně líbím..ale chápu ty ostatní, víš??

 9. Úplně souhlasím s Tamarou-fakt líp bych to nenapsala!
  Ale stejně mě zajímaá, holky, kolik vám tak – je? Ahlavně tobě Eli…
  Jinak škoda, že se k tomu nevyjádří třeba nějakej kluk…ale ti tady asi moc nejsou:)

 10. holky,které nejsou zrovna nejhezčí to mají horší…třeba moje kámoška je suprová holka,akorát ji trápí uhry…a co na to kluci?smějou se ji a když se někdo zeptá nějakýho kluka,jestli by s ní chodil,hned řekne:cože?s touhle obludou?Mno jako třeba když kluk chodí s nějakou holkou,tak ji určo chce ukázat kámošum,ale co když chodí s holkou,která není zrovne nejpohlednejsí?Ale hezké holky to taky nemaj zrovna lehké.já nejsem ošklivá ani hezká prostě akorát a mám normální postavu a kluci mi dcl často říkaj,že mám dobrou postavu,ale když se s nima bavím,akorát mi bud čučej na prsa nebo zadek a vážně někdy mám pocit,jako by mě chtěli dostat jen do postele nic víc…jo a když jsem se nějakého kluka ptala,co si o mě myslí.Odepsal že sem mrtě kunda=(…

 11. Jinak bych ještě dodala, že je obrovitanánský rozdíl mezi mentalitou kluků, kterým je 15 a kterým je 20 a víc. Někteří kluci v pubertě jsou podle mě naprosto nesnesitelní. Čím je kluk starší, tím víc hledí na to ostatní něž je vzhled.

 12. na autobusáku občas vídám jednu starší tlustou holku, může jí být tak 20. pořád se usmívá i když se zrovna s nikým nebaví. když jí vidím, hned mám lepší náladu:)
  jo a jinak mám pár kámošů, kterým je okolo 25 a baví se s doost oblíbenou holkou, která bude letos maturovat, moc hubená zrovna není, ale je sebevědomá a milá. každý ju má rád.

 13. Koli ti tipuju? Rozhodně víc než 15!No, jak píše lo-OllY asi okolo té 20…? Nj, ale starší kluci to je už zase úplně o něčem jiným než pubertální 15…:)

 14. Eliška R.:Já bych taky tipla asi tak 19-23… Určiitě už nejsi praštěná puberťačka a máš už v sobě kousek moudrosti (tím kouskem nemyslím nic urážlivého, málokdo a spíš nikdo nepochyil všechnu moudrost světa) a taky nad věcmi a svými názory přemýšlíš. Takových lidí si vážím…

 15. Eliška:mno nezmám tě…ale tipuju tě na 18-20 pže máš dost rozumný názory a je vidět,že si toho taky dost zažila:-)

 16. Co je to vůbec byt krásny? Pokud jde o dnešní náhled na krásu tak se upřednostňuje štíhlá postava bujné poprsí a vytvarovaný zadeček. A to platí nejen jako pohled muže na ženu ale i tak si žena představuje svůj ideál krásného muže s dokonalou postavou. Za to kdo se nám na první pohled zalíbí nemůžeme tak jsme byli stvoření a je to naše pudové chování, protože v tom vidíme nejlepší geny pro naše potomky. Takže všeobecný ideál krásy neznamená že se ten kdo připadá hezký jednomu musí připadat hezký i druhému Otázkou zůstává a je jen na nás jak se zachováme pak?
  Protože fyzická přitažlivost je dobrá tak na jednu noc. Pro mě jsou důležité city a pokud cítím jen pud tak jdu od toho. To je na každém jak se v takové situaci zachová někomu to tak vyhovuje a jsou to většinou muži kterým jde o tu jednu noc, ale nemůžete říkat že všichni muži jsou stejní, protože všechny muže neznáte.
  A to že mám poslouchat jen sám sebe to není dobré pokud jde o lásku. Láska zaslepuje mysl a my potřebujeme někoho kdo ten přelud uvede na pravou míru a to bez kamaráda nejde.
  Naslouchat srdci je krásná věc, ale když se ohlednu za tím co to poslechnutí srdce způsobilo raději bych srdce neměl.

 17. Já si myslím, že abyste byly oblíbené nemusíte být zrovna nejhezčí…znám dost holek co nepatří k těm ,,modelkám” ale jsou sebevědomé,přátelské,…a ty pak jsou oblíbené a ikdyž podle fotky bych to třeba do nich neřekla tak s něma kluci chcou chodit…a nebo zase naopak jsme měli ve třídě pěknou holku,která ale neměla dost sebevědomí….a tak se o ni kluci příliš nezajímali…tak asi tak…

 18. Děkují za odpověď.Jednou tady bylo psaný, že tuhle stránku dělají holky okolo 15,ne?:)A jak jste se na slečně daly vlastně dohromady (začaly psat tento web)?Mohly by jste o tom připravit článek…zatím ahoj

 19. >> lo-OllY: Na Slěčně působí samí dobrovolnící, kteří píší pro radost, ne pro peníze;-) Veškeré penízky získané reklamou pohltí provoz stránek (hosting, propagace atd.) což dnes není vůbec zadarmo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.