Stále ještě hledáš toho pravého?

PAN PRAVÝ – existuje někdo takový? Existuje kluk či muž, jenž by přesně odpovídal tvému vysněnému ideálu a splňoval všechny tvé představy o ideálním partnerovi? Tuhle otázku si klade většina z nás. Pokud ale chceš slyšet odpověď, je třeba si nejdříve uvědomit, co od vztahu vlastně očekáváš!

Existují různé názory – například že na světě existují vždy právě dva lidé, kteří mají osudem předurčeno, že patří k sobě. Celý život se hledají a teprve až se poznají, mohou být oba šťastní. Myslíš, že je to pravda? Jestli ano, jak by sis potom vysvětlila, že například po smrti jednoho z partnerů z opravdu vydařeného a šťastného vztahu si ten druhý může najít nového partnera a vytvořit druhý spokojený vztah s někým dalším? Jiným názorem je, že zamilovat se můžeš do kohokoliv, s kým jsi schopná dobře vycházet, líbí se ti a máte podobné názory a zájmy. A takových “pravých” může být v tvém okolí přece spousta!
Pojďme se společně zamyslet, co ve vztahu je opravdu důležité a nepostradatelné…

SYMPATIE

Zatím jsi svého prince nepotkala? Oči na stopky a pozor – nevyhlížej pouze dvojníky Orlanda Blooma a jiných hollywoodských krasavců. Zkus dát šanci také tomu nenápadnému klukovi z vedlejší třídy, který po tobě už celou věčnost pokukuje, jen se nestačil rozhoupat k tomu, aby tě oslovil. Nedělej ukvapené názory, je dost možné, že se z něj vyklube ten nejmilejší, nejúžasnější a nejzábavnější kluk pod sluncem! Navíc – nikdo není bez chybičky, proto nedostatky svého protějšku ber s nadhledem. No a co, že má křivý nos, hlavní je, že se v jeho společnosti cítíš příjemně!

LEGRACE

Chození bys neměla brát jako “povinnost” kvůli svému klukovi, nebo kvůli kamarádkám, které už všechny někoho mají. Vztah by ti měl víc dávat než brát, čili měla by ses ve společnosti kluka, s nímž chodíš, cítit přirozeně a hezky. Pokud tomu tak není, je něco špatně. Vztah je totiž DOBROVOLNÝM společenstvím dvou lidí, kteří se mají rádi, a žádný z nich nemá právo bránit druhému v jeho svobodné vůli, zájmech apod. A proto je důležité, aby tě vztah bavil. Jasně, je spousta vážných věcí, které sporu partneři musí čas od času řešit, ale jak se říká – jakmile se ze vztahu vytratí smích a legrace, brzy bude následovat i láska!

ROMANTIKA

Láska bez romantiky je jako léto bez slunce nebo zima bez sněhu. Jasně, spousta kluků si na ni nepotrpí. Snaží se vypadat jako drsňáci a považují květiny, poezii a láskyplná vyznání za vrchol trapnosti. Ve skrytu duše však po něžnůstkách touží, jen třeba neví, jak bys na to zareagovala. Toužíš-li teda po romantice, začni s tím ty. Určitě se mu to zalíbí, a tím budou ledy prolomeny. A ještě něco – romantika může mít spoustu podob. Nejedná se jen o to, že ti kluk musí na každé rande přinést kytku nebo jiný dáreček, to vůbec. Romantika, to jsou všechna pěkná slovíčka, kterými můžeš tomu druhému říci, jak moc si ho vážíš a máš ho moc ráda, procházka za úplňku, mazlení se při zapálené voňavé svíčce apod. Vyzkoušej a uvidíš!

VĚRNOST

Přiznej si, že i když si se svým miláčkem zrovna maximálně šťastná, zájem ostatních kluků ti lichotí a občas si zkrátka musíš dokázat, že jsi neodolatelná. Když zůstaneš jenom u nevinného flirtování a tvůj drahý toho nebude přímým svědkem, všechno je OK. Pokud zajdeš dál, měla by ses sama sebe zeptat, zda ti na tvém miláčkovi opravdu záleží. Hledáš-li rozptýlení u jiných, tvůj vztah ti pravděpodobně nedává vše, po čem toužíš. Rada: vždy se skus vcítit do tvého kluka a sama popřemýšlej, jak by ses cítila v jeho kůži, kdybys ses o svém protějšku dozvěděla, že tě podvádí!

UPŘÍMNOST

V životě je pár zákonů, které fungují právě ve chvíli, kdy to nejmíň potřebuješ – například že Lež má krátké nohy. Snaž se být ke svému protějšku opravdu upřímná. Jsou věci, o kterých se mluví těžko, a to by tvůj kluk měl respektovat, ale nikdy, NIKDY se mu nesnaž lhát, nepřetvařuj se a nedělej za jeho zády nic, co by ho mohlo zranit. Tvůj drahý se se spoustou věcí jistě smíří daleko líp od tebe samotné, než když mu to prozradí nějaký “hodný” kamarád. Úplně nejlepší je tedy těmto nepříjemnostem předcházet a tak jako u předchozího bodu – chovej se k němu tak, jak sama vyžaduješ, aby se choval on k tobě.

SVOBODA

Když jsi právě čerstvě zamilovaná, určitě se snažíš být se svým milým co nejčastěji a podnikat většinu věcí v jeho společnosti. Nedá se ale očekávat, že by váš vztah byl vždy jako vystřižený z pohádky. Ano, buďte spolu co nejčastěji, ale vztah ani jednoho z vás nesmí omezovat v jeho zájmech a povinnostech. Rozděl si svůj čas na svého miláčka, na přípravu do školy, na přátele, na rodinu a na své zájmy, teprve pak bude vše vyrovnané. Takže když chce tvůj kluk trávit čas také se svými kamarády, neznamená to, že se s tebou nudí nebo že tě už nemiluje!

Připravila: Eliška R.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. Ahoj,chtěla sem se ptát v On-line poradně ale nějak mi to nejde a tak se teda ptám tady.Vloni v létě sem poznala bezvadnýho kluka,však o 4 roky staršího.Snad jsme si i trochu rozuměli,později jsme se prozváněli a pokaždé kdy jsme se potkali tak se na mě krásně usmál.Prožila sem s ním super chvilky,vždycky to bylo fajn ale všude okolo byla banda kámošů a kámošek,takže mezi náma dvěma nic extra neproběhlo.Jenže ted se moc nevídáme a prozvoní mě jen málokdy.Ted o prázdninách bych to chtěla nějak změnit,okouzlit ho.Zjistila sem že je velký stydlín a že ještě neměl holku.Proto bych potřebovala poradit jesli to má vůbec cenu,je přece jen o 4 roky starší ale mě na něm mooooc záleží…porad prosím.

  2. To Klárka: Čtyři roky, to není úplná katastrofa ;-) No, většinou se stane, že pokud vztah nijak “nerozdmýcháváš”, postupem začne vychladat. Jestli o něj vážně stojíš, napiš mu sms a pozvi ho třeba na zmrzku. Záminku máš dobrou – dlouho jste se neviděli a zajímá tě jak se mu vede :-) Tuším, že nebudeš odmítnuta…

  3. 4 roky nejsou moc :) já zatím měla dva kluky, prvního jsem si našla ve 14 a bylo mu 19 :) vydrželo nám to asi 5 měsíců.. a mému současnému (jsme spolu už skoro rok) je 22 a mě 16 a klape nám to úplně perfektně ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.