Umění flirtovat – jak flirtovat s klukem, jak s holkou

Jak flirtovatNa toto téma už toho bylo napsáno mnoho. Že si však stále nedovedeš představit, že bys začala balit neznámého kluka nebo třeba jen spolužáka ze školy? Připadá ti nanejvýš trapné natřásat se před jakýmkoliv klukem, a tak pokaždé raději sklopíš oči k zemi a jdeš dál? OK, je na čase začít skutečně od ZAČÁTKU – jak flirtovat!

Flirtovat neznamená svádět!

Zamysli se, co si vlastně představuješ pod slovem „flirt“. Flirtovat totiž neznamená stoupnout si doprostřed cesty v minisukni a řvát na lidi kolem „Jsem k mání! Chcete mě?“. Toto umění spočívá v naprosto něčem jiném. Flirtování se sestává spíše s zdánlivě nenápadných náznaků, vysílání kladných signálů – a je jen na tom druhém, zda-li signál přijme či jej ani nezaregistruje. Proto se vlastně nemusíš ničeho bát.
Kluci jsou lovci a neradi se octnou na něčí udici. Pokud jim dáš jasně najevo, že hodláš hodně rychle navinout vlasec, začnou se mrskat jak o život a jednoduše uplavou. Jdi na to chytře – snaž se, aby tvé „balící“ triky nevypadaly příliš lacině a nápadně. A vůbec, účelem flirtování nemusí být nutně hon na něčí srdce, ale také spřátelení se s někým. Neber flirtování příliš vážně. Když si budeš vsugerovávat, že pokud ho nedostaneš zrovna teď, tak už nikdy, je všechno špatně. Čti dál, jak flirtovat.

Jak flirtovat – O-K-K je OK

Představ si následující situaci – stojíš v dlouhatánské řadě před pokladou a před tebou stojí přenádherný kluk. Sbíhají se ti na něj doslova sliny, ale myšlenku, že bys mu zaťukala na rameno a vyplivla ze sebe něco nesmyslného, raději rychle zaženeš. Odůvodníš to tím, že stejně nevíš, co bys mu měla říct a že by to jistě vypadalo trapně.
K zahájení konverzace můžeš použít jeden ze tří osvědčených způsobů jak flirtovat „O-K-K“ (neboli Otázka-Komentář-Kompliment).
Vsadíš-li na otázku, dobře si ji předem promysli. Pokud s ní chceš nastartovat rozhovor, neměla by to být otázka, na kterou se dá odpovědět jenom ano, ne či nevím. Vždy jde vymyslet něco originálnějšího a především otevřenějšího. My ti radíme zeptat se ho na jeho názor (například, jestli už měl ty nové orbitky a jak mu chutnaly, protože váháš, jestli si je koupit – i když to nyní možná vypadá stupidně :-)).
U komentáře nemáš jistotu, že se na tvou návnadu chytí. Zde také záleží na tom, co z pusy vypustíš. Pokud naštvaně prohodíš „Proboha, jak dlouho tu ještě budu muset čekat,“ asi ho napadne, že jsi napruzená a nebude mít nejmenší chuť s tebou načínat jakýkoliv rozhovor. Zaměř se na něco zajímavého ve vaší blízkosti (např. „Ta rodinka před námi snad nemá děti, ale otesánky. Nač by potřebovali tolik tun jídla?“). Nikdy ale nevíš, zda to zafunguje, či ne (a jestli se na to naopak nechytí ten brejloun za tebou). Nezáleží však pouze na tobě a tvém výroku, ale také na něm samotném – pokud je to suchar, nepomohlo by, ani kdybys ho přetáhla palicí po hlavě. Pro jistotu můžeš udělat jedno opatření – směřuj komentář přímo k němu, a to tak, že očividně promluvíš právě k jeho maličkosti.
Kompliment je pravděpodobně nejobtížnější. Není snadné za někým přijít a hlesnout „Jů, ty máš ale parádní svetr!“. Kompliment tedy ve většině případů doporučujeme použít až po úspěšně rozběhnutém rozhovoru po otázce či komentáři. Jedno je jisté – pochvalu si nechá líbit skutečně každý!

Flirtovat se dá kdekoliv

Přestože jsme předchozí situaci demonstrativně situovali právě do prostředí supermarketu, není pravidlem, že nikde krom supermarketu všechny předchozí rady aplikovat nemůžeš. Je ale pravda, že některá místa skýtají jisté výhody (například na koncertě skupiny už předem víš, jakou hudbu má rád; v kině jste získali stejnou zkušenost sledováním filmu a můžete začít rozhovor právě jeho hodnocením, …). Můžeme tě ovšem ujistit, že O-K-K je použitelné kdekoliv.

Nepodceňuj trénink

Každý je nervózní, když má oslovit cizí osobu, ať už je účel jakýkoliv. Faktem však zůstává, že nemáš co ztratit. Nemá cenu si nic nalhávat – je opravdu možné, že tvůj objekt zájmu se na tebe jen povýšeně podívá a neřekne ani ň (třeba naví, jak s tebou flirtovat…). Ano, pro každého by tahle situace byla trapná. Když se však cítíš, že by ses nejraději propadla do země, uvědom si, že:

 1. …se ještě nikdo do země kvůli jednomu trapnému momentu nepropadl.
 2. …jsi neudělala nic špatného. To on by se měl nad způsoby svého chování pořádně zamyslet. Ty můžeš být ráda, že si můžeš v noci nechat zdát hezčí sny než o něm, jak by se možná stalo, kdyby jsi ho neoslovila a nezjistila, jaký ve skutečnosti je.
 3. …ho pravděpodobně už nikdy v životě neuvidíš. A pokud ani, nemusíš si ho všímat.

