Vypěstuj si štěstí!

stestiUdělej z dneška nejlepší den svého života, z následujícího týdnu nejlepší týden svého života a z příštího měsíce nejlepší měsíc svého života. A začni hned teď! Všechno, co pro to musíš udělat, je přemýšlet jinak. Pozitivněji.

KDYŽ SE TĚ DOTKNE NESPRAVEDLIVÁ POZNÁMKA
Cítíš se ukřivděná, ponížená a zraněná. A chtěla by ses pomstít. Místo toho však radši vezmi poznámku tak, jak padla, a představ si, že člověk, který tu poznámku řekl, je opilec. Opakuj si tu poznámku v duchu s velmi splývavou výslovností, stupidním způsobem. Prolož ji škytavkou. Opakuj ji nahlas. Nepřipadá ti teď směšná?

KDYŽ SE CÍTÍŠ NA DNĚ
Zkus zapátrat v paměti a udělej si seznam písniček, které by interpretovaly tvoji posmutnělou náladu. Poslechni si je a zapamatuj si slova. Zpívej si ji pro sebe, když tě přepadne tato nálada. Opravdu, je dokázáno, že zpívání v tuto chvíli může pomoct. Nauč se v duchu zpívat co nejčastěji, při všech možných příležitostech.

KDYŽ SE BOJÍŠ, CO SI O TOBĚ BUDOU DRUZÍ MYSLET
Neboj: na světě existují miliony lidí, kteří se o tebe nestarají ani trochu. Lidé se více zajímají sami o sebe než o tebe. Neztrácej už ani vteřinu přemýšlením o tom, jaké špatné věci by si o tobě mohli myslet. Jde přece o tebe, nedopusť, aby v dosažení tvého snu stál právě negativní názor jiných.

A na závěr pro pozitivnější myšlení:

VÍC SE USMÍVEJ – Usmívej se na každého, koho v příští půlhodině potkáš. Uvolni se, přimhuř oči. Vypadej svůdně a energicky. Když jednáš lépe, tak se také lépe cítíš.
DÍVEJ SE VÍC KOLEM SEBE – Vzpomeň si na něčí narozeniny. Nebo někoho jen tak obdaruj. Dívej se na hvězdy. Pomoz někomu v nesnázích. Máš spoustu možností, díky kterým se ti otevře nový obzor.
VYKROČ PRAVOU NOHOU – Nenech se ovlivnit prvním pocitem, se kterým se ráno probudíš. Zařiď si nové ráno přesně tak, jak sama chceš. Začni myslet v dobrém rámci. Ráno ve sprše si zpívej. Naplánuj si, co by z dneška mohlo udělat dobrý den. Řekni si, že tento den je prvním dnem zbytku tvého života. Začni dělat věci jinak, přines si do života víc zábavy a úspěšných činů. A začni právě dnes.

Text: Anita
——
17.4.2008

16 Comments
  1. tak tohle je fakt moc pekny clanek. posledni dobou jsem na tom fakt nebyla moc dobre. a diky tomu jsem si uvedomila, ze mas prvdu. takze jdu to vyzkouset. diky moc

  2. …len tak som listovala ..po starych clankoch..no a nasla som tento…uz som ho davno citala a povedala som si ze sa tim budem riadit…ale newm nedokazem to
    ..proste ..newm ako sa mam bavit ked sa nudim..fakt netusim

  3. hledala jsem jakoukoliv oporu a inspiraci,jak se dostat z toho vztahu ve kterém teď jsem…zkusím vaši radu usmívat se a dělat dny šťastnými…doufám že to zabere

Leave a Reply

Your email address will not be published.