Chyť si bronz: Jak na nejlepší letní opálení?

opalovaniNa léto se my holky těšíme taky proto, že vystavíme své tělo sluníčku, aby získalo čokoládový nádech. Ale kdo nechce být zaskočen a vypadat jako uzená klobása z pouti, měl by být dokonale připraven na vše! Dej si s námi lekci správného opalování!

Je totiž stejně jasné, že bez ohledu na to, co o škodlivosti opalování říkají doktoři a jejich výzkumy (nebo třeba tvoje maminka), bude každá z nás trávit na slunci každou volnou chvilku, aby se mohla těšit z krásně snědé pleti….

ČISTÝ ŠTÍTJeště než se vystavíš napospas slunečním paprskům, měla bys na to svou kůži připravit. Nejdříve ji zbav odumřelých buněk. A aby ses bezpečně opálila do hněda a tvé opálení ti vydrželo, potřebuje tvé tělo betakaroten. Můžeš si zahrát na Bugse Bunnyho a denně sníst čtyři velké mrkve, ale to by tě zřejmě velice brzy přešla chuť. Daleko lepší variantou je zavítat do lékárny a poptat se po betakarotenových tabletách. Jedna taková tableta bio-karotenu denně zlepší odolnost pokožky a pomůže ti k žádanému zlatavému odstínu.

JDI NA VĚCbazen

Ležet celé hodiny na dece a každých dvacet minut se otočit na opačnou stranu? K rovnoměrnému opálení dospěješ stejně nejlépe v pohybu! Proto si na koupaliště s kámoškou příště vezměte volejbalový míč, nebo se klidně připojte ke skupince kluků, kteří kousek od vás hrají frisbee. Užiješ si nejen spoustu legrace a možná spálíš i nějakou tu kalorii!
Ale na co nezapomenout, aby jsi další dny neproležela v posteli s úpalem? Základem je pokrývka hlavy, proto si sežeň nějakou slušivou šiltovku nebo klobouček. A rozhodně nevycházej ven bez toho, aniž by ses namazala kvalitním opalovacím krémem. Můžeš zvolit mléko, krém, gel, olej nebo dokonce pěnu či sprej. Záleží jen na tobě, co ti bude lépe vyhovovat.
Nemysli si, že si UV filtrem se neopálíš – naopak. Sice to půjde pomaleji, nebude ti ale hrozit tak velké riziko spálení a navíc ti tvá krásně snědá barvička vydrží déle. Prostředek na opalování nanes rovnoměrně po celém těle a nezapomeň ani na zadní stranu krku, nárty na chodidlech, nos a špičky uší.

AŽ SVLÉKNEŠ BIKINY…

Po dni stráveném na sluníčku bude tvá pokožka nejspíš volat o pořádnou dávku péče. Umlč ji zklidňujícím výživným gelem s panthenolem nebo s aloe vera. Po koupeli jím natři celé tělo od hlavy až k patě. Jestli se ti podařilo spálit se a začínáš se podobat toastu čerstvě vytaženého z toastovače, nezoufej a vytas se se zklidňujícím gelem!

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

5 Comments
  1. SUPER :) Zrovna dneska jsem si ten betakaroten koupila. Už jsem si první vzala :)
    Tak doufám, že to bude stejně dobré, jak se tam píše.. :)
    A můžu vyrazit na KUPKO =)

Leave a Reply

Your email address will not be published.