Botománie: objev trendy pro sezónu 2012

Jaro propuká v plné kráse, s teplejším počasím odkládáš zimní obuv a kozačky vyměňuješ za své botičky z loňska na teplejší období. Ale nosí se stále stejné boty jako loni? Když si je obuješ, nebudeš out? Které boty vyřadit? Jaký zaručený trendy kousek pořídit? Slečna provedla průzkum trendy bot pro sezónu jaro-léto 2012.

Pro inspiraci je určitě dobré vyrazit s kámoškou na nákupy a všímat si, co obchody nabízejí. Ovšem ne vždy platí, že co mají v obchodě, je zaručeně trendy, leckdy se obchodníci snaží prodat ještě starší zásoby, které bývají většinou zlevněné. Určitě proto nekupuj obuv se špičatou špičkou na jehlovém podpatku.

Barevné variace a květinové vzory

Letošní sezóna se vrací zpět do 70. let, ovšem s moderními inovacemi. Květinové vzory, pastelové barvy, výraznější jasné barvy přináší do obouvání svůj optimismus. Ale i letos bude moderní nadčasová černá obuv, která má navíc tu výhodu, že se hodí téměř ke všemu. Absolutním hitem je barva mint (zelenomodrá světlá barva, připomínající světlejší tyrkysovou) a citrusové barvy.

Jarní peep toe a balerinky

Vedou klínky a otevřené špičky

Zajímavé jsou aplikace v podobě copánků, mašlí, volánků a různých kovových ozdob. Stejně jako loni zůstávají in platformy a klíny. Většinou v podobě peep-toe s otevřenou špičkou, které super padnou například ke capri kalhotám. Páskové sandálky jsou také věčné, i letos budou vhodně zvolenou obuví jak ke vzdušným šatům, tak ke slim kalhotám nebo džínům. Ale pozor! Absolutně out jsou punčocháče v páskových botách nebo sandálech.

Tip: Máš ráda spíše extravaganci a nebojíš se experimentovat? Právě pro tebe je nadcházející sezóna jako stvořená. Určitě sáhni po botkách s otevřenou špičkou nebo lodičkách na širokém podpatku. Konečně pohodlné vysoké boty, nemyslíš?

Páskové sandálky pro pohodlí

Nejsi zrovna příznivkyní vysokých podpatků? Nevadí, moderní budou i ploché páskové sandály, tenisky i balerínky v pestrých barvách, které si drží svojí oblíbenost díky pohodlnosti při nošení. Již dávno nejsou spojovány jen s životním stylem mladých generací, ale čím dál více po nich sahají i ženy v dospělém věku, které je obouvají nejen po náročném pracovním dni.lodičky na platformě a páskové mint sandály

I boty potřebují péči

Je důležité si uvědomit, že boty leckdy nosíš celý den a ne zrovna v příznivých podmínkách. Musí odolávat prachu, blátu i dešti. Určitě si zaslouží svoji péči! Odměnou ti bude, že vydrží déle a budou skvěle vypadat.
Když kupuješ boty,  prodavačka by se  tě měla vždy zeptat, zda ti může doporučit i správnou péči. Rozhodně to neopomíjej a nechej si poradit. Kožené botky potřebují speciální krémy, aby se nevysušily a nepopraskaly. Důležitá je i impregnace, abys o boty nepřišla, když náhodou zmokneš.

Boty o nás dost vypoví. Nemusíš mít zrovna nejnovější trend od Christiana Laboutina nebo utrácet tisíce jako Carrie ze Sexu ve městě za botky od Manola Blahnika. Stačí když budou tvé boty čisté a opečovávané.

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.