A proto radíme – zkus aplikovat své umění na menších rybkách, až přijde pořádný kapr, budeš připravená na vše!

První krok nemusíš udělat jen ty

Je chyba čekat, až tě někdo osloví sám od sebe. Neznamená to však, že se to nemůže stát! Popřemýšlej ale, jak působíš na druhé. Pokud se zalíbíš nějakému klukovi, nemáš ještě vyhráno. Usoudí-li, že jsi „netykavka“, o komunikaci s tebou se určitě nebude ani pokoušet. Buď k druhým přístupná a otevřená, opětuj úsměvy a občas nějaké sama vyšli.

A pamatuj: Flirtování je zábava. Nejde o to, jak budeš flirtovat, prostě se bav!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

20 Comments
 1. Pro mě není vubec problém, se s někým dát do řeči, ale musím k tomu mít vhodnou příležitost.. Třeba jak tady píšete o tý řadě v supermarektu, tak to by pro mě nebyl problém se s někým pustit do řeči… ale horší je to třeba ve škole… když se mi líbí kluk z jiný třídy, kterýho potkávám jen ve škole, nezdravím se s ním, nic,,, tak to jako fakt nevím, co bych měla dělat… :)))
  A tohle je fajn článek :))

 2. Divili byste se, ale skvělá “pomůcka” k tomuto je kamarádka. Třeba: narvaná školní jídelna, u každého stolku jedno volné místo, ale já si chci sednout s kamarádkou. Vzadu u stěny jsou stolky pro tři, kam si skoro nikdo nesedá, protože se k nim nevejde židle navíc. U jednoho sedí jeden kluk. OK! Můžeme si přisednout? Jasně…
  Bavíme se a zapojíme ho nějak do hovoru… “Jdeš na towel day?” “Ne, já jsem přeci pryč. Ty jdeš?” “Mám přeci tu soutěž. Škoda, snad to vyjde příště. Poslyš, ty znáš Adamse?” I kdyby neznal, dá se od úplně neutrálního tematu začít rozhovor. Stejně tak na chodbě, před učebnou… Když toho člověka znám aspoň od vidění, nedělá mi problém začít sama. Když ne, “používám” kamarádku.

  V samošce nebo jen tak na ulici by mi to asi vadilo. Když se na zastávce autobusu přidá k mému protestu, že kouření je zde zakázáno, prohodím “Děkuju náčelníku, že ses mě zastal” Buď se chytí, nebo ne, když ano, můžeme se přes nosiče potaha a primitiva dotat k lecčemus.

  Na druhou stranu, nesmí to být moc… nevím jak to vyjádřit, ale zkrátka nesmí to přerůst v balení. To slušná zadaná děvčata přeci nedělají ;-D

 3. to bych se asi dříve propadla do země . Mám strach z neznámých lidí a dobrovolně s někým začít hovor ?Na to jsem nikdy neměla odvahu .
  Kámošky tvrdí že jsme hezká a čemž já pochybuju takže asi tak

 4. Článek je podle mě napsaný dobře. :))
  Já si kolikrát říkám, že když se mi někdo líbí, tak ho chcu poznat a nejlepší by bylo za ním zajít a navázat prostě normální pokec. Pak by se vidělo.
  Tohle radím všem, ale.. Ono to není lehké ani pro mě, natož když je ten kluk pořád v obložení někoho, hned po škole spěchá do posky a nebydlíte ve stejném městě (nebo sice ano, ale každý na opačném konci), takže se nepotkáte ani v supermarketu, jak jdete pro rohlíky na snídani.
  Každopádně, pokud už s někým flirtujete a nedaří se, tak mějte na paměti, že se zadaří hned příště a kdo Vás nechce, ten si Vás nezaslouží. ;);) :p :))))

 5. já mam sebevědomí dokonce se kamaradim víc s klukama ale jedno mi stale uniká :nevidim do jejich prtavoučkejch mozků A JEDNA ZASADNI RADA: POKUKUJTE PO NICH a delejte že vas nezajimaj takhe sem zbalila asi 15 kluku

 6. Článek bomba..;)
  Holky sebevědomí je nejdůležitější, vzhled pouze podtrhává naší dokonalost ;)
  Všechny jsme krásné =P

 7. Asi na to nemám sebevědomí, ale ani po přečtení tohohle článku se k tomu nemám, jsem při rozhovorech s klukem, kterej se mi líbí, hrozně nervózní a nenacházím slova, … :) ale možná to někdy za čas zkusím, ….

 8. A co kdyz vubec ale vubec nejsem hezka a jsem i TROchu tlusta co mam delat nemuzete mi nekdo poradit
  Kluci nemaji moc radi tlusti holkyze jo

Leave a Reply

Your email address will not be published.